1

Teema: Võtsime kassi!

Mõtlesime, et võtame kassi, varemgi kass olnud, aga enne võtsime kassi noorelt, aga kui nüüd kassi võtsime, siis ta on 1.5 aastane ja kardab hirmsasti, ta ei harju meiega üldse ära, ainult istub ühe kohapeal ja uriseb. Kuidas saaks kassiga sõbraks?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Võtsime kassi!

Kas ta on tänavakiisu? Et kui on, siis kõik see arsti-jutt on ka väga tähtis, aga siinkohal oskab vist jällegi brazen paremini rääkida, mis protseduurid kõik vajalikud on, juhuks, kui te pole temaga veel arstil käinud.
Aga kui ta on tänavalt võetud, siis see võõrastamine on normaalne täiesti minu meelest, ta vajab vast lihtsalt aega ja harjumist ja loomulikult hästi palju sõbralikku suhtumist. Ja head toitu, see peaks teda ka kiiremini leebemaks muutma tongue
Kui kaua ta teie juures juba olnud on?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Võtsime kassi!

See viimane küsimus huvitab mindki kõige rohkem. Ja ka muud asjaolud - näiteks et kus ta pärit on ja kas teil peres teisi lemmikloomi või väikseid lapsi?

Eks see harjumine sõltub rohkem kiisu iseloomust ja sellest mis ta oma minevikus läbi on elanud, mitte niivõrd kassi vanusest. Ka täiskasvanud kassid harjuvad päris kiiresti. Aga mitte igast kassist ei tule süle- ja nurrulooma - mõni jääb elu lõpuni isepäiseks ja sõltumatuks, keda inimeste juures elades ainult söögiajad ja soe koht kamina/radika ääres huvitab.

Mõned näpunäited aitamaks kassil paremini sisse elada:
Kõigepealt ära püüa alguses kassiga liigset kontakti tekitada. Anna talle piisavalt aega et ta uue ümbrusega harjuda saaks. On loomulik et ta alguses püüab põgeneda ja peitu pugeda. Las ta teeb seda - küll ta peagi ise ruumi vastu huvi hakkab tundma. Esialgu peaks tal olema mingi turvaline koht, kus teda keegi ei häiri. Proovige vältida ka äkilisemaid liigutusi ja helisid. Esimesed päevad soovitaksingi pigem distantsi hoida - sõbraks saamiseks on hiljem aega küll. wink Eks see kõik võtab ikka aega, nii et kannatlikkus on kõige võti.

Kui kass uriseb siis parem ära puutu teda ja lase tal rahuneda. Võid proovida kätt aeglaselt kassi nina poole sirutada - vaata kas ta tunneb selle vastu huvi? Kui tunneb, siis lase tal oma kätt natukene nuusutada.

Kui käitute rahulikult ja mõistvalt, saab ta peagi aru et te ei kujuta temale mingit ohtu ja hakkab tasapisi julgemaks muutuma. Kiida kassi iga kord kui ta teiega ise kontakti otsib või juba julgemalt ringi käib. Võid teda meelitada ka maiusega aga see peaks siis midagi väga head olema - näiteks krevetid, (tuuni)kala vms, sest krõbuskatest ei pruugi kass suurt midagi arvata.

Hoia meid siis ikka oma edusammudega kursis ja kui küsimusi on siis lase aga tulla!  wink

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down