1

Teema: sfinksidest

tere,

uuriks natuke sfinkside kohta nendelt kellel on juba selline kiisu.

Kuidas on elu nendega?
Millega peab kindlasti arvestama?
Kas on kulukas?
Jne...

Aitähh vastajatele..;)

Thumbs up Thumbs down

Vasta: sfinksidest

Tere!
Kodus aastane sfinksitüdruk, väga armas, aga arvestama peab, et ta tõesti ei talu pikemalt üksi olemist. Kuna veel ei ole kütmist alustatud, siis õliradiaator juba 1 kuu kütab elamist. Süüa tahab ka hästi (liha või konserve), sest muidu hakkab tal külm. Minul kulub kassitoidule kuus umbes 1000 krooni.

Thumbs up Thumbs down

Kindlasti arvesta sellega, et tegu on koer-kassiga. Ehk eelmine jutt selle kohta, et kiisu ei taha kaua üksi olla, vastab tõele. Kui tahad kassi, kes kõnniks omapäi, pole sfinks parim valik. Tema ikka täiega kaisu-kass. Esimene, kes teki all kui voodisse minek!
Muidu tavaliselt tugeva tervisega, kardvad vaid tõmbetuult! Seda tuleb jälgida. Sooja koha leiab ise - ikkagi kass ju. Ja pesta tuleb teda ka vähemalt korra kuus. Mina kasutan beebishampooni ja sooja vett.
Ja jutustavad ka. Luurele temaga ei lähe, sest väike podin on kosta iga liigutuse juures. Nurrumeistrid ja pugejad. :s6ps:
Mina toidan Hill\'s kuivtoiduga ja 2-aastasele jätkub 2kg terveks kuuks. Maksab ca 250.-, saadaval vetkliinikutes. Isaga hommikuti kurameerivad ka makrapulga ümber. Hihiii

Thumbs up Thumbs down

Minul on kodus üks emane sfinks. Omast kogemusest võin öelda, et sfinksid on toredad, seltskondlikud ja saavad lastega hästi läbi. Ma olen veel juurde lugenud, et sfinksid on uudishimulikud ja kiire taibuga. Muidugi oleneb see ka kassist ja tema peremehest kuidas kassi iseloom kujuneb. Looraga saan väga hästi läbi. Kassi iseloom minu iseloomuga klapib ja tunnen sellest suur rõõmu. Veel võiksin lisada, et kui tuleb uneaeg siis on ta kohe kohe teki all. Loorat pesen ma vähemalt kord kuus Palmolive Naturalsiga mis pehkmendab nahka ja on õrnale nahale parim. Toidan teda Purina One-ga ja vahel hellitan teda Gourmeti-ga. Kõige enam maitseb minu kallikesele hapukoor.:syda:

Thumbs up Thumbs down

Võib-olla mõned mõtlemapanevad momendid ka minupoolt:
Sfinksid määrivad. Nende keha nö. higistab ja eritab sellist rasu, nagu karvased kassidki. Looduse poolt on see mõeldud karvastele kassidele karvahoolduseks. Kuna sfinksidel karvkate puudub, siis jääb see rasu nahale ja korjab kõikvõimaliku tolmu enda külge. Seepärast kassiliiv peaks olema selline, mis ei tolma, muidu sa oma kassi praktiliselt sülle võtta ei saagi, ilma et riided määrduksid.
Sfinksidel puuduvad ripsmed ja silma satub seetõttu tolmu. Väga sageli on sfinksidel silmad rähmased ja neid peab puhastama iga päev. Kuna kassi näol on nö. rohkem nahka, siis sageli sellele tõule iseloomulik silmaprobleem on selline, et kassi silmalaug pöördub sissepoole ja hakkab hõõruma. Minumeelest on vist pärslastel ka samuti selliseid silmamuresid.
Mina pesen kassi korra nädalas ja see on maksimum aeg mis ma suudan välja kannatada, harvemini ma ei kujutaks eriti ette, sest ma ei tea, kuskohas ennast mustaks trööbatakse :puna:.
Lastele see loom ei ole mõeldud süles vinnamiseks, sest kassi tagumine ots on tunduvalt raskem, kui esimene pool ja vaagnapiirkond on suhteliselt õrn. Kui kassi sülle võttes teda pepust ei toeta, siis võib loom viga saada ja lonkama hakata.
Kassil peaks olema jahedama toa korral kinnine pesa, kus veel sees midagi sooja, mille alla saaks pugeda.
Minul on kassi majakeses fliisist nö. "voodipesu", mida siis vahetan, sest see samuti määrdub päris ruttu.
Õueloom ta ei ole, tuul ja kõrvetav päike on talle ohtlikud. Päikese käes võib kass saada tõsise nahapõletuse. Aga soe talle meeldib ja ta kipub ikka peesitama smile, peaks jälgima et ta lauspäikese kätte magama ei jääks.

Rohkem mul ei tule hetkel meelde selliseid eripärasusi, millega peaks sfinksi võttes arvestama :roll:

Aga sõbrana on see loomake küll võrratu smile, vahest ma tõsiselt imestan kuidas loom saab nii hooliv ja tark olla :s6ps:

Thumbs up Thumbs down