1

Teema: kass-krõbinasõltlane

Minu kass on viimastel nädalatelt täiesti hull Purina krõbinate järele. Käib mul järel nagu kutsikas ja nurub krõbinaid, omal kauss täis sellist toitu, mida ta varem sõi hea meelega. Ta on võimeline hävitama aukartustärataval hulgal Purina krõbinaid, mistahes muud toitu sööb aga ainult viimases hädas – kui pikka aega krõbinaid ei anta.

Igas muus suhtes käitub kass nagu tavaliselt ja pole mingeid märke, et ta oleks haige vms.

Kas see krõbinamaania näitab seda, et Purina krõbinad sisaldavad mingit kasulikku ainet, millest kassil on puudus, ning ma peaksin andma neid talle nii palju kui ta tahab, ja mitte muretsema selle pärast, et ta midagi muud ei söö?
Või näitab see hoopis seda, et Purina krõbinad sisaldavad mingeid sõltuvusttekitavaid aineid, ning ma peaksin vältima kassile Purina krõbinate andmist ja sundima teda mitmekülgselt toituma?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass-krõbinasõltlane

Kas tegu on Purina Friskies krõbunatega? Kui jah, siis peaks kiisule nende pakkumisel ette vaatama, need võivad põhjustada kassi erituselundkonna vaevusi. Lihtsamalt öeldes kassil võivad tekkida põieprobleemid ja muud mured selle juurde kuuluva torustikuga sad

Samas Purina märgiga on vist müügil ka kvaliteetkrõbunaid, millega maiustamine kassile halba ei tohiks teha, kui ta ennast just paksuks ei söö big_smile

Thumbs up Thumbs down

Ei, need on Purina One Indoor Formula.

Mõlemat häda teeb kass, nii palju kui mina hinnata oskan, normaalselt.

Thumbs up Thumbs down

Minu kass on ka krõbinasõltlane. Praegu meil on 10kilone RC Indoor ja Mammu eelistab seda igale muule toidule vist :roll: Minu jaoks on see imelik, sest enamus kasse, kellega olen kokku puutunud, armastavad ikka muud toitu ja krõbinaid süüakse pika hambaga siis, kui midagi muud süüa ei ole.
Aga kuigi Mammu krõbinaid nii väga armastab, ei anna ma talle neid kogu aeg, vaid üritan teha ta toidulaua mitmekesiseks - konservid, hakkliha, kana ja veis, piimatooted (va piim), kala. Ja sellest ajast, kui Mammu paksuks läks, üleüldse toit enam koguaeg ees ei ole, vaid on söögikorrad. Ja Mammu on juba palju peenem smile

Intšule maitsevad ka väga krõbinad!Nüüd sööb Virbac krõbinaid.Kui ta on kuskil,kus olla ei tohiks,siis tuleb raputada krõbinapakki ja juba jookseb ja järgneb sellele kuhu iganes.:D

Thumbs up Thumbs down

kui tegu on kvaliteetsete loomapoest ostetud krõbinatega, siis ma arvan küll, et ei ole vaja muret tunda.
Muhv eelistab ka krõbinaid kõigele muule. Kuigi, kui ma nüüd ikka tükk aega enam konservi talle ette ei olnud pannud, sel lihtsalt põhjusel, et ta seda ära ei söönud, siis eile üle pika aja sõi ta isukalt ühe konservi õhtu jooksul ära. Konserv siis endiselt Gourmet tuunikalapasteet:P teisi ei taha ta üldse.

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Minu kiisul sama lugu - krõbinad maitsevad kõige rohkem. Mulle endale meeldiks pigem värskega sööta, sest mulle tundub, et isegi kvaliteetkrõbinad on ilmselt keemiat täis (kuidas nad muidu nii kaua säilida saaks jne). Aga ma võin ju igasugust lihakraami koju tassida (rõvedusi, nagu mu elukaaslane ütleb - kanasüdamed, seaneerud...), kass eelistab ikka krõbinaid, kui valida antakse.

