Teema: Mures kassiemmega! :(

Tere! Minu kassil sündisid 23.07.07 pojad, neli tükki. Mure seisneb selles , et kassimamma ei taha laste juures eriti olla, pupillid lähevad ka üsna suureks, ja vahepeal teeb sellist näugumise vahepealset häält ja ta jääb ainult siis jääb pessa, kui mina seal olen, teda paitan , aga vahest ei aita seegi. :'(   Kas see on imelik? Kas kassipojad võivad nälga surra üks päev?    Nii mures lihtsalt.  PS! Ta on tavaline kodukass ( valge ) .

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Mures kassiemmega! :(

Kui ema keeldub imetamast,siis pead neid ise toitma hakkama...Aga seda õpetavad juba targemad.

Thumbs up Thumbs down

See peaks tal üle minema. Pange kiisuemme pessa ja hoidke teda seal - silitage ja rääkige temaga, ning pojad las sel ajal imevad tissi.Küllap löövad tal ka emainstinktid välja.
Pärast söömist pange poja sabaalune emmele nina alla, et ta lakuks seda,pojad saavad ainult niimoodi pissida kakada.

Thumbs up Thumbs down

Kui sa lugesid Mia sünnituse kohta, siis said teada, et mul oli sama probleem. Mia ei tahtnud üldse poegade juures püsida, ega neid imetada, keeras end nii pikali, et pojad tissidele ligi ei pääsenud. Aga nüüd arvan, et see tuli võibolla ka kogenematusest, sest mida päev edasi, seda paremaks emmeks Mia muutus. Küsisin ka ühelt loomaarstilt, et mis võiks Mia käitumise põhjus olla ja mida teha. Tema arvas, et Mia üritab end nüüd minu ja oma poegade vahel jagada ja ta on segaduses. Ja kes teab, ehk tundis ka end kindlamalt, kui ma tema pesa juures valvasin. Sest enne sünnitust tuli ta ju ka mulle kurtma oma "imelikku" enesetunnet ja nüüd järsku mingit 4 väikest, kelle eest ta üksi hoolitsema peab. Arst soovitas Miat jälgida, et kui päris poegi ründama hakkab, siis tuleks nad eraldada ja Miale puhkust anda (sünnitusest) ja neid ise toita. Aga minul nii ei juhtunud ja Miast sai lõpuks päris hea emme, ma arvan. Kuigi ka Mia memmekus ja armukadedus lõid välja, sest ta muutus üsna kadedaks, kui poegi nunnutasin rohkem ja kui poegadele juba titekrõbinaid andma hakkasin, siis jooksis Mia urisedes kohale ja sõi neil kõik eest ära. Muidugi ka selline käitumine möödus ja lõpuks oli nii, et Mia ootas nii kaua, kui 4 poega söönud olid ja siis hakkas alles ise söögi juurde tulema.
Küllap on ka sinu kass alguses segaduses. Millal ta täpselt sünnitas?

Dogs have owners, cats have staff.

Oh mind tähelepanematut, 23. sündisid. Ja kolme päevaga pole asi paremaks üldse läinud?

Algselt postitas: chry
Oh mind tähelepanematut, 23. sündisid. Ja kolme päevaga pole asi paremaks üldse läinud?

Et nagu , ennem oli kõik okei , aga lihtsalt täna hakkas ta imelikult käituma ja eile õhtul ka.

Thumbs up Thumbs down

Tänud vastajatele!

Thumbs up Thumbs down

Sünnitusjärgne depressioon äkki smile

Arvata võib, minul on Blondy selline. Mingi 4-5 päeva on periood, kus mina olen pidanud tema poegi pissutama ja muretsema, et pojad ikka kõhu täis saaks.

Thumbs up Thumbs down

Ei pruugi olla depressioon ega mingi muu selline asi. Lase kass arstil üle vaadata, võib-olla on tal mõni surnud poeg veel sees. Ühel minu hoiukassil juhtus nii ja kui ta poleks kiiresti arstiabi saanud, oleks ta varsti loojakarja läinud. Võib-olla ei tulnud kõik päramised ära ja tal tekib emakapõletik. Igatahes ei teeks visiit arsti juurde paha. Kui ongi vaja näiteks steriliseerida, siis üldiselt ei tohiks see rohkem kui paar päeva imetamist segada (kui tehakse sisemiste õmblustega op) ja selle aja jaksad kassipoegi lutiga ka toita. Igatahes minu Neegus tissitas oma poegi pärast oppi veel pool aastat takkajärgi:)

Thumbs up Thumbs down

Ei olnud midagi hullu , õnneks , nüüd hakkas imetama neid ja lakkuma , nagu ikka peaks. smile  Ja veel kord tänud vastajatele!

Thumbs up Thumbs down