Teema: devon rex

Mul nüüd kodus juba varsti nädalapäevad väike devon rexi poeg (tütar õigemini). Jube lahe ja naljakas tegelane, tema askeldamist võib tundide kaupa jälgida. Aga üks küsimus - ta lõhnab kuidagi imelikult, spetsiifiliselt. Teine kass, kes kodus on yldse nii ei lõhna. Kas see ongi iseloomulik neile, või peaks ma äkki teda pesema - olen kuulnud et näiteks sfinksidel tuleb ka, kui nad kaua pesemata on imelik lõhn kylge. Mõtlesin et lykkan muidu esimese pesu tulevikku, sest ei taha talle rohkem stressi esialgu tekitada seoses elukoha muutusega (pikk laevareis ka selja taga) ja vana kassi vaenulikkusega on seda ehk niigi piisavalt. Õige oleks muidugi kasvatajalt küsida, aga äkki see kõlab tema jaoks kuidagi solvavalt, seega igaksjuhuks uurin kõigepealt siit, ehk teab keegi vastata.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: devon rex

Tere!
Mul on kodus 3 devonit, kellest ühelgi ei ole mingit lõhna, ka mu kaks varasemat devont ei ole lõhnanud. Lisaks ei ole ma kohanud ka näitustel ega mujal ühtegi halva lõhnaga devonit. Seega olukord ei ole tavaline.
Kui vana su beebi on? Kas karv on peal juba? Kust ta pärit on?
Kasvataja poole võib kindlasti pöörduda iga murega, sest tema on esimene inimene, kes sind aitama peaks.

http://devonrex.onepagefree.com/

Käisime arsti juures ja hoopis muude muredega kui imelik nahalõhn (ei ütleks et see halb just on, aga kuidagi teistsugune, mul on teine kass ka, kes ei lõhna niiviisi, seega saan kinnisilmi pikutades aru lõhnast, kumb mu kurgu juurde nurruma-nuuskima tuleb). Yhesõnaga tugev nohu ja aevastamine ja vesised silmad. Saime hunniku rohtusid, silmadele/kõrvadele + antibiootikumid. Arst ytles, et olukord väga hull pole, aga nii väikestel kassidel võib ruttu areneda välja kopsupõletik. Nii et lõhna kohta unustasin kogu muu möllu sees isegi kysida, ilmselt seegi haigusest. See antibiootikumiasi mulle eriti kyll ei meeldi, ma ei söö neid ise ega anna ka lapsele kunagi, aga kassi puhul ei julge ma sellist riski ja vastutust siiski võtta ja eks ta saab oma kuuri kätte. Aga kena, et teisigi devoniomanikke on ja kui väga tyli ei tee siis ehk vahel tulevikus vajadusel uuriks veel yhtteist. Dilaila on 5 kuune ja pärit soome devonikasvatusest

Thumbs up Thumbs down

Kindlasti pead selle antibiootikumikuuri läbi tegema, sest devonipoegadel on ennegi selliseid asju ette tulnud, samas ilma ravita lõpeb haigus kurvalt.
Devonid on üldse hästi vastuvõtlikud lapseeas ning ei talu ka stressi. Ehk ka lõhna probleem laheneb peale ravikuuri ning pesemist.
Tahaks näha rohkem pilte su kiisust. Millisest Soome kasvatusest sa kiisu tõid?

Teen läbi jah, praegu 3-s päev läheb ja juba on nohu kadunud. Õnneks on talle kerge tabletti anda, sest ta on nii suure isuga, et toiduga segatuna sööks ta mida iganes sisse. Teise kassiga see trikk mul kyll läbi ei läheks.
Kasvatus on see: http://personal.inet.fi/koti/devoted/. Pilte mul on isegi olemas juba päris paras ports, aga pean neid väiksemaks tegema, kui tahan siia kuhugi yles panna vist.

Thumbs up Thumbs down

väga tore, et devoneid on nüüd rohkem:syda::P

Thumbs up Thumbs down

Meie armas devon suri üleeile öösel, siit soovitus kõigile, kes tahavad osta tõukassi - uurige hoolikalt, ega kasvanduses pole varem FIP juhtumeid olnud.

Thumbs up Thumbs down

Sügav kaastunne!:kal:

Thumbs up Thumbs down

Minu kaastunne!

Issand, kui kahju! Olen ise ka ühe varasema devoni FIP-i läbi kaotanud, jõudis minu juures olla vaid paar nädalat.
Tavaliselt surevad Fip-i nooremad kassid. See, et pooleteise aastane kass FIP-i sureb ei ole kuigi tavapärane, aga juhuseid on. Devonitel on FIP üpris levinud. Reeglina kasvatajad FIP-i ehk corona viiruse vastu kasse ei testi ja viirusekehad on enamikul devonitest veres, mis aga ei tähenda, et haigus välja areneks. Samas võib juhtuda ka, et võtad kassi kasvandusest, kus pole varasemaid FIP juhtumeid, nagu ka minul juhtus, aga FIP kujuneb siiski välja.
Devonid on asendamatud, pea vastu, ma tean, mis tunne sul on!

Jah, nüüd läheb ilmselt veidi aega, enne kui ma suudan mõelda uue kassi peale, aga kui, siis see saab ilmselt jälle devon olema, sest see tõug on tõesti eriline.

Thumbs up Thumbs down