Thumbs up Thumbs down

Mina aga nägin kurja vaeva, et oma krõbinasõltlane ümber õpetada toortoidule. Hakkama ma sain ja kuigi krõbinaid võtab ta praegugi häda korral, siis nüüd eelistab ta ikkagi liha. Trikk nimelt selles, et kui krõbinad kogu aeg ees on, siis ta ei tahagi muud, sõltuvuseks võiks seda nimetada küll. Ümber õpetasin tervisehädade pärast. Ühesõnaga, teostatav.

Aime, kas tohib küsida, kaua aega selleks läks? Kui kaua kass alguses näljas oli, enne kui liha sööma hakkas?

Thumbs up Thumbs down

Disco hakkas toorest saama päevapealt, kui ta meile kolis. Enne seda, sünnikodus, sai ta kuivtoitu ja konservi, sekka ka liha ja krevette. Kuna teised sõid juba toorest, ei hakanud ma talle üleminekuperioodi tegema ning temaga ei olnud probleemi. Õgard nagu ta on.
Vincent oli see, kellele oli vahetus nö. eluliselt vajalik. Temaga proovisin alguses nii, et saab pooleks kuivtoitu ja liha. Liha jäi aga pidevalt järgi ning ma pidin seda ära viskama. Võtsin siis kuivtoidu päevapealt eest ära ja siis hakkas liha sööma. Eks ta sõi alguses mokaotsast, nii nälja leevenduseks, siis vaatas mulle otsa, et kas hakkan krõbinaid kaussi panema. Ei hakanud. Alguses ilmselt ta sõi kord päevas, ma ei mäleta, et ta kaua oleks piinelnud ja nälga kannatanud. Nüüd sööb 2 korda päevas ja kui mõni kord isu ei ole, lasen ma rahulikult õhtuni kannatada. Kui siis panen toidu ette, hävib see kohe. Ei saa kogu aeg toitu prügikasti visata, rahakoti peale hakkab smile Kogu üleminek ehk paar nädalat.
Nanaga on läinud kaua, arvestades, et alustasin jaanuar-veebruar 2007. Tema nimelt kõiki lihasaadusi ei armasta ja peab jälgima, et tema toit oleks nö. täisväärtuslik. Ega ta praegugi ei taha eriti kõike võtta ja aeg-ajalt ostan talle "naturaalseid" konserve.
Kamikaze on minu "töövõit". Tema on kass, keda ei ole kerge veenda. Ilmselt maailma pirtsakaim kass toidu suhtes. Tema üleviimine kuivtoidult võttis aega kolm kuud metsikut tööd, kokkamist ja lugemist. Aga temaga oli mul motivatsioon suur, ma ei soovinud 8-aastast kassi neerupuudulikkusega kaotada. Peale aastast erinevat toitu ja homöopaatiat oli tema neerunäitaja korras!
Nii et meil on erinev see üleminek. Osad kassid võtavad rõõmuga erinevaid toite, osad mitte. Osadel toimib see, et viia päevapealt üle, teistega peab üleminek toimuma sujuvalt. Meil suurt näljaperioodi nagu pole olnud, no päev poolteist maksimum.
Kas toimiks, et annad hommikul kuivtoitu ja õhtul liha ja päeval toitu ees ei ole? Siis võib juhtuda, et sööbki ainult hommikul ja ootab järgmist hommikut (=kuivtoitu). Mina prooviks nii, s.t. et toit ees ainult söögiajal, muul ajal toitu ei saa.

Tänud vastuse eest! Eks  ma pean aru pidama mispidi oma kassiga toimetada. Õnneks ei ole tal elulist vajadust kuivtoidust loobuda, lihtsalt mulle meeldiks nii rohkem. Samas pole vist mõtet vaeva näha, kui kass kosmonauditoiduga (koertekoja väljend) juba rahul on. Hinnas arvatavasti tuleb krõbin isegi odavam, mitte et üks kass niikuinii oleks võimeline inimest vaeseks sööma.

Thumbs up Thumbs down