1

Teema: Kass ja paberid?

Nii, tekkis selline mõte....Tuttavad võtsid endale Siiami. Ilma paberitea, räägiti kül, et vanemad on puhtatõulised Siiamid ja mida iganes, aga kassipoegadele nii pabereid ei saa...Praegu hakkasin siin mõtlema, et aga kuidas siis kassipoeg endale paberid saab? :roll: Mhh....et nagu sündides ei pidavat kaasa saama vms. Kuidas see asi tegelikutl on, hakkas kohe huvitama :roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass ja paberid?

Vist ei saagi eriti. Üks võimalus on käia näitusel ja siis peale mingeid asjaajamisi võidakse kass tunnistada tõukassiks.

Selle kohta, et räägiti, et vanemad on puhtatõulised...
Noh... ma räägiks ka, et mul isa on rootsi kuningas. Kas ma olen nüüd printsess?

Thumbs up Thumbs down

hea  vastus:wink:

meie kiisul kriimud silmad...

Aga sellel juhul, kui kassipoja üks vanemates on Paberitega,´aga teine ei ole? Kuidas siis on?

Thumbs up Thumbs down

saan.nii.aru,et.kiisu.saab.paberit.ainult.siis.kui.m6lemad.vanemad.on.paberitega....

Thumbs up Thumbs down

Kassipoegadele niisama tõupabereid tõepoolest ei saagi. Ja seda selletõttu ilmselt, et tegemist ei ole ametlike kassikasvatajetaga - neil puudub kassikasvandus. Sellised nõuded on reeglina vajalikud kassipoegade planeerimisel. Tõukassidele on eelduseks enne poegade muretsemist näitustel kvalifitseeritud kohtunikelt sertifikaatide vormistamine, mis tunnustavad konkreetse looma tõuaretuskõlbulikuks. Kui kassil esinevad vead, mis antud tõu puhul välistavad edasise tõuaretuse, jääb sertifikaat väljastamata ning see on väga konkreetne fakt, mis eetilise kassikasvataja puhul välistab antud kassi kasutamise tõuaretuses ehk siis kassipoegade muretsemisel. Veel võib põhjuseks olla, miks kassipoegadele tõupabereid ei saa, et tegemist on sugulussidemetes kassivanematega - ka sellisel juhul ei väljasta tõukirjutaja tõutunnistust. Kui tegemist oli tõesti puhtatõuliste kassivanematega, siis kas nende tõupabereid ka ikka näidati? Ühesõnaga on mõningad nõuded nende siiamiomanike puhul täitmata jäetud.

Lühikarvaliste Orientaalide kassikasvandus \"Keisei Neko\"

\"Vesta\", \"Felix\" ja FIFE liige

Thumbs up Thumbs down

Kui vanemad on paberitega siis on võimalik ka kassipoegadele pabereid saada. Seda ei tohi maha magada!
Kui on juba liiga hilja siis pabereid ei saa. Ostke tõukass siis kui tal juba on paberid, pärast enam ei saa!

Kassid On Võrratud!*
Üks Armsam Kui Teine!

http://www.xmission.com/~emailbox/animate/a-katt.gif

Thumbs up Thumbs down

Eelmisele kirjutajale: Päris nii ikka pole, et ma ostan emase ja isase paberitega kassi ja nüüd hakkan paberitega kassipoegi vorpima. Enne seda tuleb ikka päris suur töö ära teha - näitused, aretusse sobimine, kasvanduse rgistreerimine, pesakonna ragistreerimine jne. Võiksid natukene ikka lugeda mida teadjad inimesed  siin räägivad. Kui kassid pole saanud aretusluba siis ei saa ka nende järglased paberitega olema, ning kui kasvatajal pole kassipojale tunnistust anda siis ei saa seda ka hiljem enam! See on ikkagi kasvataja mitte ostja asjaajamine, seega ei saa seda maha magada, vaid see peab juba algusest peale olema vastavalt aetud, et kassipoeg saab paberid. Vt ka Janpu kommentaari.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Depsy
Eelmisele kirjutajale: Päris nii ikka pole, et ma ostan emase ja isase paberitega kassi ja nüüd hakkan paberitega kassipoegi vorpima. Enne seda tuleb ikka päris suur töö ära teha - näitused, aretusse sobimine, kasvanduse rgistreerimine, pesakonna ragistreerimine jne.

Jep. Aga kuskil teemas see kasutaja ka mainis oma vanust (12). Et mis siin ikka tahta veel :roll: !

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Jah, ma märkasin alles hilisemaid postitusi lugedas big_smile

Thumbs up Thumbs down

No meie Sohfil ka paberid olemas, kuid mu suurem õde suutis need kolimise käigus ära kaotada. :vs: Nüüd ei leiagi enam üles.

Thumbs up Thumbs down