1

Teema: Kui palju ja mida annate süüa?

Kui palju ja mida annate kassile süüa st kas on normaalne anda kassile krõbinaid ja siis ca kord nädalas lihatoitu?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kui palju ja mida annate süüa?

Minu kassid saavad krõbinaid üliharva, kui olen kodust ära öösel, nt. reisil. Nad söövad toor- ja kodutoitu. Kogus sõltub kassi vanusest, aktiivsusest, kas saavad õues olla jne.

on alati nii olnud-et korralikult anname syya 2 korda p2evas.. õhtul ja hommikul.. kanasyda, neerud jms... ja siis koguaeg on kr6binatega kauss olemas, kui kass tahab syya, siis sööb vahepeal neid..

Thumbs up Thumbs down

Meie omal on ka kauss krõbinate ja veega kogu aeg ees,siis iga päev saab 1-2 korda kassi konservi v pasteeti,alati kui ise liha sööme panen kassile ka hakkliha v maksa ja keedukana ilma soolata.

Meil on tavaliselt nii,et hommikul ja õhtul saab krõbuskeid, aga päeval liha/ kala vms.

Thumbs up Thumbs down

Meil RC krõbinad koguaeg koos veega ees. Lisaks saab konserve hommikul vara enne meie tööleminekut ja õhtul pärast minu tulekut. Vahel panen hilisõhtul ka ühe konservi ette.
Muidu ta sööb meelsamini konserve, krõbinaid ainult siis kui muud ei ole;)

Thumbs up Thumbs down

Mina annan enda kassipojale Royal Canini kuivtoitu(koguaeg ees) ning konservi(kaks/kolm korda päevas) mõnikord annan talle ka Animonda konserve.Kord päevas saab minu kiisu ka
kodutoitu näiteks:hakkliha,hapukoort,kala,kartulit,putru, juustu.

Thumbs up Thumbs down

Annan oma kassile RC krõbinaid. Paki peal on kirjas, et 4kg kaaluva kassi norm on 60g. 60g on kolmveerand klaasi. See on ju vähe või mis? RC konservil on peal kirjas, et et võib anda kaks pakki(kokku 170g) pluss 30g kuivtoitu. Kus on loogika? Palju ma siis kassile süüa andma peaksin??? Kas peaks kogu aeg olema kuivtoit ees?

Thumbs up Thumbs down

Meile on RC kuivtoidu pidev eeshoidmine kätte maksnud, sest Depsy (üle 4 kg) on ülekaaluliseks läinud sad Ta sööb vaid kõrbinaid sest miski muu talle ei kõlba. Proovisime ka kaalu järgi anda kõrbuskeid nagu pakil kirjas aga neid ei söö ta isegi 2 päevaga ära :S Ei teagi mida teha sad

Thumbs up Thumbs down

Meie kiisu on kodus olnud täpselt kuu aega ja olen talle andnud RC Babycat 34  koos veega. Käisin loomaarsti juures vaatusel ning küsisin kuidas korralikult kassi toita ning ta vastas, et kui kiisu joob krõbinate kõrvale korralikult vett, siis pole muid toite juurde vaja. Samas arvan, et äkki vahelduse mõttes oleks hea anda ka mingit pehmet toitu Dixy´le.

Ühes Rakvere lemmikloomapoes soovitati konservidest Gourmet, aga müüja mainis, et ka RC pidi konserve tootma, aga Rakveres pole ma kahjuks veel näinud neid.

Usun, et see oleks krõbinate kõrvale kõige mõistlikum valik. Iseasi, kuidas kiisu ise soovib. Äkki pärast ei söö krõbinaid enam üldse?

Because there ´s no such thing as too much cute!

Thumbs up Thumbs down

Specificu krõbinad ja värske vesi koguaeg ees. No problem, karv läigib, kiisu on rahul ja terve.

Thumbs up Thumbs down

Minu kassid söövad Hills\'i kröbinaid. Konservidest tavaliselt Gourmet, Mjaut vöi shebat. Tahaksin konservidest loobuda ja hakkada neile kröbinate körvale ainult liha andma aga ainult Simba on mul selline kes näiteks sööb seasüdant. Onni ja Oliver keelduvad mingid lihat söömast, Onni sööb küll räimed kui vahest seda talle ostan. Olen pakkunud neile mitu sorti erinevat liha lambalihast sea neerudeni aga ei kölba. Kassi vähemalt peaks olema lihasööja, mitte segasööja nii nagu koer. Minu kassid seda vist ei tea. :roll:

Ja muidugi neil on vesi alati ka olemas. smile

Thumbs up Thumbs down

Meie kiisu sööb Royal Canin\'it Babycat 34 väga hea isuga. Kuid meil väike probleem sellega, et kui me ise sööme siis ta tuleb noolima ning ei anna rahu. Kas on selliseid toite, mida kassid üldse süüa ei tohi, et äkki mingi toit ajab kõhulahti vms? Me ei julge talle eriti tavalist toitu anda, ta alles kassipoeg kah.

Thumbs up Thumbs down

Teravamaitselisi toite ja piima ei ole soovitav anda, samuti odavaid poekrõbinaid.

Thumbs up Thumbs down

Miks piima ei tohi anda?
Me oleme mitu korda andnud ja talle see väga maitseb ja meeldib. Ei ole aru saada et piim oleks midagi halba teinud.

Thumbs up Thumbs down

Paljudel kassidel põhjustab piima joomine kõhulahtisust.

Thumbs up Thumbs down

Pole aru saanud et tal kõhtlahti läheb. Aga talle meeldib hullult jogurtit limpsida:wink:
Aga ehk kirjutate mida ei tohiks siis ültse anda. Eks ta paneb kõik nahka mis anname;)
Esimest korda kass et ei oska karta miskit.

Thumbs up Thumbs down

Tavalist toitu mida isegi sööme, igasugu konserve, liha.
Piima anname ka mõnikord, pole mingit kõhulahtisust olnud meie kassidel. Inimene aastatuhandeid kasse pidanud ja nendega hakkama saanud, aga tänapäeval on sest kassiasjandusest sihuke raketiteadus välja keevitatud. Kummaline.

Edit: Noorem sööb ka igasuguseid mittesihtotstarbelisi asju. Täna hommikul oli külmkapi juhtme nahka pannud.:vs:

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile