1

Teema: Kass koju tänavalt, mis edasi??

Tere!
Päästsin tänavalt ära kaks kassi. Nad on umbes 3-4 kuu vanused. Inimesi kardavad, metsikud, istuvad kumbki oma nurgas.. Homme lähen küll loomaarsti juurde, aga seniks sooviksin teada, mida üldse teha, millega arvestada, mida endale osta vaja.. Ei kujuta sedagi ette, mismoodi arst neid läbi vaatax.. et kuidas nendega üldse sinna jõuda..
Panin ka liivakasti neile. Kas nad hakkavad seda kasutama või võib mingeid üllatusi oodata.
Nad vajaksid kindlasti pesemist, aga mismoodi???
Kui palju läheb maksma nende "kordategemine" üldse ja näitex kui plaju maksab kassipuur?
Olen igasuguse info eest tänulik smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass koju tänavalt, mis edasi??

Natuke erialast (erialaks siis kasside poputamine) nõu oskan ehk ikka jagada. wink

Käi kiisudega arsti juures ülevaatusel. Arst peaks kindlasti uurima kassi kõrvu, hammaste olukorda ja muud seesugust. Hea arst teab, mida tänavakassilt otsida. Tee kassidele ära ussi- ja kirbutõrjed. Kõige mugavam on Stronghold, mis mõjub nii kirpudele, ussidele kui ka lestadele. Kui kassid on terved, võib 10 päeva pärast minna vaktsineerima.
Loodan et satute mõistva arsti juurde. Mina käisin enne päris mitme juurest oma kodututega läbi, enne kui ühe kliiniku juurde pidama jäin. Mõned kohe teevad sellist vissis nägu kui kuulevad et kass pärit varjupaigast või tänavalt. Üks arst ei tahtnud kassi õieti puudutadagi. Kuressaares kahjuks vist suurt valikuvõimalust pole.

Kui nad kardavad, siis lase neil alguses lihtsalt inimeste ja uue elukorraldusega harjuda. Küll nad varsti hakkavad juba ise uudistama ja toas ringi vaatama. Nendega suhtlemisel tee hästi sujuvaid ja aeglasi liigutusi ja räägi hästi sõbraliku ja tasase häälega. Paku neile midagi eriti maitsvat - näiteks kooritud krevette või liha. Julgusta ja kiida kui nad ise üritavad kontakti luua. smile Seni on enamus varjuka ja tänavakasse õppinud kasti kasutama. Mul pole sellega kunagi probleemi olnud. Paiguta liivakast pigem vaiksesse ja varjulisse kohta, kus nad saaksid häirimatult oma toimetusi teha. Väga avatud ja läbikäidavasse kohta ei pruugi nad tulla. Esimestel päevadel võiks ka üllatusteks valmis olla. Nad ei pruugi kohe matsu välja jagada. Pesemisega soovitan veidi oodata.. Kui neil juhtub mingi külmetushaigus olema, võib see hoopis karuteene teha.
Kiisude \'korda tegemise\' maksumus sõltub täiesti kohaliku kliiniku hindadest. Helista ja küsi järgi!

Kassipuuride hinnad algavad u. 200-250 kroonist. Müügil on ka nn kasskotte. Pole kahjuks uurinud, aga võibolla on puurist odavamad.

Soovin Sulle kõike paremat ja pea meeles mitte ükski heategu ei jää tasumata! wink

PS. Kas jätad kiisud endale või pakud neile lihtsalt hoiukodu?

