1

Teema: kui kassil saba viimane lüli on nö kõver

kui mais käisime näitusel,siis kohtunik ütles,et CAC-t ta kahjuks ei saa kuna saba viimane lüli on natuke viltu,nyyd tunnen ise ka seda.Aga küsimus siis selles et kas on mõted minna veel näitusele?Ma mõtlen just kas kohtunikud ei hakka mõtlema et mis ma ikka tulen kui pole lootust?
Aga muidu tahaks näitusel  pruute leida smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kui kassil saba viimane lüli on nö kõver

Sabadefekt tõepoolest välistab sertifikaadi. Kass võib saada EX1, kuid isegi kui ta on omaklassis ainus (konkurendid puuduvad), sertifikaati ta ei saa. Kuna luustikuvead on pärilikud, ei ole soovitav neid kasse ka aretuses kasutada.

ex1 ta on juba 2 tykki saanud...aga see  on kyll jama uudis et see pärilik on....ma küll arvasin et see nii ei ole :murelik:

Thumbs up Thumbs down

Kasutan seda sabateemat ja küsin ka, et kui sabaots on saanud vigastada, kas siis on headel näitusehinnetel kriips peal?

Kui meie oma sfinksile järele läksime, nägin kohe, et sabaots veritseb. Luu on terve ja tükki sealt ära pole tulnud, kuid nö. "pehme" osa on küll puudu umbes 4-5mm, nii et tükike luud on näha isegi. Seal on tugev koorik peal ja aegajalt natuke veritseb.

Thumbs up Thumbs down

Kateriine,
ma soovitan kiiresti arsti juurde minna. Mis siis on, et aeg-ajal veritseb? Vigastus oleks lihtsal paranenud, aga äkki on tal seal all mingi põletik? Minge arstile!

Thumbs up Thumbs down

Mina kasvatajana annaks kassipoega loovutades kas mingi seletuse asjale või vet.arsti tõendi, et juhtus õnnetus/trauma ning sabaots paraneb. Igal juhul on see vaja terveks ravida, kui ise ei parane. Juhul kui viga said lülid, väljastavad arstid ehk ka tõendi, et tegemist on traumaga ning mitte kaasasündinud veaga. Sabalülide vigade kindlakstegemiseks on vaja teha röntgen, mida tehes soovitan teipida sabaotsa laua külge (ehk õnnestub?), siis ei pea narkoosi tegema. Head paranemist!