1

Teema: Kuidas siis ikkagi kirpudest lõplikult lahti saada

Nii. On probleem. Võtsime tänavalt natuke üle kuu aja tagasi pisikese kiisu, kohanes ta hästi, sööb toredalt ning kasutab liivakasti. Suuresti on talle selleks eeskujuks olnud meie peres olev vanem kass, keda ta järel teeb ning kelle kaisus magab. Neljandal päeval, kui ta üles korjasime, käisime loomaarsti juures, sai seal kõrvad puhtaks tehtud ning ka kümnepäevaline kõrvarohu panek nii talle kui vanemale kassile läbi tehtud. Lestadega probleeme enam ei ole.. või vähemalt näib mitte olevat.. Andsin ka ussirohtu, kuigi paraja paanikaga, sest kiisu alles nii väike.

Aga kirbuprobleem näib lõpmatu.. Lugesin siin ka eelmiseid teemasid kirburohu kohta, kuid tõesti, see on mu esimene kokkupuude nende parasiitidega üleüldse ning tahaks kirbutõrjet teha õigesti ja korralikult, kiisudele suurt traumat tekitamata.
Et kuidas saada neist parasiitidst lõplikult lahti? Jah, panin mõlemale kassile kuu aega tagasi rohtu, täna uuesti (sest väike kiisu oli kirbumusta uuesti täis, korjasin ka umbes kümme satikat), kuid mis edasi? Kas teha kogu elamine mõne spetsiaalse vahendiga puhtaks, kui jah, siis millega ja kui tihti.. Sest ilmselt on kirbumunad üle korteri levinud(vähemalt selline tunne on, et neid on igal pool). Ahh, ei taha ka kiisusid rohuga mürgitada, sest see pole meeldiv nii neile kui ka mulle, kes on nii põhjustajaks kui tunnistajaks et oi oi niiiii paha on!!!!

Ühesõnaga, ei oska veel eriti.. sest ma alles noor pereema (kassid meil nagu lapsed). Ja ootaksin mõne vanema olija kogemust selles vallas..

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kuidas siis ikkagi kirpudest lõplikult lahti saada

Kas kirburihma olete proovinud?

Thumbs up Thumbs down

Kirburihma soovitati küll, kuid alles peale rohupanemist. Käisin Tartu mnt loomakliinikus. Mõtlen, et ei taha kasse sellega ahistama hakata enne, kui ei ole proovinud teisi variante.

Ei tahaks neile tõesti rihma kaela panna, sest olen kuulnud pigen negatiivseid vastukajasid. Ja see ei sobiks ega meeldiks neile üleüldse..

näen seda juba ufokiisu pilgust.. ronis mulle sülle magama, kui seda postitust kirjutasin ning vaatas/vaatab täpselt nii, et mis sa seal jahud, elu on muidu hea ja oleks veel parem kui neid elukaid mu karva sees ei oleks, saaks neist ühekorraga lahti.. vot siis oleks veel parem.. Ja hakkas nurruma nüüd:)

Thumbs up Thumbs down

Aga mina pole ka eriti selle asjaga kursis. Tean, et tuttavate kassil oli kirburihm ja aitas ning midagi negatiivset selle juures ei olnud.
Edu pisikeste elukatega võitlemisel. wink

Thumbs up Thumbs down

Kui mul kuue aasta eest oli kassipoeg, olid temalgi kirbud. Sai teda kõigepealt pesta uhe vahendiga, see tappis küll kirbud, aga ehk jäi näole mõni poeg, igatahes hakkasid nad jälle arenema. Sai jälle vannitada, seegi kord jäi vannivette ja kuivatusräti külgevähemalt kümme kirbulaipa. Aga lõplikult otsustas asja ikkagi turja peale tilgiutatud rohi. See vist tapab siis, kui kirp sööb, st verd imeb, ja seega mitte momentselt, aga ära nad kadusid. Kartsin ka algul, et nad teevad pesi pehmesse mööblisse ja vaipadesse jne, kuid see oli asjatu hir. Kass magas lausa minu juures ja voodilinadki olid absoluutselt puhtad, samuti polnud mind üksainuski kirp hammustanud. Sellepärast ei kahtlustanud ma algul üldse kirpe, kui nägin, et ta kratsib ennast. Ei usu, et see hea rohi on kadunud, võib-olla peab arsti käest küsima, aga peaks apteegist ka saama. Ma ei mäleta, aga vist ostsin loomaapteegist.

