1

Teema: Öökapi raamatud

Milliseid raamatuid võib leida teie öökappidelt?

Minu omal on praegu Üks kriminull Ustinovalt, Tuhande ühe öö muinajutud ja loomulikult Kassiomaniku käsiraamat

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Öökapi raamatud

Minu öökapil on järgmised:

* Dr. Bruce Fogle "Kassiomaniku käsiraamat"
* Virginia Woolf "Tuletorni juurde"
* Anthony Burgess "Kellavärgiga apelsin"
* Mike Haskins "Meelemürgid"
* Piibel

...just viisin riiulisse tagasi Emile Zola "Söekaevurid"

Raamatud minu öökapil vahetuvad üsna kiiresti.
Leida võib täiesti seinast-seina teoseid:D.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Mul on Potteri raamatud- hea, et ma suht kehva mäluga olen- ei teagi kui mitu korda juba läbi lugenud:D

meie kiisul kriimud silmad...

Hetkel püüan lugeda "Kuritöö ja karistus", sest see on kohustuslik kirjandus.
Aga üldjuhul on öökapil "Tähetüdruk" Jerry Spinelli, sellest raamatust ei väsi ma eal smile:hyp:

Thumbs up Thumbs down

Ihii, "Kassiomaniku Käsiraamat" on popp - mul ka see öökapil big_smile
Mul tegelt öökapp on raamatuid täitsa lademes täis. Näiteks seal on veel "Jah, härra peaminister", "Da Vinci kood", "Mees, kes teadis ussisõnu", "Hercule Poirot - kogutud lühijutud", "Prantsuse leitnandi tüdruk" (mitmes kord läheb juba, J. Fowles\'i fänn olen), ja siis üks mangaraamat "xxxHolic". Juba kooliajast saati kylge jäänud komme sadat raamatut korraga lugeda...
Loodetavasti tohib teiste öökapimaterjali ka kommenteerida wink
Rachelle, "Tuletorni juurde" on väga eriliselt mõnus (eriti elavalt mõni koht on meeles big_smile) ja kellavärgi apelsin on mul lemmikraamatute top 10s sees smile

To Kiishim:

"Tuletorni juurde" on selline omapärane tõesti:).
Küsiks siis kohe vastu, "Da Vinci kood" kohta. Ma olen kuulnud sellest väga vastakaid arvamusi ja mu oma sõbrannad (mõned) väitsid, et neil hakkas lugedes paha lausa, pidi tugeva vaimsusega raamat olema.
Kuidas Sulle tundub?
Ei ole seni seda puutuda tahtnud:D.

PS! Väga hea teema tehtud!:P

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Ligesin Da Vinci koodi suht ammu, film tuli juba palju hiljem. Mulle igatahes väga meeldis- rohkem kui film- nagu ikka tavaliselt:D

meie kiisul kriimud silmad...

Rachelle, ma hakkasin koodi alles eile lugema, kuskil 5 peatükki on läbi alles. Aga selle vaimsuse kohta ma arvan, et see pigem sõltub inimesest kui raamatust. Ses suhtes, et minu jaoks seal kindlasti midagi raputavat ei ole, sest ma olen nii skeptiline inimene lihtsalt. Loen lihtsalt huvi pärast. Aga eelarvamus oli minulgi, nagu alati teoste puhul, mida taevani kiidetakse. Selliseid ma tavaliselt kätte võtta ei julge, sest pettumus on reeglina garanteeritud. Aga eks näis, film ka juba ootamas, kui raamat läbi, siis vaatan ja võrdlen.

Tellisin endale ka nüüd just selle "kellavärgiga apelsini" ja " tuletorni juurde". lugesin tutvustust neist ja päris huvitav oli.
ise loen ka nädalas ikka päris mitu läbi. seenädal loetud siis ja eelmine nädal:
Imogen Edwards-Jones&Anonymous "Air Babylon"
Werner Bartens " Das ärztehasserbuch"
Brandon Hurst "Angelina Jolie"
Willy Breinholst "Die schönsten Geschichten für junge Eltern"
Mano Dayak "Geboren mit Sand in den Augen"
Hülya Kalkan " Ich wollte nur frei sein"

Thumbs up Thumbs down

Minul öökappi ei ole, hoian oma "öökapi" raamatuid riiulis.
Hetkel on mul tegelikult mitu asja pooleli. Mulle meediks rääkida pigem lõunaraamatutest, kuna õhtuti leian raamatute jaoks viimasel ajal harva aega.
Hetkel siis lõunaraamatuteks uus Roald Dahli "Vapustav härra Rebane" ja Tuija Lehtineni "Tiivad varvaste vahel". Kusjuures kui ma lõunatan tööjuures asuvas pubis siis seal loen ma Victor Hugo "Jumalaema kirik pariisis".
Nn öökapi raamatuteks on praegu Saul Bellow "Püüa päeva" ja Umberto Eco "Roosi nimi". Ja muidugi "Helmesehete entsüklopeedia". No ja nüüd kui ostsin endale selle magusa raamatu "Smuutid", siis on need ülejäänud natukeseks kõrvale jäänud;)

Thumbs up Thumbs down

Tahtsin veel öelda, et minul vist ei olegi ühtegi raamatut olnud mida ma aina uuesti loeks, kuni lugesi T. Pratcheti "Hämmastav Maurice ja tema õpetatud närilised". Raamatu peategelaseks on prügikastikass Maurice, kes rändab koos kamba hiirtega. Igatahes see kuidas Maurice mõtleb ja tegutseb on fantastiline. See tema kassilik suhtumine pakkus mulle suurt naudingut.

