Teema: Jooksuaeg

Muide, millal on üldse kassidel jooksuaeg? On's sellel üldse mingi seaduspärasus? smile

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Jooksuaeg

Minu kassi puhul tundub, et pole, oktoobris oli lühikese vahega 2 korda, nüüd detsembris oli nädal aega. Siis oli 5 päeva vahet ja nüüd hakkas jälle.... vaene kass....vaene mina sad

Dogs have owners, cats have staff.

smile

-tibukiisu-

(Kassi päevikust) Päev nr.752 - Mu vangistajad jätkavad mu ärritamist veidrate rippuvate asjakestega. Nad toituvad külluslikult värskest lihast, samal ajal kui mina olen sunnitud sööma kuivatatud krõbinaid. Ainus asi, mis hoiab mind elus, on lootus põgeneda ja õrn rahuldus, mille saan nende parima mööbli rikkumisest... Üritan homme süüa järgmise toalille.

Thumbs up Thumbs down

Igal kassil on vist erinevalt. Minu kassil olid nii 2-3 nädala tagant ja kestis omakorda kuskil nädala ringis. Mingil hetkel hakkasime tablette andma, kuna häälitsused muutusid päris khmm.. eriliseks.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

2-3 nädala tagant ja nii terve aasta??? yikes Appi.

Huvitav et nii tihti......minu ühel kassil oli kaks korda aastas - kevadel ja siis talvepoole...kestis nädal aega ja nii kogu aeg kuni ükskord 9-aastaselt operatsioon tehtud sai. Ja nüüd siis see teema meid enam ei puuduta :-)).

Praegu on mul uus kiisuke, saab 9-kuuseks varsti ja temal pole veel olnud...ei oska mingit seaduspärasust ära märkida :-)))

Nii tiheda jooksuaja korral hakkaks küll hulluks minema vist :-)))

Thumbs up Thumbs down

Ja 2. jaanuaril hakkas uuesti ja praegu veel kestab. Olen hulluks minemas, ükski öö ei saa korralikult magada sad

aga selline asi... et millal see üldse algab... kas 5.5kuusel kassil võib juba olla?

Thumbs up Thumbs down

Mu kassil oli 5-6 kuuselt esimest korda, aga hästi lühikest aega ja nõrgalt. Põhimöll hakkaski pihta siis, kui juba aastaseks hakkas saama, nii 10-11 kuuselt.

minu omad on kuidagi eriti hullumeelseks läinud paaril viimasel päeval, susanna, kes on kogu aeg vaikne, hoiab endiselt seda rida, aga tuuseldab mööda elamist ringi nagu segane ja johanna, kes oli varemgi häälekam, tuleb meie koju tulles uksele vastu ja nühib ennast igale poole ja näub sellise rämeda häälega tongue
ja sõna ei kuula üldse enam, täiesti nagu mingi teise kassi iseloom oleks sees, vahepeal vaatad, et puhta võõras loom, sest mingid täiesti võõrad kombed on.

Thumbs up Thumbs down

Jajaa...mu kassil on pilk ka täiesti võõras. Pole üldse tema moodi nagu ja käitumine muidugi ka, hoopis teine. Julgust tuleb ilmselt ka juurde, põgenes eile treppikotta, viimasele korrusele pole ta kunagi julgend minna, nüüd jooksis juba sinna välja. Õnneks, miskipärast põgeneb tema ülespoole, mitte alla, kust õue saab.

... aga kas sa seda süsti-värki pole kaalunud, et nagu rahustab üheks jooksuajaks maha jälle....kuni järgmise korrani?? :-)))

ma pole seda ka täpselt uurinud, aga mul töökaaslane rääkis, et nemad lasevad alati süsti loomakliinikus teha, siis rahu majas kohe selleks korraks :-)))

Thumbs up Thumbs down

Andsin talle tablette ja sellest tekkis ju emakapõletik (kohe esimese korraga, 5 päeva sai ära antud ja sellest piisas). Kuna süstid on sama toimega, siis ei tohi ma talle ka seda enam teha, tablette ei tohi ka enam anda.

Vaesekene..... tunnen kaasa, siis pead tema nutupäevad koos temaga ära nutma vist ...

See pani mind mõtlema, et kaalusin ka oma kassile seda süstivärki uurida, aga ehmatas ära....äkki talle ka ei sobi? Siis jama jälle

Thumbs up Thumbs down

Jah, ega ei soovitaks küll. Samas, mõni saab neid eluaeg ja pole miskit viga. Kui pole plaanis pesakonda tuua, siis vist op. parem, kõigil rahulikum.
Saime küll üsna ruttu arstile, nii et tervenes, asi oleks võinud lõppeda emaka välja lõikamisega.

Nüüd on minu kassil ka jooksuaeg. Me kõik läheme hulluks. Seda kräunumist ja "laskemindmeestejuurde" huilgamist ei jõua ära kuulata. Lähen täna loomaarsti juurde ja hakkan kaaluma, mida edasi teha. Ühel korral tahaks pojad saada, kuid siis vist läheb küll lõikusele. Temal kergem ja meil ka. Tablettide andmine nii sagedasti... jumal teab, pole see ka ehk kõige parem.

-tibukiisu-

Thumbs up Thumbs down

Jah, mul ka plaan, et lasta korra poegida, aga praegu nagu veel ei tahaks. Aga jooksuaeg käib üle nädala. Tundub, et ta enne ei rahune, kui on oma esimese korra kätte saanud. Ehk siis jääks harvemaks. Aga no üle mõistuse on see juba..... sad

Nojah, praegu otsustasime tablettide kasuks. Ikkagi kõigest 4-kuune kass veel, kuidas sellisel ikka poegida lasta, kui ise alles titu. Kuid pärast tablettide andmist vist kohe ei võinud ka poegida lasta. Pole päris kindel.
Eks see jooksuaeg on tihedalt siis jah, kui midagi ei toimu. Nii et kui ei paarita, siis hakkab tõesti olema iga nädala tagant jooksuaeg. Nii et jah, kui seda pidevat isaste kutsumist kuulata ei taha,siis jääbki ainult kaks võimalust.
Meie kass on vist juba meestes pettunud. Karju palju tahad, ikka nad kohale ei tule.

-tibukiisu-

Thumbs up Thumbs down

4 kuusel juba jooksuaeg?

zoo.ee lehelt küsimustest - vastustest leidsin sellise kommentaari mis rääkis liiga sageli korduvate jooksukate puhul variandist et kassil on tsüstilised või põletikulised munasarjad et vaja arstile minna ikka

Thumbs up Thumbs down

Ka 4-kuusel võib juba jooksuaeg olla jah. Täiesti masendav. Eriti energiline kass meil.

-tibukiisu-

Thumbs up Thumbs down

Minu kassil olid jooksuajad ikka väga tihti ja avastati ka munasarjatsüstid, kuid arsti sõnul oli põhjustajaks hoopis pikaajaline tablettide manustamine.

See kas kassi paaritatakse või mitte minu teada küll jooksuaegade sagedust ei muuda. Mõnedel kassidel tuleb uus jooksukas juba siis peale kui kassipojad pole veel võõrutatudki. Nii et jahh.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

appikene...4 kuuselt juba......

Thumbs up Thumbs down

minu oma on 9-kuune ja pole veel kordagi olnud.... big_smile

Thumbs up Thumbs down

Veab. Aga arstid on öelnud jah, et kui on paaritatud, siis tuleb järgmine jooksuaeg poole aasta pärast alles. Tablettidest loobusime. Hirmutasid ära jutud, et emakas muutub "rabedaks".

-tibukiisu-

Thumbs up Thumbs down