Vasta: millises loomakliinikus käite?

Käisime enne Västrikus, aga no see on ikak tõsine tehas ju - konveieril lükatakse suts sisse ja järgmine! Mitu korda palusin, et teeks õige proovid, uuriks, kas kassil järsku midagi viga, et selline kõhna jne. Mõlemal korral üteldi, et ah pole vaja, kuigi mina ju oleks maksnud!

Nüüd jäi kass tõsiselt haigeks ja otsustasin minna Õismäele Olga kliinikusse. Olga on minu teada lapsepuhkusel (ma ei tea, kas see on tõsi) ja meie kiisu oli arst Lauri hoole all (suurepärane arst). No kliinikusse helistamisest peale oli suhtumine lihtsalt hiilgav! Ja kassikese eest hoolitseti kuinglikult lihtsalt. Soovitan ainult Õismäe kliinikut - Haabersti ring on küll raskelt läbitav, aga tasub igati vaeva:)

Thumbs up Thumbs down

Olga on t6esti lapsepuhkusel preagu.
Kliinik on jah super ja suhtumine lihtsalt nii inimlik ja kena.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Olga käib ka tegelikult tööl, kuid mitte iga päev ilmselt. Aitab oppe teha jne. Oleme näinud teda askeldamas.

Thumbs up Thumbs down

Rachelle...

Õismäe Zoovetkeskus teeb seda opi sisemiste õmblustega- ei ole vaja ei vesti ega kraed pärast kanda.

aga ma ei leia netist  seda kliinikut??

on lihtsalt õismäe loomakliinik( seda mõtled)

või mõtles haabersti zoovetkeskust?
smile
saad sa mulle seda täpsustada?:D

Thumbs up Thumbs down

Rachelle vast mõtles Haabersti Zoovetkeskust jah, www.regalia.ee smile

Kindel?:D
tahaks ühendust võtta et opiks aeg panna:D

aga huvitav kas enne peaks ka kassiga kontrollis käima?

Thumbs up Thumbs down

No mina soovitan ka seda kliinikut, olen Õismäe kliiniku kohta palju häid sõnu kuulnud ja minu hoiukiisu Lumi käis ka seal kliinikus.

Vabandust, panin jah vähe omaloomingut siin nimega- Haabersti Zoovetkeskus on ametlik nimi:).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Meie tegime ka opi seal kliinikus ja haav paranes küll väga hästi ja mingeid kõrvalnähtusid ka polnud.

Kui sul on vaktsiinid tehtud, siis vist otseselt pole vaja enne ülevaatusel käia. Me küll käisime, aga seepärast, et ta ei söönud (siiani ei söö) eriti hästi ja kartsin, et äkki on midagi tõsisemat viga peale pirtsutamise.
Aga võid ju aega kinni pannes küsida, et kas on vaja eelnevalt kohale minna.

Minu kiisu sööb ilusti aga täna millegi pärast oksendas natuke ja süüe ei tahtnud täna..huvitav vict tõbine äkki..

kas seda oppi tehakse alles 6 kuustele jah?

Thumbs up Thumbs down

Eks selles osas ole ka arstidel erinevad arvamused, et mis vanusest võib opi teha. Kuskilt ma lugesin, et tehakse alates 6 kuust, samas üks arst ütles, et kass peaks olema enam vähem välja arenenud, st mingi 8 kuust - aga too oli üks vana mees, kes ilmselt on ka oma ravivõtetelt vanamoodne smile
Eks Õismäe loomakliinikus nad ikka teavad, kas võib ja kui ei tohiks veel, siis ütlevad.

Tean küll seda tunnet, et kas teha ja kus teha ja igasugu küsimusi kripeldab hinges - meil on opist kolm kuud möödas alles ja kõik veel värskelt meeles big_smile
Aga pole vaja üldse muretseda! Veterinaarid on Õismäe kliinikus igati tasemel.

kui vanalt sa kassile tegid opi?
mul kass alles 5 kuune:D ja jube siuke jõhker jooksukas aga õnneks vaid paarpäeva:)

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Teele-T
Minu kiisu sööb ilusti aga täna millegi pärast oksendas natuke ja süüe ei tahtnud täna..huvitav vict tõbine äkki..

kas seda oppi tehakse alles 6 kuustele jah?

Kass võib oksendada ka sellepärast, et magu ei lukustu korralikult. Võib-olla on mõni karvake ees ja siis ta öögibki niikaua, kui selle sealt ära saab. Loodetavasti on su kass ikka korralikult vaktsineeritud? Kui mitte, pane jooksuga arstile, sapi või maomahla öökimine, eriti kui kass veel ei söö-joo ka, on üldiselt väga halb märk:(
Opi jaoks peaks kass kaaluma enam-vähem 2 kilo, siis pole narkoos nii ohtlik. Väiksem loom ei pruugi narkoosi üle elada. Jooksukas võib küll ka 5-kuuselt alata, on vist Kassiabiski olnud arvatavalt pooleaastane kiisu oma pesakonnaga hoiul (kui ma ei eksi, siis ka minu juures kasvanud Tripi emme oli üsna-üsna nooruke).