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Aitäh Sulle brazen,
jõudsin endale üllatusex nendega ikka lõpux arsti (hästi toreda!) juurde. Pool tundi läx aega, et ühte metslast puuri saada. Arstid ka imestasid, et sellist iseloomu ikka naljalt ei kohta.. Naersid minu üle, kui ma ei julgenud teda kinni hoida, samas said esimese puudutuse katsega endal käed kohe veristex (kuigi ma olin neid hoiatanud!!!) Kindad käes, siis said hädaga kiisu üle vaadatud. Teised kliendid ka imestasid, et mida selle kassiga nüüd ära tehti, et selline kisa. Selle suure tigetsemise peale leiti aga neilt mõlemat kõrvalestad (jubedad elukad, nägin neid luubi all) ja midagi pandi turja peale, neljapäeval kutsuti tagasi.
Üks kiska, see iseloomuga, elab aga ainult kas radika vahel või valamu torude vahel.. teine natuke leebem. Ühe jätan kindlasti endale (äbarikuma, sel ka mingi silmaviga), teise tahax aga ära anda, teen ta korda, harjutan inimesega, ehk keegi ikka siis võtab smile Iseloomu tal on, küll ta harjub, see ka ilusama karvaga, kohev..

Thumbs up Thumbs down

Eks teravad elamused kuuluvad hoiukodu pakkumise juurde. wink Mul praegu ka üks taoline metslane kodus, kes ei lase end samuti üldse puudutada ja ronib mööda seinu ja lagesid nagu väike ämblikmees. Selliste kiisude puhul ongi võtmesõnaks kannatlikkus. Teiseks võimaldada neile hästi turvaline ja stabiilne keskkond. Äkilisi ja valjuid helisid ning liigutusi (nt jooksmine) võiks vältida.
Inimestega harjumine võib võtta aega paarist nädalast kuni aastateni, olenevalt kassi vanusest ja taustast. Pisikesed harjuvad tavaliselt kiiremini.

Kuidas neil muidu söömisega on? Kas söögi peale tulevad peidust välja?

Hästi mõnus et ühe neist endale kavatsed jätta. smile Ka pealtnäha väikestest põrgulistest on võimalik hea sotsialiseerimise korral saada suurepärased lemmikud. Nad vajavad ainult topeltkoguses hoolt ja armastust. Aga kogu vaeva tasuvad nad mitmekordselt tagasi. wink

Thumbs up Thumbs down

Nii, nädal varsti möödas, mis siis juhtund.. Tiiger ikka veel liigub toas ainult öösel, muidi elab kapis või mõnes muus varjulises kohas.. Ja ulub... Teine aga praegugu mul siin ninaga juures, aga hoiab siiski distantsi, sülle veel eriti ei taha (pai juba kannatab, väixe nurru isegi meelitab välja)
Aga nüüd selline tähelepanek- kassid veavad liiva jalgadega tuppa laiali pärast häda tegemist. Kas liivas viga või käibki see neil nii, paratamatult.. Mida arvate?

Thumbs up Thumbs down

See vist paratamatu. tongue Mul seni kõik hoiul olevad kassipojad liiva laiali ajanud. Mitte küll otseselt jalgadega kastist välja tassinud aga neil see \'asjaajamine\' käis nii innukalt ja tragilt et kraabiti kohe suure kaarega liiva kastist välja. Enda meelest peitsid nad muidugi oma hädasid aga eks nad nii õpivadki. Küll kasvades see tarkus ka tuleb.

Aga kui kahtlustad et asi liivas, siis proovi vahelduseks mõnda teist sorti.

Thumbs up Thumbs down

Kui ma tohin Mer\'i eest teatada, siis üks neist kiisudest on nüüd juba uues kodus smile See julgem ja leebem. Metskass on ikka vist metskass.  Aga äärmiselt ilus kasukas on sellel metslasel, kohev ja pikk ja kuidagi...nagu laineline oleks.
Pildid neist on siin http://www.pilt.ee/view/679009/

Thumbs up Thumbs down

Ja mis teisest on saanud?

Kaks kassi on alati parem kui üks.

Thumbs up Thumbs down

Leebem Kata läks maakassiks. Aram Kessu harjub tasapisi. Hoiame pöialt, et ta varsti uude koju saaks.

Thumbs up Thumbs down