1

Teema: Küsimus karvahoolduse kohta.

Meie 7a. kiisupreilil, kes saabus meie juurde elama 13.oktoober 2007. Kass on eelnevalt väljas käinud(endiste omanike juures) ja kammitud ei ole ka teda juba kes teab, kui kaua. Kui hakkasin kammima, tuli nähtavale ka kõõma moodi asi. Eile kammisime tedxa 3x ja täna 3x, karvu aga ikka tuleb ja tuleb :roll:'
Proovisime ka teda täna pesta, aga see ei tule kõne allagi sad Oleme kõik üleni ära kriibitud ja augulised.

Nüüd siis küsimus, et kuskohas saab teha Tartus karvahooldust? Ja palju umbes maksta võiks? Tahaks ikkagi, preilna kasuka korda saada.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Küsimus karvahoolduse kohta.

Kas kasukas on nii halvas seisus, et ei kannata veidi oodata, kuni ta koduvahetuse stressist üle saab. Kui ma õieti aru saan, siis on ta ka tiine ja kõik need protseduurid ei mõju küll kassile just hästi. Võibolla saate kasuka puhtamaks kasutades kuivshampooni.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: nurrunuffi
Kas kasukas on nii halvas seisus, et ei kannata veidi oodata, kuni ta koduvahetuse stressist üle saab. Kui ma õieti aru saan, siis on ta ka tiine ja kõik need protseduurid ei mõju küll kassile just hästi. Võibolla saate kasuka puhtamaks kasutades kuivshampooni.

Kui päris aus olla, on küll sad Karv on ka täiesti tuhm.
Ja just, oodata on varsti kiisupoegi.
Mõtlesin isegi sellele, et ootaks. Lihtsalt aga tahtsin teada, kus Tartus selliseid protseduure tehakse.

Aga kuidas seda kuivshampooni täpsemalt kasutama peab?

Thumbs up Thumbs down

Kahju, et endine omanik kassist nii vähe hoolis. Tuhm on kasukas ehk seetõttu, kuna ei saanud täisväärtuslikku toitu.
Ma ei ole ise kuivšhampooni kasutanud, aga seda ostes saate kindlasti juhendeid, ka kasutusjuhend peab sellel olemas olema. Enne tuleb kindlasti küsida, kas see tiinele kassile sobib. Kas on ka teada, millal beebid sünnivad?

Thumbs up Thumbs down

Kahju, et endine omanik kassist nii vähe hoolis. Tuhm on kasukas ehk seetõttu, kuna ei saanud täisväärtuslikku toitu.
Ma ei ole ise kuivšhampooni kasutanud, aga seda ostes saate kindlasti juhendeid, ka kasutusjuhend peab sellel olemas olema. Enne tuleb kindlasti küsida, kas see tiinele kassile sobib. Kas on ka teada, millal beebid sünnivad?

Arvan, et hoolisid ikka, aga jah...toidu koha pealt oli nii, et arvatavasti sõi Whiskasi, kaasa pandi ka pakk Whiskasi kuivtoitu.
Ei ole teada täpselt, aga eks läheme arstile ja siis äkki saab midagi selgemaks. See on aga selge, et varsti smile

Thumbs up Thumbs down

ei taha väga hirmutada aga ettevaatlik tasuks küll olla praegu, sest kui viimati oma pärslasega karvahoolduses käisin ja ise abiks olin pesemisel jms, ütles hooldaja, et ta teab juhtumit, kus üks kass suure stressi tõttu hoolduse ajal ära suri. Ehk katsetad ise alguses kodustes tingimustes vaikselt? Ega nad seal hoolduses ka muudmoodi tee, lihtsalt kahekesi on kergem. Küüned lõika ennem ära:) Ja kui kass rabelema hakkab pesu ajal (nagu minu pärlane), siis üks peseb ja teine hoiab kinni (kukla pealt nagu ikka kassimammad teevad oma poegadega, see natuke rahustab)
Edu!

meie kiisul kriimud silmad...

Algselt postitas: miramis
ei taha väga hirmutada aga ettevaatlik tasuks küll olla praegu, sest kui viimati oma pärslasega karvahoolduses käisin ja ise abiks olin pesemisel jms, ütles hooldaja, et ta teab juhtumit, kus üks kass suure stressi tõttu hoolduse ajal ära suri. Ehk katsetad ise alguses kodustes tingimustes vaikselt? Ega nad seal hoolduses ka muudmoodi tee, lihtsalt kahekesi on kergem. Küüned lõika ennem ära:) Ja kui kass rabelema hakkab pesu ajal (nagu minu pärlane), siis üks peseb ja teine hoiab kinni (kukla pealt nagu ikka kassimammad teevad oma poegadega, see natuke rahustab)
Edu!

Appi kui jube :S
Rääkisime eile endise omanikuga ja temagi väitis, et kass kadab meeletult vett, et nii kui kasvõi käpad veega kokku teha, satub kass paanikasse. Olimegi kahekesi, kui teda pesime. Hoidsime ka niimoodi kukla pealt kinni, ega erilist abi ei olnud.
Praegu sai ta natukene puhtamaks ikka, ja arvangi, et ootame selle asjaga seni, kuni kassipreili meid täielikult usaldama hakkab.

Thumbs up Thumbs down

Kui ta on koguaeg hirmsasti vett kartnud, siis teete õieti, kui ta praegu rahule jätate. Kas tal on varem ka poegi olnud?

