1

Teema: küünte lõikamine

Meil nüüd kodus 4-kuune kassike, arstil käies ununes suure sagina sees küünte teema täiesti, uus aeg on teisip. kas keegi seletaks,kust peaksin otsima seda roosakat ala,kus saati küünt lõigata, kas küüne tipu juurest või rohkem ikka alt poolt.Nimelt pole üldse selgelt näha, kus tal küüne sees närvid on. Algul proovisin ainult väga vähe lõigata,aga küüs jäi ikka väga terav,et kui palju u tippu maha lõikate?(pole ettekujutustki).Kas u millileeter või pigem cm?Nii rumal küsimus kindlasti,aga ootan vastuseid:)

Thumbs up Thumbs down

Vasta: küünte lõikamine

Just lõikasin küüsi!
Närvide ja veresoontega osa kumab läbi küüne ja on käpapoolses osas. Ilma toitva taustata küüne ots tundub hoopis valkjam.
4-kuusel tuleks küüne otsast võtta umbes 2 mm, kui küüned on väga pikad ja otsad tugevalt keerdus, siis pisut rohke(2,5 mm).
Tagumistel käppadel on vahel küüned suht lühikesed, siis tuleks lõigata vähem, kui 2 mm. Olen ise ükskord sisse lõiganud, oli väga verine lugu.

Noortel kassidel kasvavad küüned hästi kiiresti, peaaegu iga nädal võiks üle vaadata. Kui lõikate praegu esimest korda, siis võiks täna harjutamise mõttes võtta 1 -  1,5mm ja siis nädala pärast jälle 1,5mm umbes.
Hiljem küünelõikus kord 3-4 nädala järel.