Thumbs up Thumbs down

Esiteks - kirburihm ei kaitse loomal iial nii efektiivselt, kui turjaletilgutatavad ehk spot-on preparaadis. Teiseks - kirburihm võib ise probleeme tekitada -> näiteks nahapõletik rihma all, kuna rihmast eritub pidevalt raviainet ja see võib lõpuks ärritada nahka, rääkimata sellest, kui kass peaks rihma suutma oma hammaste vahele saada.
Kui on probleem kirpudega, peab väga hoolsalt puhastama ruume. Kindlasti tuleb töödelda kirburohuga korraga kõiki pere loomi (va närilised) ja ruume. Ruumidest kirbumunade ja vastsete hävitamiseks on palju erinevaid vahendeid. Ise olen peamiselt kasutanud 2 väga hea toimega vahendit: Protecto plus aerosool (Beapharilt, saadaval loomakliinikutes ja vet.apteekides, jätab üsna mitmeks ajaks püsiva kaitse) ja Ecofleece (kontsentraadist tehakse lahus, töödeldakse ruume 1 kord nädalas probleemi kindla möödumiseni). Lisaks tuleb väga sageli pesta tekke, millel loomad magavad. Kirp on väga vastupidav sell - põranda- ja diivanipragudes ootab ta väga pikka aega oma uut võimalust. Selle pärast ongi mõistlik kirburohtu panna regulaarselt loomale, kellel veel pole kirpe, kuna juba kojutoodud kirpa välja saada on suhteliselt keeruline. Suurimad nö. kirbuhooajad on kevad ja sügis ehk siis täpsemalt soa ja niiske periood.

Julge loomaarsti rind on karvane wink

Kuskohast saab osta seda turjale pandavat kirburohtu ja palju see umbes maksab? (Loomakliinikust ehk aga üle küsimine ei tee paha)
Jonnut paar korda olen pesnud ja enamus kirpudest saime lahti (lasteseebiga) aga tundub et mõned on ikka veel alles. Pesemine oli algselt selleks, et harjutada teda vannitamisega aga siis avastasin et kirbud, pesin üle veel hiljem korra-paar (1-2 nädalaste vahedega) aga päris lõplikult pole probleem veel lahenenud. Kardan et annab Himpsile ka need vastikud elukad. hmm

Edit: Veel tahaks teada seda, palju maksab kassidele see kõrva pandav nn "kohvipaksurohi", vanaema kunagi rääkis sellest et mingid lestad (??) pidid olema, kui paistab nagu kassil kõrv oleks seest kohvipaksu täis ja mingi ravimi kõrva määrimisega pidi sellest lahti saama. Information anyone??

Himps & Joonas... kaks kollast karvakera smile

Meie ostsime oma kassile vet-apteegist turjale tilgutatavat kirburohtu (siin foorumis on soovitatud Frontline sarja).
Usun, et ka lestade jaoks saab ravimi sealt. Arvan, et ka loomakliinikus on samad ravimid müügil.

Thumbs up Thumbs down

Hinna kohta oskad öelda miskit? Ma nimelt ei ole pehmelt öeldes oma rikkuse tipul hetkel... Tänud.

Meie ostsime vet-apteegist kirburohu nimega advantage, mis on mõeldud üheks korraks(100ml on tuubis) ning maksis 51.40

Thumbs up Thumbs down

Kusjuures väikesel pole enam leidnud (ei kirpe ega musta) aga igaks juhuks teeme kirburohu kuu algul ka ära. Samas pesemine tundub et aitab ka suht hästi, aga kindluse mõtes peaks rohtu ka panema... wink

Kassi pesemiseks soovitan ikkagi spetsiaalset kassišampooni hankida, lasteseep võiks jääda ühekordseks hädaabinõuks.

Thumbs up Thumbs down