Thumbs up Thumbs down

Hiljuti oli Päevalehes artikkel kasside steriliseerimisest. Seal oli kirjas, et Ameerikas on edukalt steriliseeritud juba 2-kuuseid poegi, Eestis aga soovitatakse op teha 4-6-kuuselt. Et mida nooremalt teha, seda rohkem jääb kassile pojalik käitumine ja füüsis (mis oleks ju iseenesest päris tore).
Samas ma olen kolmest kliinikust küsinud ja on öeldud, et tehakse ca 6-8-kuustele kassidele. Õismäelt näiteks vastati, et kass peaks olema 7 kuud vana. Ja üks arst ütles, et kassidel on nii väike emakas, et seda on raske varem leida.

Kas kellegi kass on steriliseeritud ka alla 6-kuuseks saamist? Kus?

Thumbs up Thumbs down

Täna käisin kassiga haabersti zoovetkeskuses ja öelda et teevad 6kuuselt ära steriliseerimise:)

Thumbs up Thumbs down

Sissy oli opi tegemise ajal 7 kuune. Tegelt tahtsime juba varem tega, aga siis oli jõulud big_smile

Meie oleme Toometi Kliiniku külastajad - teenindus alati super ja asukoht sobib ka kõige paremini. Hind jah veidi soolane aga igasuguste arstiteenuste eest olen alati nõus maksma ja oma neljajalgse sõbra pealt kokku hoida ei raatsi :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

:support: ei soovita västriku oma... minu pisike ei tulnudki enam elule peale seal saadud opi ja narkoosi....

Thumbs up Thumbs down

Imelik...
Vaatan ja imestan,  et inimesed kiidavad siin Olgat ja Haabersti Zoovetkeskust. Minu kiisule maksis selle arsti külastus elu. Minu meelest tegeleski meie kiisuga see Olga. Kõige imelikum oli see, et see arst ei uskunud meid...ja see maksis meie pisikesele kiisule elu...

Visiiditasu võeti meitl küll....me maksime tegelikult mittemillegi eest...ja ma siiamaani kahetsen, et uskusin seda arsti ja ei läinud mõne teise arsti juurde...

Thumbs up Thumbs down

Meie oleme algusest peale Olga kliinikus Lauri juures käinud. Väga lahe arst smile!

Thumbs up Thumbs down

KIIRE! Kas keegi teab midagi Paides asuva(te) loomakliinikute kohta öelda? Abiks igasugune inff!!! Asi puudutab steriliseermist. Kas on normaalne, et narkoosist välja tulemata kassiga võib koju minna?

Thumbs up Thumbs down

Meie käime Pallimis, siini oleme rahule jäänud smile ja saanud abi sealt ka telefoni teel, kui Depsy ükskord meeletult oksendas.

Thumbs up Thumbs down

Aga Pallim asub ju Tartus? Vähemalt  minu teadmiste järgi...
Paide loomakliinikute kohta ma küll ei tea.

Thumbs up Thumbs down

Tere, mina käisin algselt oma kiisuga Västriku loomakliinikus. Kiisul on mured silmadega, ja siis miski ajab teda öökima. See pole söögist ega midagi, lihtsalt suvalisel hetkel hakkab seda tegema. Västrikus siis kirjutati silmarohi välja ja tehti pilt kassist. Arst ütles et ei näe midagi et ju siis sõi tolmurulli vms alla, et läheb üle.  Aga pole siiani üle läinud, ja silmade kohta ka veel nii palju, et see aitas ehk paariks päevaks, siis hakkas tuleb sellist mädataoilst asja silmadest. Arst ütles et puhastaksin kummeliga, 2Xpäevas pidin seda tegema, sest paremaks midagi ei läinud.
Lõpuks otsustasin minna Tiina Toometi kliinikusse, kus arst tegi uued pildid ja ütles kohe, et kiisu kopsudega ei ole kõik korras ja praegu võtame siis rohtu. Ja silmadele määras ka rohud.
Oleks ma kohe toometi kliinikusse läinud, poleks mu kass pidanud mitu kuud piinlema valude käes, mis seda öökimist esile kutsub.
Kuidas nad siis västrikus ei näinud seda?Kiisu öökis isegi arsti silme ees, ja arst kehitas ainult õlgu.
Ma ei tea, ei julge selliseid arste soovitada kahjuks kellegile.

Thumbs up Thumbs down

Siiani käinud kassiga Sikupilli tänaval olevas loomakliinikus. Nimi oli vist Eliit loomakliinik vms ja arst üks vene mees Maksim. Kassiga seal tehtud igapäevased hooldused (küünte lõikused , vaksiinid ja rohud). Järgmisena ees tõenäoliselt kastreerimine ja võimalik et ka väike õmblus songale (juhul kui on siis veel tunda)
Sinna sattusime puht juhuslikult , kui ühel laupäevasel päeval , kui juba kõik teised kohad kinni . Nimelt otsustas maalt laudast võetud kassipoeg hädal käies kõigi produktidega koos välja lasta kimbu ümarusse (hiljem selgus). Otsisime siis esimese koha mis lahti oli . Jõudsime ka sinna pool tundi enne sulgemist . Õnneks võeti kohe vastu kuulati ära , vaadati kassipoeg üle , küüntega tehti sips-sips-sips ja anti rohtu. Siiani olemegi vaid seal käinud.

Thumbs up Thumbs down