Teema: Felix vs. Jessy

Olen "kassinduses" päris värske ja tekkis küsimus selle kohta, et kas Felix ja Jessy on nö. konkureerivad organisatsioonid Eestis? Tundub, et katusorganisatsioonid on erinevad (WACC ja FIFE). Kui ma ostan kassipoja, kelle vanemad on ühes registreeritud, siis kas teise organisatsiooni jaoks on tegemist paberiteta kassiga?

Nimelt tahaks ma oma tõutu kassiga ka mõnele näitusele minna. Jessyl tundub neile mõeldud näitusi rohkem olevat aga Felix tundub minu jaoks isiklikult usaldusväärsem (st. ma eelistaks olla selle org. liige). Ühel päeval tahaks ikka ka tõukassi võtta ja ei tahaks hakata selle pärast organisatsiooni vahetama... Nii seisan ma kahe heinakuhja vahel ja on oht, et suren nälga. Aidake! :roll:

Vasta: Felix vs. Jessy

Mina ise Jessy klubi liige. Olen igati rahule jäänud selle klubiga. Kassi tõuomadused mul väga hea, kiisu tervis korras. Alguses olin ka juhm tõukassindusese alal, sain kõigile küsimustele vastused klubist!
Seda ma ei tea, kas nt. Jessy klubi kassiga saab ka Felixi näitustel käia ja vastupidi!?
Kui sa niikaugel oled, et nüüd tõukass võtta, küll see otsus tuleb, ega sellepärast kiisu võtmata jää smile

Thumbs up Thumbs down

Tegelikult on valik veel suurem. eestis on veel WCF klubi Cato.:)
Kõik kolm organisatsiooni (WACC;FIFe, WCF) kuuluvad katusorganisatsiooni WCC (World Cat Congress)  ja aktsepteerivad vastastikku teistes organisatsioonides välja antud tõutunnistusi. Kokku on WCC liikmed 8 kassiorganisatsiooni. Eestis peaks olema reaalne veel liituda CFA ja TICA-ga. Näitustel tuleks siis käia küll välismaal.
Igal organistasioonil oma eripärad ja reeglid. Samuti on erinevused selles, milliseid kassitõuge tunnustatakse. Tõuta kassiga saab kõigi klubide näitustel käia, kui olla klubi liige. Neid nüansse peaks uurima klubidest.

Rääkige veel sellest WCF Cato klubist smile, et kuidas klubi tomib, palju on aastamaks ja näitusetasud? Kas näitused on sama suured ja keerulised, kui Felixi omad?

Thumbs up Thumbs down

näitusetasud on samad nagu Felixel. Sest Cato asub samas poodis nagu Felix jms.
Eelmisel näitusel oli 3 korda vähem kassi kui Fife-s.

http://www.hot.ee/japanbobtails Jaapani bobtailid Eestis
www.dresseur.eu Kasside agiliti

Olen ise mitme klubi liige ja Cato on ainuke tõsiselt võetav klubi, kes on ka nõu ja jõuga algajatele abiks. Ka organiseerimine, dokumentatsioon ja kõik muu on korras.

Thumbs up Thumbs down