Teema: millist kassiliiva osta?

Varsti saabub meie koju kassipoeg ja tahaksin selleks ajaks valmis olla.Niisiis millise firma kassiliiv on kõige parem?Et see oleks meeldiv nii kassile kui ka hästi toimiv.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Vasta: millist kassiliiva osta?

Firmat nüüd küll ei oska öelda mis kõige parem on.. Kassidel on väga erinev \'maitse\' liivade koha pealt. Soovitan selle paremusjärjestiku ikka vanal heal katseeksitusmeetodil selgeks teha.. wink
Muidu loomapoodides on valik küll nii suur, et võtab vahel täitsa kirjuks silmade ees. On igasugu kristallpärlitega liivasid, klombistuvaid, saviliivasid ja keskkonnasõbralikke saepurugraanuleid jne. Hinnad on ka väga erinevad: alates 40eek kuni 200 kroonini.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Seda küll...lihtsalt asi on selles,et peagi tuleb koju kassipoeg ja ma ei tea millist liiva talle osta.Olen ka kuulnud,et osad kassid on nii pirtsakad ,et ei võta mõnda liivasorti lihtsalt vastugi.Ei hakka liivakastis käima.

Kindla peale minnes võid ju osta sama kassiliiva, mille peal ta juba maast madalast kasti kasutama õppinud. Sellega on ta juba harjunud ning pirtsutamismomenti ei tohiks tekkida. Küsi kiisu kasvatajalt mis liiva ta kasutab.

Thumbs up Thumbs down

See on hea mõte.:)Tänan abi eest!

wink

Thumbs up Thumbs down

Tere, mina soovitaksin Kitty Friend`i 8ltr selline halli värvi, pole kallis ka. Minu kiisudele meeldib see väga, lausa nii, et kui õuest tullakse minnakse sinna tegema:)kuigi mul on oma aed.Ja kassipojad õpivad ka kohe sinna tegema, paned paar esimest korda ja siis ise hakkavad käima.

Thumbs up Thumbs down

Kus seda Kitty Friendi müüakse?Algul küsin ikkagi kasvataja käest millist liiva tema kasutab ja siis vast hakkan teisi sorte ka proovima,aga mul tekkis veel üks küsimus,et kuidas teisele liivasordile üle minna?

Kui tahad kassi hakata uue liivasordiga harjutama, siis lihtsalt kallad kasti uut liiva vana liivaga segamini. Alguses ainult natuke, seejärel muudad liivade vahekordi näiteks nii et 1/2 kastist on vana liiva ja ülejäänud pool uut liivasorti. Jne.
Kuni lõpuks ongi kastis ainult uus liiv. Ja finito, eesmärk täidetud! smile

Thumbs up Thumbs down

Ahah..:) Nii ma teengi siis.Muidu ma täna uurisin kasvataja käest millist liiva ta kasutab.Liivaks oli siis Natusan...on see muidu hea liiv?

Ma ostan ka oma kiisule Natusani. Hinna-kvaliteedi suhe on täitsa hea. Et nagu see üks kott maksab mingi alla 50 eegu ja paakub väga hästi. Aga kindlasti on ka kallima hinna eest paremaid, selles ma ei kahtle. smile

Thumbs up Thumbs down

Täitsa normaalne tundub:)Kui kauaks seda muidu jätkub?

Ei oskagi öelda. Võibolla mingi 3ks nädalaks näiteks. Ise vist vahetan varstu natusani muu liiva vastu välja. Viimasel ajal on sel mingi spetsiifiline halb lõhn küljes, mida ei kannata..  sad

Thumbs up Thumbs down

Mina kasutan Kitty Friend Naturali, puupulgad tundusid algul imelikud, aga väga hästi hoiab haisu ära. 8 liitrises kotis müüakse Rimi HyperMarketites (mujal pole näinud).

Dogs have owners, cats have staff.

nagu mul algusest peale on olnud ühe kassiga mingi jama, et ta liivakastis näub... nüüd tundub mulle, et asi võib liivas olla. alguses ostsime mingit muud liiva, mingi golden-asi oli, nüüd proovisime natusani, aga jääb mulje, et preilile ei sobi hoopiski need terad, mis käppade vahele kinni jäävad. kes natusani ostab, teab, millistest teradest jutt. et kas üldiselt on olemas ka mingeid muid variante peale selle päris teralise kruusataolise liiva? midagi, mis kiisule niiviisi käppade vahele ei jääks, ent haisu siiski ära hoiaks?