Thumbs up Thumbs down

Kusjuures viimane kord kui hoolduses käisin, siis nägime sellist vaeva pärslasega, et kartsin kohe tema pärast. Varem tal sellist veekartust polnud, seekord ikka oli suht nutune värk, oli ikka tükk tegu temaga maadlemisel. Aga arvan ,et asi oli selles ,et enne seda korda polnud ma teda tükk aega pesnud ja nüüd siis oli tulemus näha.

Võib- olla aitab niimoodi vaikselt harjutamine ja tihedalt, nu üks käpp korraga:P

Igatahes kodustes tingimustes on minu meelest kassil ikka vähem stressi kui hoolduses, eriti kui ta pesu ei kannata.

Samas tuli mul meelde see, et kui sain Kassiabist omale teise kassi Silveri, siis kohe järgmisel päeval pesin ta ära, sest tal oli just olnud kassihaigus ja igaks juhuks soovitati teha pesu spets. šampooniga. Tema kardab ka jubedalt vett aga  ta oli samas ka kohe parim sõber meiega kui kohtusime. Selle-pärast võtsin pesu ette ja ei juhtunud midagi halba. Pestud sain ta kusjuures täitsa üksi, sest meil oli kunagi dushikabiin, läksin siis koos kassiga sisse, uksed kinni ja pesu algas. Tal polnud kusagile põgeneda ja kusagilt kinni haarata. Nuuh endal ei soovita riideid selga jätta aint...

:nana:

Kui ta on koguaeg hirmsasti vett kartnud, siis teete õieti, kui ta praegu rahule jätate. Kas tal on varem ka poegi olnud?

Lähipäevil käin loomapoes/kliinikus ja ostan selle kuivshampooni smile Uurin ka kuidas täpselt kasutada...Džulile hirmsasti meeldib silitamine ja kammimine, nii-et liidan, et saame ta nii puhtaks smile

Varem olevat tal endise omaniku sõnul olnud pojad.
Täna oli kiisul kõht lahti, oli tuppa lasnud...äkki on see märks, et varsti tulevad pisikesed smile

Thumbs up Thumbs down

Kusjuures viimane kord kui hoolduses käisin, siis nägime sellist vaeva pärslasega, et kartsin kohe tema pärast. Varem tal sellist veekartust polnud, seekord ikka oli suht nutune värk, oli ikka tükk tegu temaga maadlemisel. Aga arvan ,et asi oli selles ,et enne seda korda polnud ma teda tükk aega pesnud ja nüüd siis oli tulemus näha.

Võib- olla aitab niimoodi vaikselt harjutamine ja tihedalt, nu üks käpp korraga:P

Igatahes kodustes tingimustes on minu meelest kassil ikka vähem stressi kui hoolduses, eriti kui ta pesu ei kannata.

Samas tuli mul meelde see, et kui sain Kassiabist omale teise kassi Silveri, siis kohe järgmisel päeval pesin ta ära, sest tal oli just olnud kassihaigus ja igaks juhuks soovitati teha pesu spets. šampooniga. Tema kardab ka jubedalt vett aga  ta oli samas ka kohe parim sõber meiega kui kohtusime. Selle-pärast võtsin pesu ette ja ei juhtunud midagi halba. Pestud sain ta kusjuures täitsa üksi, sest meil oli kunagi dushikabiin, läksin siis koos kassiga sisse, uksed kinni ja pesu algas. Tal polnud kusagile põgeneda ja kusagilt kinni haarata. Nuuh endal ei soovita riideid selga jätta aint...

:nana:

Kass, kes oli mul aastate eest, tavaline triibik, kes nägi välja täpselt nagu Maine Coon(kes lõpuks kaduma jäi, õues käides sad otsingud ei andnud ka tulemusi ) kartis ka algul vett, pidin aga teda pesema, kuna ta armastas õues  vedeleda ja keerutada ja siis kui tuppa tuli oli karv uskumatut mustust täis. Kartis mis ta kartis, aga ära kannatas. Lõpuks oli juba nii harjunud, et lihtsalt käis mööda vanni ringi ja näugus. Pesemise lõpuks oli ka näugumine lõppenud ja mõnulemine täies hoos.

Eks mingi aja pärast, kui Džulja juba päris kohanenud, hakkame nii harjutama...äkki on veel lootust smile

Meil tavaline vann ja kinni ei hoidnud teda seal küll mingi vägi big_smile

Väga hea pesemise lugu smile (Y)

Thumbs up Thumbs down

Kõhulahtisus ei ole küll märk sünnitegevuse algusest. Loodetavasti läheb ruttu üle.

Thumbs up Thumbs down

Silveril on kõht lahti siis, kui annan talle pehmet toitu+ ei talu ta absoluutselt toorest kala, liha jms. Kas ussitõrje on tehtud? Natuke offtopicuks läheb selles teemas:roll:

Kõhulahtisus ei ole küll märk sünnitegevuse algusest. Loodetavasti läheb ruttu üle.

Mnja, õigus Sul oligi smile
See, üks kord, oligi ainult kõht lahti ja ringi käib ikka nagu pall smile

Thumbs up Thumbs down

Silveril on kõht lahti siis, kui annan talle pehmet toitu+ ei talu ta absoluutselt toorest kala, liha jms. Kas ussitõrje on tehtud? Natuke offtopicuks läheb selles teemas:roll:

Hmm..
Ussitõrje olevat tehtud, poolteist kuud tagasi umbes.

Thumbs up Thumbs down