1

Teema: kui kiisupojad söövad praktiliselt kõike muud peale kassitoidu?

Tere!

Tean, et toidu ja kiisupoegade teemat on siin juba ohtralt käsitletud, aga kuna ma olen uus kasutaja ja silme eest kirju, aga mure suur, siis äkki keegi aitab ka individuaalsete soovitustega.

Mure selline, et kodus on kaks ca 1,5-kuust kassipoega. Korjasime nad üles paar nädalat tagasi, söödame lutipudeliga piimasegu ja veega segatud 10%-st kohvikoort. Nüüdseks peaksid nad hakkama sööma ka juba vähehaaval muid asju ja segu andmist peaks vist hakkama lõpetama. Oleme proovinud Whiskas juniori, RC beebikrõbinaid ja Hillsi krõbinaid ja konservi. Ei huvita. See-eest läheb ühele tavaline viiner ja natuke maksapasteeti ning teisele tuunikala konserv ja natuke tuunikalapasteeti (mis on rõvedalt soolane ja ma ei tahaks seda mingil juhul rohkem anda). Ja mõlemad lähevad pöördesse tavalise juustu ja Merevaigu peale. Tean, et kõiges selles on soola ja muid aineid, mida neile ei tohiks anda, aga no ei lase süda neil näljas ka olla ja ikka annad midagi, et vähemalt söödaks, mitte nutetaks, eks. Viinerisööja on oma eluga rahul, aga teine tundub natuke kurvastavat. Kui võimalik, siis ma ei tahaks suurt hurjutamist, mida ma valesti olen teinud, vaid pigem nõuandeid, kas ja mida saaksin teha, et nad ka kassitoitu sööma hakkaksid või mida oleks selle asemel kõige mõistlikum anda, et nad oma vitamiinid kätte saaksid? Aitäh.

M.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kui kiisupojad söövad praktiliselt kõike muud peale kassitoidu?

Kas ikka annate veel lutipudelist? Ma arvan, et viinerit ja juustu eelistavad nad just tugevama lõhna pärast. Soovitaks courmeti väikeses plekktopsis (vist tuunikala) pasteeti näiteks. Kui ise ei võta, siis pange oma sõrmeotsaga kassipojale vägisi suhu. Küll ta siis maitset tunneb ja äkki hakkab meeldima. Võibolla ei taha nad tükkidega konservi süüa ja eelistavadki pasteeti, mõni on selline pirtsakas. Aga krõbinad võivad olla koguaeg sõõgikausis, mingil hetkel hakkavad nad ise uudistama, mis see on, äkki kõlbab süüa.
Aga kui on tahtmist, võite osta ka vitamiinipastat, näit. Nutri- plus Cat. Enamik kassipoegi söövad seda päris isuga.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kui kiisupojad söövad praktiliselt kõike muud peale kassitoidu?

Suur tänu! Seda nutripastat tahaks küll, aga kust seda saab? Kõik loomapoed, kust olen nõu ja abi küsinud, ütlevad, et neil konserve pole ja pakuvad RC krõbinaid. Loomaarst andis Hillsi. Aga kumbki ei sobi, üks kraabib viimasele lausa põrandat peale. smile
Gourmet tuunikala pasteeti proovisime ka anda, aga ei tahetud. Ma ise kartsin, et see, kes andis, määris liiga agaralt näkku ja natuke läks poisile ninna. Ma ise küll ei tahaks teist korda seda asja, millega esimene kokkupuude nii ebamugav oli. Või ei mängi see rolli?
Muidu räägitakse, jah, et peaks pasteetjas olema alguses. Aga enamik on ju tükkidena või vähemalt ei näe läbi paki milline. Kas on äkki teada veel mõni pasteedi moodi koostisega konserv, mida võiks proovida? Ja kui kaua (päevi? nädalaid?) peaks üht toitu proovima, enne kui võib veenduda, et no tõesti mitte kuidagi ei sobi.

Thumbs up Thumbs down