1

Teema: kass ei kraabi kraapimispuud

Tal on sellest täiesti ükskõik, ta kraabib kõike muud aga mitte seda. Mida teha et ta seda kraabiks?

[IMG]http://i91.photobucket.com/albums/k311/Lilyy92/Muu%20Stuff/P2tu/P6090051_2.jpg[/IMG]

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass ei kraabi kraapimispuud

Vot olen ise ka sama asjaga kokku puutunud. Mul üks kraapimispuu, mis on täiesti ribadeks ja katki kraabitud. Ja siis ämm andis mulle ühe suure kala-kujulise, mida tema kass ei puutunud ja minu omad ka mitte, kuigi toppisin seda nina alla neile ja üritasin käpakesi vastu kala panna, et saaks aru. Ja nüüd siis minu Wilson, kohe kui ta tõin avastas selle ja mürgeldab selle kalaga. Ülejäänud käivad selle nässaka kraapimispuu juures, kuigi panin selle raskemini ligipääsetavasse nurka. Siis oli meil üks veneaegne riidest tumba, mis kraabiti täiesti narmendama - seda ma lubasin kraapida - panin selle ka sahvrisse ära, et kala huvitavam oleks, aga ei midagi. Tumba asemele valiti triikimislaud :clap: Ja vot ei oska mina ka midagi muud ette võtta. Kusjuures, mäletan, et kui ostsin selle eelmise puu, siis võttis paar kuud, enne kui kassid pihta said, mis jubin see on. Siis ma üritasin neit mänguasjadega kraapimispuu juurde mängima saada. Tookord õnnestus.

http://devonrex.onepagefree.com/

Olen kuulnud ka jutte et catnip ja palderjan aitavad!?!
Ei ole veel jõudnud ise proovida

[IMG]http://i91.photobucket.com/albums/k311/Lilyy92/Muu%20Stuff/P2tu/P6090051_2.jpg[/IMG]

Thumbs up Thumbs down

Räägitakse jah, et catnip aitab. Mul endal oli catnipiga immutatud puu ja Mona sai kohe aru, milleks see puu hea on ja pidevalt kasutab.
Sõbranna tõi veel kassikujulise seinale kinnitatava puu, mida tema kass ei kasutanud. Ma seda seinale ei kinnitanud, panin ta meie tavalise puu kõrval, alguses ei tehtud sellest välja, aga nüüd kraabib seda ja tassib mööda tuba ringi.

Thumbs up Thumbs down

mul on kaa see sama kassikujuline seinale kinnitatav. Ja ta ka ei tee sellest üldse välja, aga kust seda catnipi saab?

Thumbs up Thumbs down

Catnipi on lemmikloomapoodides müügil

Thumbs up Thumbs down

Minu kass on kohe aru saanud, mis on kraapimiseks. Väiksena sai teda ka nii õpetatud, et kui ta läks diivanit kratsima, siis tõstsin ta kohe kratsipuu juurde ja kui ta seal edasi kratsima hakkas, siis kiitsin teda ohtralt. Nüüd 2 aastat hiljem kratsib ta ikka demonstrativselt kratsipuud ja vaatab minu poole, et kas ma ikka näen ja teda kiitma tulen smile
Kuigi ühe vene aegse vana tumba tõmbas küll lõhki. See on ka ainuke mööbliese, mis tal on õnnestunud ära rikkuda.

Dogs have owners, cats have staff.

Võib kasutada catnipi ja mina ise teeksin veel nii, et alati, kui kass hakkab kraapima vales kohas, tõstan kratsipuule ja lükkan tal küüned sinna kraapimise materjali sisse.
Aga mul on küll kassidega vedanud. Mammu õppis Kassiabis kenasti puud kasutama ja algul, kui meil kodus kratsipuud polnud, kraapis tapeeti ja taburetti, aga nii kui puu tõime kohe läks puu juurde ja nüüd kraabib puud hoolega. Ja vaatab ka minu poole, et kas ma ikka näen smile
Hoiukassid on ka kõik kohe aru saanud, ka kõige pisemad, milleks puu mõeldud on, niiet mööbel meil kodus täitsa terve smile

Ma kujutan ette, et tegelikult ongi ju mõnusam seda nööri kratsida, kui mööblit. Kui neil see mõnus puu olemas on, siis nad ikka peaks paremat eelistama.

Dogs have owners, cats have staff.

tuleb lihtsalt kraapimispuule panna natuke palderjani, aga sellega ei tohi üle pingutada;)

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu ei saanud ka aru milleks see on .
Pärast kui ta hakkas valet kohta kratsima siis tõstsime ta puu juurde ja kui ta hakkas kraapima sai maiustusi.
Varsti tuleb juba uus osta!

Thumbs up Thumbs down