1

Teema: Kas keegi oskab aidata?

Minu korteris elab 3,5 kuune siiamipreili, kuna aga viibime yhe vähem kodus, otsustasime talle kaaslase võtta, et tal vähem igav oleks ja saaks oma põnevat kassielu elada. Tõime talle 2-kuuse ilusa karvapalli(tydruku) seltsiliseks, kuid nüüd on möödas juba mitu päeva ning endiselt ryndab siiam igal võimalusel väiksemat ning hammustab teda vihaga kõrist ja turjast. Väike ainult kiunub haledalt ja siis tuleb neid lahutama minna. Kas kellelgi on sarnaseid kogemusi olnud ning kas siiami puhul on yldse lootust, et ta enda noorema kolleegi kunagi omaks võtab?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kas keegi oskab aidata?

Meie võtsime oma Mayale (oli siis u. 2,5 kuune) kaaslaseks teise kassiplika,kes oli Mayakesest tsipa väiksem.Esimesed ööd algasid sellega,et nad päris vihaselt kratsisid ja hammustasid teineteist,isegi meie vahelesekkumine(pritsisin peale natuke vett,tegin kurja häält ja panin eraldi pesadesse magama).Lõpuks olin nii väsinud ja omadega läbi,et lihtsalt läksin magama,kuigi samas kartsin ka,et järsku kriibivad teineteisel silmad peast välja.Heameelega oleks nad pannud eraldi tubadesse,kuid kuna korter on väike ja magamistuppa võtta ei taha,siis jätsin nad mõlemad esikusse(ta on päris suur).Ja nii oli mitu õhtut järjest.3-4 õhtul ,kui nad hakkasid jälle kaklema,pidime me abikaasaga välja minema.Tagasi tulles 1,5 tunni pärast avastasime neid kenasti põõnamas ühes pesas üksteise kaisus.Enne seda hetke olid meil peas juba mõtted,et nad ei harjugi teineteisega ning et peame kellestki loobuma,sest kaklesid nad ikka üsna julmalt,ikka olid teineteisel kõri küljes kinni ja kräunusid vastiku häälega.Kusjuures alustajaks oli alati see kassike,kes oli esimesena võetud.Nüüd on teine kassipoeg meie pool elanud juba 7 päeva.Tihtipeale nad une pealt ronivad teineteise külje alla,peale ärkamist esimene kass heameelega limpsib teise kassi kõrva,kuigi õhtuks enne magamaminekut jälle "keeravad ära" ja rüselevad ning kaklevad,kuid mulle tundub,et enam mitte nii rängalt nagu enne,sest teine kiisu pisut kasvas ja nüüd kasutab samu võtteid mis esimenegi,nii et on väärikas vastane.Pealegi nüüd tundub see nende kaklus juba lihtsalt mänguna,millel on omad eesmärgid ja reeglid,millest meil,inimestel on raske aru saada.Nii et kannatust ja varu aega,püüa nendega rohkem mängida,et tähelepanu teineteisest eemale juhtida ja et neil oleksid mõned mänguasjad mida saaks teineteise asemel tuuseldada.Püüa muretseda igale kassikeseel oma mänguasi,et ei tekiks armukadedust.Usun,et mõne aja pärast näed ka sina muudatust paremuse poole ning kindlasti jaga mõlemaile lahkelt paitusi ja hellitusi.NB!Minu kassid said väga kurjaks,kui sõid ühest nõust,nüüd kummalgi eri nõud, ja paarkümmend sm teineteisest eemal,siis on söögi ajal  rahu majas ning  kiisud väheke rahulikumad. Edu sulle !Pidage vastu!:s6ps::support::terv::vs:

Thumbs up Thumbs down