Thumbs up Thumbs down

Jep. Selles võib küll asi olla. Kui praegu mõtlema hakata, siis ka osadele mu hoiukodu kassipoegadele natusan ei meeldinud. Tihtipeale oli nii et nad tassisid terve magamistoa põranda neid terasid täis, muudkui raputasid oma käpakesi ja olid pisut hädas. Neile hädalistele ostsin loomapoest mingit 2x kallimat peenemate teradega liiva. Nime enam ei mäleta aga see oli mingis kandilises pakis, üldse mitte sellises nagu need tavaliselt poodides on. Arvan et kui sa loomapoe müüjalt küsid, siis küll ta sulle ilusti mõne peeneteralise sordi välja otsib - see ju tema töö. tongue

Thumbs up Thumbs down

hmm, aga mingit sellist liiva, mis oleks üldse ilma teradeta, pigem saepurune või midagi, miskit sellist ei ole? või no tegelikult, eks ma võin jah ise minna loomapoes uurida ka wink

Thumbs up Thumbs down

Saepuruliivasid peaks olema müügil nii loomapoodides kui marketites. Viimastes olen näinud Kitty Friend\'i, vist oli pruunikirjus pakendis ja mingi joonistatud kassikujukene oli peal.

Thumbs up Thumbs down

selge, lähen kohe pärast tööd poodi uurima. aitäh smile

Thumbs up Thumbs down

Dr.Sterni kvartspärleid kasutan mina,ja mu kass käib seal alati.Ainult siis kui ta oli 1-he kuune ei olnud ta harjunud ja käis toa nurkadesse oma häda tegemas.Nüüd on ta kolme kuune ja on ära harjunud kastis käima.

Jänkud ja kiisud. ^^

Kitty Friend\'il on jah puupulgad. Pruun kott,Natural, joonistatud kass peal, 8 liitrine, maksab ca 45 krooni.
Algul on pulgad, aga uriiniga kokku puutudes muutub nagu saepuruks ja haisu hoiab tõesti väga hästi ära. Kotiga saab üsna kaua läbi ka. Ainult see saepuru kipub liivakasti ette maha pudenema kastist välja tulles. Aga see pole nii häiriv ja suur asi, mida koristada.

Dogs have owners, cats have staff.

Algselt postitas: brazen
Jep. Selles võib küll asi olla. Kui praegu mõtlema hakata, siis ka osadele mu hoiukodu kassipoegadele natusan ei meeldinud. Tihtipeale oli nii et nad tassisid terve magamistoa põranda neid terasid täis, muudkui raputasid oma käpakesi ja olid pisut hädas. Neile hädalistele ostsin loomapoest mingit 2x kallimat peenemate teradega liiva. Nime enam ei mäleta aga see oli mingis kandilises pakis, üldse mitte sellises nagu need tavaliselt poodides on. Arvan et kui sa loomapoe müüjalt küsid, siis küll ta sulle ilusti mõne peeneteralise sordi välja otsib - see ju tema töö. tongue

See kandilises sinises pakis liiv kannab nime EverClean, kasutame rohelise sildiga FreshGuard\'i, sest sellega puudub  kodus lõhn ja ka paakub kohe.

Thumbs up Thumbs down

Tahtsin ükspäeav osta Kitty Friendi või mingi teise firma saepuru graanuleid aga ei leidnud. Käisin küll Järve Selveris, aga seal oli ainult tavaline liiv. Niisiis tallinnlased, kust saaks osta saepuru graanuleid või pulki ?
Tahaks lihtsalt vahelduseks neid proovida. Liiv on nii ära tüüdanud.

Minul on natuke mure kassiliivaga kuna olen siiani kasutanud Natusani liiva aga see liiv on viimasel ajal muudetud kuidagi peenemaks. Kassile väga ei meeldi kraabib seda kuidagi kaua ja lisaks see tolmab ka vastikult. Ah ja uus Natusan pidi olema paremini paakuv aga minu arust muutub hoopis savitaoliseks kleepuvaks massiks ja jääb kühvli külge:( ei teagi... peab hakkama vist teisi liivasid katsetama....

Kass on inimese sõber, inimene kassi sõber:)

Thumbs up Thumbs down

Ise olen ka kusjuures koguaeg Natusani kasutanud, aga nüüd on ka ära tüüdanud ja tahaks midagi muud proovida. Et siis kas keegi teab, kust kohast saaks osta saepuru graanuleid?