1

Teema: paluks abi

Minu korteris elab 3,5 kuune siiamipreili, kuna aga viibime yhe vähem kodus, otsustasime talle kaaslase võtta, et tal vähem igav oleks ja saaks oma põnevat kassielu elada. Tõime talle 2-kuuse ilusa karvapalli(tydruku) seltsiliseks, kuid nüüd on möödas juba mitu päeva ning endiselt ryndab siiam igal võimalusel väiksemat ning hammustab teda vihaga kõrist ja turjast. Väike ainult kiunub haledalt ja siis tuleb neid lahutama minna. Kas kellelgi on sarnaseid kogemusi olnud ning kas siiami puhul on yldse lootust, et ta enda noorema kolleegi kunagi omaks võtab?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: paluks abi

Meie tõime just oma 3 aastasele pärslasele Depsiye seltsilise 2 kuuse pärslase. Alguses oli Depsy kuri ja urises, kuid hoidis distantsi. Väike oli pohhuist - jalutas uriseva Depsy juurde ja möödust temast urisemisest välja tegemata. Alguses oli hirm neid  kokku jätta, et äkki Depsy teeb pisikesele liiga, kuid ei teinud ja nüüd 5 päeva hiljem nad müravad ja jooksevad koos smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: paluks abi

Siiameid ongi tavaliselt parem paari kaupa pidada, sest üksikuna võib kurvameelseks jääda. Tavaliselt võetakse neid kohe kaks või tuuakse teine kui üks juba täiskasvanumaks saanud. Ei tahaks uskuda, et ta väiksema maha murraks aga ta teeb talle järjekindlalt selgeks kes teritooriumil pealik on. Lahutada kohe kui kaklema hakkavad pole vaja, alles siis kui asi kriitiliseks kipub minema, sest muidu ei õpigi noorem ennast ise kaitsma. Usun, et lepib peagi--ta ju arukas loom. Pealegi õpib ta parasjagu omal käel jahipidamist ning tal nüüd põnev harjutada---õnneks ei käi jõud lõplikult üle ja avastab kindlasti, et koos on lahedam kassitempe teha.:hyp::hyp:

Thumbs up Thumbs down