Teema: palun nõuandeid nii 3 nädalase kiisu jaoks!

Tere!
Meil on siin selline lugu, et sõbrannale jäi kuri naabrimees kassipoegade (silmad veel kinni) uputamisega vahele ning 2 nädalat tagasi sai lunitud, et onu veel kiisud ema juurde jätaks, seniks kui me neile kodud leiame.

Nüüd on vanamees aga viha täis ja käisib need kiisud sealt ära koristada. Enamusele oleme õnneks kodud leidnud. Üks kiisu tuleb ka minu juurde.

Ja selle eel-loole järgnebki küsimus, et kui mulle see 3 nädalane kiisu siia lähipäeval saabub, millega pean end kõik varustama ning kuidas pakkuda nii väikesele kiisule turvalist kodu (tegelikult tuleb kiisusid alguses 2, sest üks läheb edasi mu vennaperele, aga alguses on vist targem tibusid koos hoida?!?).

Foorumit lugedes olen mõistnud, et loomakliinikust peaksin piimapulbrit ostma minema. Kas peaksin kohe kiisuga loomaarsti juurde ka minema? (kiisud on koos emaga õues olnud terve aja).

Teiseks, olen ju tööinimene. Kui tihti tuleb kiisut toita nii noorelt ning kui ta jääb 8-9 tunniks omapäi, kas saab ta siis hakkama? Millal alustada leotatud kassikrõbinatega toitmist?

Kuidas nii tillukest kiisut kassiliivaga harjutada? Kas rätikud-tekid nurgas oleks talle piisavalt hea ja soe pesa?

Aitähh Kõikide konstruktiivsete mõtete ja ettepanekute eest!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: palun nõuandeid nii 3 nädalase kiisu jaoks!

Meie toitsime oma paarinädalast kassi seguga, kuhu panin ühe munakollase (toores), keedetud või pudelivett ja maitsestamata jogurtit (gefilus, aga mitte rasvavaba) kõiki võrdsetes kogustes. Teine võimalus on tõesti spetsiaalne pulbrisegu. Sellises vanuses kassipoeg võiks juba limpsida osata, aga kui päris hästi ei oska või ei taha sööma hakata, siis saab ühekordse süstlaga (5 ml, saad osta apteegist) kaasa aidata tema söötmisele. Loomakliinikust või -poodidest saad ka kassipoegadele mõeldud krõbunaid, neid saad sinna samasse segusse algul lisada, millega muidu kassi toidad, siis kui nad segu limpsivad, siis on neil sealt kergem neid süüa, kui need pehmeks on läinud. Aga sellises vanuses kassid on tegelikult juba päris asjalikud võivad juba ise ka krõbuskeid ragistada. Üksijätmisega on nii, et kui nad ise söövad, siis pole probleemi, saad ju toidu ette jätta neile.

Kassi on kõige kergem liivakastiga harjutada nii, et esimesed korrad peale sööki ja kui näed, et midagi tulemas on, tõstad lihtsalt kastipeale, üldiselt peaks kassipoeg kähku matsu lahti jagama, mis värk liivakastiga on. Peaasi, et esimene kast ei oleks väikesele kassile liiga kõrge ja ta sinna sisse pääseks iseseisvalt.

Pesa tegemisel arvesta, et kass armastab naturaalseid materjale - villa, puuvilla jne. Sünteetika pole soe ja kassile ei meeldi ka.

Arstile võiks kassi näidata küll, neil võib sellise elu juures olla siseparasiite ja kindlasti saad arstilt head nõu ka.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: palun nõuandeid nii 3 nädalase kiisu jaoks!

kui vana kiiisu praegu on ja kuidas asi edeneb ?

üks kiisu on hea, mitu tükki kohe palju parem