1

Teema: Silmapõletik või midagi

Meie kassil on syndimisest saadik silmad v'heke haiged olnud. Jookseb palju pisaraid ja nüüd ka sellist mäda moodi vedelikku. Milline ravim selle vastu iaitaks?või on ka mõni kodune ravi olemas?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Silmapõletik või midagi

päris koduse ravina võib tema kummeliteed ja sellega silmi puhastada 2-3 korda päevas. Vaadata, et mingi tükike tee sisse ei jääks. Kurnata läbi riide enne. Muidu peaks ikka arstile minema ja ravi osas nõu pidama.

Thumbs up Thumbs down

Kummelitee 2-3 päeva oleks kodune ravi.
Aga kõige parem oleks minna arsti juurde.Ta vaatab silmad läbi.Äkki on midagi tõsist vms. wink

Thumbs up Thumbs down

Ei soovita kummeliteed. Loomadel kipub see limaskesti ärritama. Kõige parem silmaloputusvahend on tavaline füsioloogiline lahus (NaCl 0,9%). Enne silmade puhastamist peaks selle kehasoojaks tegema (sooja veega kausis) ja õrnalt pühkima silmast kõik ülearuse ära. Puhastamise suund - silma välisnurgast sisenurka.
Kui kassil on lisaks pisaravoolule ka tugev laugude turse ja punetus, oleks vaja läbi käia arstilt - enne salvi silmapanekut tuleks kontrollida, et silmas pole sarvkestahaavandeid.

Julge loomaarsti rind on karvane wink

Meie kiisu käis ka 2 päeva tagasi silmadega arsti juures. Laitis samuti selle kummeliteega puhastamise maha, kuna seal võib tahkeid tükikesi sees olla ning polevat teada selle kummelitee omadused ning kvaliteet. Saime raviks füsioloogilise lahuse ning ühe salvi, nüüd ravime 4x päevas. Praegu juba palju parem - klapp on ikkagi lahti juba smile

Thumbs up Thumbs down

Minu kassi poegadel oli ka silmadega mingi jama. Ühel pojal oli eriti hullult, lõpuks ei tulnud tal üks silm enam lahtigi. Käisin arstil ära ja hoopis herpes oli silmas. Arst vaatas hämaras mingi lambiga ka veel, siis oli hästi näha, et silma helkis teistmoodi kui terve silm. Ei teagi, kust nad selle said, kassiemal pole kunagi sellist asja olnud, aga küllap nad pidid siis ikka selle temalt miskitmoodi saama, kas siis sündimise ajal või keele kaudu lakkumisel. 4 korda päevas pidi siis mingit salvi panema silma ja sellele vaesekesele, kel kõige hullemini oli, veel 2 korda lisaks testsugust salvi (kokku siis 6 x), üks salvides oli Zovirax. Nii, et tasub ikka arstil ära käia, enne kui pöördumatud silmakahjustused tekkida võivad.

Dogs have owners, cats have staff.

Mina olen kuulnud ka seda, et kiisudel kasutatakse lahjasi inimese silmatilku ja pidi ka aitama. Ma ise pole kunagi kasutanud õnneks meie kiisul pole silmad haiged smile Aga elukaaslase ema kassipojal oli sündides juba silm haige ja tema ka kasutas tavalisi silmatilku ja kiisu silm paranes kenasti smile

Thumbs up Thumbs down

Ka mina kasutan inimese silmatilku, sest minu kassipojal on silmapõletik üks silm paranes kenasti, aga teine kohe üldse mitte.  sad

Thumbs up Thumbs down