1

Teema: Pärslase läbisaamine teiste kassidega

Mu emal on pärsia kass, kastreeritud isane. Õde sai ta omale kui kass oli ca aastane,(nüüd peaks ta olema 8a) algul oli kass väga kuri ja ei lasknud end üldse kellegil puutuda kuigi sülle tahtis aeg-ajalt.
Mure aga selles et mu õel oli algselt juba ka teine kass, emane selline n.ö. tavaline kodukiisu. Pärslane aga ei talunud üldse seda teist kassi ja läks talle kohe kallale. Nii siis lõpuks vana kiisu otsustaski koridoris elama hakata kuna pärslane ju suht suur.
Nüüd käisin oma kiisuga ükspäev emal külas ja pärslane tegi järjekordselt põrgu lärmi, njäugus ja urises ja oli turris, ma ei julgenud oma kassi lahtigi lasta ja enam ei saanud ka ise pärslasele kätt ligi panna.
Kas pärslased ongi sellised, et ei lepi teiste kassidega? Või ei lepi ta lihtsalt võõrast tõust kassiga? Kuna tean ühte kellel oli lihtsalt kodukassiks 9 pärslast ja kõik said toredasti läbi.
Küsin sellepärast et ema märkas varjupaigas armast pärsia kassi ja nii sooviks ka sellele kiisule kodu pakkuda aga hetkel kardab et tema kass ei lepi eal ühegi teise kassiga

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Pärslase läbisaamine teiste kassidega

Eelkõige oleneb see läbisaamine kassi iseloomust. Ei saa üldistada, et kõik pärsia kassid ongi sellised. Endal on ka pärsia kass. Ta on meil küll ainuke kass, aga näitusel igatahes ei tundunud, et ta on teiste kasside vastu. Igal kassil on ju erinev iseloom, nagu ka inimestel smile

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Vasta: Pärslase läbisaamine teiste kassidega

Just, igal kassil erinev iseloom.Minu Boy igatahes uriseb oma peegelpidi peale kah:D

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Pärslase läbisaamine teiste kassidega

bibi jookseb ka peaga vastu peeglit vahel smile

meie kiisul kriimud silmad...