Thumbs up Thumbs down

Peaks ka seda Hämmastavat Maurice\'i lugema, tundub põnev.
Sain Da Vinci Koodi läbi ja pean ütlema, et olen pettunud sad Raamat oli lihtsalt põnevusele üles ehitatud, koguaeg oli sellised üllatavaid twiste ja turne, et lõpuks need muutusid juba tüütuks ja tekkis selline apaatne suhtumine, et "ah jälle üks üllatuslik süžeepööre, vaat kui üllatav". Iseenesest mulle igasugused konspiratsiooniteooriad ka huvi ei paku, kui pakuks, küllap see raamat oleks mu maailmapilti raputanud ehk. Ja Piibliteema ei ole ka väga lemmik. Mulle see raamat lihtsalt ei sobinud. Aga kirjutamisstiili kohta ütleks küll, et see oli kuidagi igav minu jaoks.
Mis selles raamatus oli head, oli see, et suht igast kasulikku ajaloolist arhitektuuri-infi sai, ja samuti mind köidavad igasugused anagrammid, koodmõistatused, numbrijadad - need olid lahedad.
Mul on film ka olemas, vaatan ära vist, sest seal võiks just visuaalsest küljest need maalid ja sümbolid palju juurde anda.

Nii, tõin ka raamatukogust siinsest teemast inspireerituna kassiomaniku käsiraamatu ja kassientsüklopeedia. Väärt lugemine! Lisaks on pooleli toidutöötlemise ja mikrobioloogia alused (tööalaselt laiendan silmaringi). Muidu armastan kohutavalt ilukirjandust, aga viimasel ajal on kuidagi soiku jäänud see asi.

Thumbs up Thumbs down

minu öökapil on raamat ´´koerakuulaja´´

Armastan oma Miisut !

Thumbs up Thumbs down

Juba pikemat aega seisab raamat, Lennutunnid, kuidagi ei edene selle lugemine, ju siis on parajalt igav. Teine raamat, mida enne magamajäämist praegu loen on Jüri Graubergi - Läbi räga (1.osa). See on täitsa loetav - sõjajärgne kolhoosiaeg, mis peaks tänapäeva välja jõudma.

Thumbs up Thumbs down

Võtsin öökapiraamatuks õelt Heiti Kenderi raamatu ,,Lend"
Mõned lk olen lugenud. Päris huvitav tundub:P
Aga suvel on nii, et ei jõuagi vist raamatut lugeda, kuigi siis mul kõige rohkem vaba aega.
Päev otsa olen väljas ja siis tulen tuppa ja kohe magama:P Vahel ka telekat vaadanud natuke. Ja vihmaste ilmadega on hea koristada toas.
Ja jälle ma suutsin :tv: tekitada.
Vabandust. See mu eriline oskus. :puna:

Thumbs up Thumbs down

Mina loen öökapiraamatuid tavaliselt bussis või trollis või autos, muul ajal pole nagu üldse aega sad Hetkel on öökapile juurde tekkinud imekaunis nostalgiline raamat "Õnnelik lapsepõlv", kus on eestikeelsed lastejutud ja -luuletused aastatest 1940-1960, samuti fotod ja illustratsioonid samast ajast. Ohh, lapsepõlv tuleb meelde, siis olin veel eriline raamatuarmastaja...

Minu öökapiraamatud on koik krimkad, polegi tähtis, kas Christie voi McBeani voi Dontsova omad, koik lähevad peale.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Raamat nr.1 on Piibel,põnev on lugeda kuulsuste elulugusid,ajaloolisi jutustusi,Ellen White raamatuid.Aeg-ajalt loen uuesti Inge Ojala "Asendusema ja olematud lapsed" ja "Andesta - ma kasvasin tänaval".

Thumbs up Thumbs down

Harry Potter ja just täna viisin ära raamatu " Kõigest kokkusattumus?" Seal oli käsitletud erinevaid kokkusattumusi.
http://www.rahvaraamat.ee/?id=62&no=R037552&PHPSESSID=bbbbe1acfa08abd337326adea1553001

Thumbs up Thumbs down

* "Vanem" ehk siis Eragoni teine jagu
* Paar Agatha Christie kriminulli
* "Pal tänava poisid" (kohustuslik)
* Ja Harry Potter 7. osa Inglis keelne versioon.

Thumbs up Thumbs down

praegu loen Ian Flemingu- Live and Let Die

Thumbs up Thumbs down

Kas te värske Nobeli preemia laureaadi Doris Lessingi raamatut Kassid olete lugenud. See on hea, tõeline raamat.
Ja Kalvi - meil on üks ühine raamat. Tore!

Thumbs up Thumbs down

oehhh, kuidas tahaks ka selliseid öökapiraamatuid. mul pikk nimekiri raamatutest, mida lugeda tahan ja siitki tuli veel paar ideed juurde.

viimaseks loetud raamatuks oli aga hoopis Michel Foucault "Seksuaalsuse ajalugu" ja tänasest plaanin ette võtta Bourdieu "Praktilised põhjused"

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Hetkel "Practical Guide to Cat Breeding", eelmine oli "The Veterinarian\'s Guide to Natural Remedies for Cats".