Teema: Vurrud

Mul on üks suur mure ! Nimelt Mu kassil on umbes 3 cm -lised vurrud. Mida ma tegema peaksid? Kas neid lõikama lühemaks?  Ma tean et ei tohi, aga ma ei tea miks ei tohi.Kas ma peaksi neil edasi laskma kasvada ? :support:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Vurrud

Kõikidel kassidel on vurrud ju, milleks sa neid ära tahad lõigata?? Kui looduse poolt juba antud on siis las jäävad. Kohe kindlasti mitte ära hakka neid lõikuma, rumal mõte smile

Thumbs up Thumbs down

Ma ka ei mõista, miks sa neid lühemaks tahad lõigata? Kolm cm pole eriti pikk. Minu arust pikad vurrud on pigem ikka uhke. Minu Arabella vurrud on ca 10 cm.

http://devonrex.onepagefree.com/

Algselt postitas: Ivika
Ma ka ei mõista, miks sa neid lühemaks tahad lõigata? Kolm cm pole eriti pikk. Minu arust pikad vurrud on pigem ikka uhke. Minu Arabella vurrud on ca 10 cm.

Ma ju pole õelnud et tahan lõigata !

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: kristel910

Algselt postitas: Ivika

Ma ju pole õelnud et tahan lõigata !

Aga mille siis mure on üldse? Kas kolm sentimeetrit on sinu meelest liiga pikad või?

Loen just raamatut "Tunne oma kassi" ja seal kirjutatakse vurrudest:"Kõige arenenumad kompamisretseptorid on vurrud,mille pikkus ületab kassi keha laiuse ja mis aitavad tal enesekindlalt ringi liikuda.Vurrude kaudu saadud informatsiooni järgi saab kass näiteks teada,kas ta mahub läbi kitsa mulgu või mitte.Kui need antennisarnased karvad objekte puudutavad,saadetakse ajju teated.Kass tajub isegi õhuvoole ning öösiti kasutab ta oma vurre vaba tee leidmiseks.Kui ta oma vurrudest ilma jääb,võib ta pimeduses liikudes asjade otsa põrgata,kuid probleem on lühiajaline,sest uued vurrud kasvavad peagi asemele.

Thumbs up +1 Thumbs down