1

Teema: Oleks väheke nõu tarvis :)

Olen nüüd mõelnud, et steriliseeriks oma 1 aastase Kessu. Ja kohe tekkis mitu küsimust. Esiteks, et kas on soovitatav teha suvel operatsiooni, äkki tal on ebamugav ja palav pärast oma riietusega :roll: Siis ma olen kuulnud jutte, et pärast operatsiooni võib kass paksuks minna ja seda piina ka talle ei taha valmistada. Ja üldse mida peab kassile tegema pärast operatsiooni või noh kuidas ma pean ta eest hoolitsema. Ma väga väga algaja steriliseerimise koha pealt :roll:

Mossu .

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Oleks väheke nõu tarvis :)

Seda ei teagi, kas suvel ka tehakse. Ja riietuse kandmine pole kindel, sest minu kassile näiteks seda ei pandud. Kästi jälgida, et kui hakkab ülearu oma haavast huvituma, siis tuleb panna. Minu kass seda kohta küll erilisemalt ei lakkunud ja saime ilma hakkama.
Paksuks võib minna küll. Juba ka seepärast, et siis nad tavaliselt ei liigu enam nii palju ja on rahulikumad. Aga siis peaks jällegi dieettoitudega hakkama reguleerima või laskma kassil rohkem liikuda ja tegelda temaga.
Minu kassil läks väga hästi, kui kliinikusse talle järele läksime, oli ta juba ärkvel. Öeldi, et kui samal päeval ei söö ja loid on, siis pole hullu, aga kui järgmiseks õhtuks sööma ei hakka, siis tulla tagasi. Kui koju jõudsime, siis Mia läks juba oma toidukausi juurde. Ja hakkas ka kohe jooksma ja ronima, tegelikult suurt rahmeldamist ei lubatud, aga no küllap kass ka ise ikka tunneb, kustmaalt tal valus on. Polnudki nagu mingit erilist hoolt vaja. Lihtsalt jälgida haava kohta. Alguses oli see nagu sissepoole tõmmatud (nahaalused õmblused), kartsin, et jääbki selline kole (põhimõtteliselt nagu inimeste naba on, aga koledam), aga nüüdseks on täiesti tasa juba muu nahapinnaga. Ainult väike heledam täpp on näha karvade seest.

Dogs have owners, cats have staff.

Kui nahasiseste õmblustega op teha, siis vist ei pea mingit riietust kandma. Kassil ka parem.
Mammu on ka steriliseeritud ja annan talle spets tubaste kasside toitu, RC Indoor, ja lihtsalt jälgin, et ta liiga pontsuks ei läheks. Vahepeal kui kõht hakkas juba vastu maad rippuma (mitte päris aga peaaegu) siis vähendasin toidukoguseid. Ei pea ju kassile ka sealiha andma, võib anda kana ja hapukoore asemel näiteks maitsestamata jogurtit.

Minu Muru-Mustule tehti ka op suvel, ja tõesti, ei mingeid riietusi, sest ta ei noolinud haava. Ta oli juba noorena paras mütakas, ja minu meelest ta pole nüüd 10 kuuga olulisemalt paksenenud. Aga ta sööb küll põhiliselt dieettoitu. Tõesti, see on õige lahendussest need süstid-tabletid on väidetavasti kahjulikud, eriti tabletid pikema aja jooksul, ja vaeseid kassipoegi oli täna Tartu turuvärava esine paksult täis.

Thumbs up Thumbs down