1

Teema: esimest korda kassiga arstile

Tere,
minul mure järgmine- vaja on minna oma uue pereliikmega esimest korda arstile. Siit eelnevalt lugedes olen välja valinud Västriku või siis Õismäele Olga juurde mineku smile
Meie kiisu on täitsa tavaline "krants", umbes 7 kuune, pole elus enne veel arsti näinud, süstimata, kiibistamata jnejne.  Milliseid protseduure talle arstil kohe tehakse (kohustuslikud ja mittekohustuslikud)? Kindlasti oleks vaja tal "isarõõmud" eemaldada, kuid kas mingid ussisüstid, kiibid ja muud asjad käivad ka juurde? Kui suure tahakotiga peaks siis kohale minema? Tänud vastajaile!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: esimest korda kassiga arstile

Tere ,
ja niipalju võin tartlasele öelda, et tuleks alustada ussirohust, mida peaks saama ise anda. Kõige odavam on tablett, kui ta vähegi nõus on seda neelama, vaktsineeritakse allees u 2 nädalat pärast ussirohtu. Tartlasena Tallinna hindasid ei tea. Aga üldiselt tuleks aeg kinnim panna ja siis saab ka küsida.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: esimest korda kassiga arstile

Kõigepealt mine kliinikusse ilma kassita ja osta ussirohi, seal räägitakse sulle, kuidas anda, kui küsid. Siis 10 päeva pärast kordad ussirohu kuuri ja paar nädalat hiljem saad vaktsineerimisele. Siis kuu aega hiljem on kordusvaktsiin. Siis kiisu taastus mõned nädalad ja siis saad ta igaveseks neitsiks teha. See oleks standardprotseduur. Vahel veterinaarid teevad mõned protseduurid korraga, kui kiisu terve tundub.

Hindade kohta saad lugeda kliiniku kodulehelt.
Ussirohi on mõnikümmend krooni, vaktsiin mõni sada, kastreerimine ca 600.-, üldiselt peaks alla 1000.- hakkama saama, kui mingeid ootamatuid tervisemuresid välja ei tule.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: esimest korda kassiga arstile

Vastuseks veel ka niipalju, et marutaudivaktsiin on kõigile üle 4-kuustele kiisudele niiehknaa kohustuslik. Väga soovitav on teha ka kompleksvaktsiin (kassikatku, kasside herpesviiruse ja kasside kalitsiviiruse vastu), sest marutaud levib ainult hammustustega, aga need kolm viirust võib kassiomanik ise oma riiete ja jalanõudega kiisule koju tuua.

Kiipimisel on mõtet siis, kui kiisu kantakse ka lemmikloomaregistrisse - sedaviisi on kindel, et kui ta kaotsi peaks minema ja ta satub näiteks varjukasse või viiakse mõne loomaarsti juurde, kellel on kiibilugeja, leitakse Sind, tema omanikku, registrist kiibinumbri kaudu üles.

Aga olge tublid ja püsige terved :s6ps:

Thumbs up Thumbs down