Vasta: Kuidas reageerib teie kass sõitmisele(transport)?

umm.. mul kaks kassi siis nüüd. vanem on selline et tapaks kõik ära kui autot näeb :S üldse ei sallli autosõitu.. lahtislet jookseb mööda autot ringi ja hüsteerias sad puuris täpselt samamoodi hüsteerias. teine kass, et uus siis on täiesti rahulik.. magab puuris ja lööb nurru. laseb üldse kõike teha ja väga rahulik.

Jinxy alustas autoga sõitmist kui ta oli kuskil 2 kuune. Siis sõitsime Tallinnast Kuressaarde. Ja sellest ajast peale magab ta alati ilusasti oma puuris. Isagi praami peal olles polnud tal paanikat loksumise pärst. Siis laseme ta tavaliselt autosse ringi käima, et ta saaks veidi sirutada ka end.
Vahest ta küll alguses jonnib natuke,kui ta puuri panna, sest ta ei saa vabalt ringi käia, aga mõne aja möödudes viskab ennast kerra ja magab. Teinekord kui on inimesi taga veel istumas, siis ta üritab nendega läbi puuri mängida smile Aga üldiselt on ta vaikne ja tubli kiisu reiside ajal.

Thumbs up Thumbs down

Glaabule ühistranspordiga s6itmine muret vist ei valmista- sealt ma ta ju sain. Trollis magas ta lihtsalt mu süles, aga loomulikult v6is tehu olla ka tühja k6hu ja väsimusega. Autos6idule reagerib ta täiesti ok-lt. Natuke näugus, aga pärast vaatas aknast välja-nina vastu klaasi. 6nneks pole siiamaani mingeid suuri probleeme olnud..

There are no ordinary cats.

Meil Nurrile meeldib autos vabalt ringi jalutada , ja aknast välja vaadata . See ringi kõndimine on küll ohtlik , aga siis kui Nurri autos sõidetakse hästi rahulikult .

\"Süüa tahtval kassil puudub väljalülitamisnupp.\" - teadmata

\"Tuhandeid aastaid tagasi kasse kummardati nagu jumalaid. Kassid pole seda unustanud.\" - teadmata

\"Kassid on targemad kui koerad. Sa ei saa panna kaheksat kassi kelku vedama.\" - Jeff Valdez

Thumbs up Thumbs down

Meie Bulle\'ile autosõit ei istu... Mitte et ta mööda autoseinu ringi jookseks ja muidu segadust tekitaks - vastupidi, ta on autos väga rahulik ja viks, tavaliselt istub ta mul süles. Aga selle eest ta oksendab pea iga kord, kui sõiduks läheb. Ja niiiiii kurb on vaadata oma kiisukest, kellel on suu vahus ja silmad nii nukrad! Võtame talt küll söögi tükk aega enne minekut eest ära ja üritame tasakesi sõita aga miski ei aita. Ainus asi mida oleme täheldanud on see, et kui sõitmist tuleb tihedamini ette, siis ta nagu taluks iga kord järjest paremini. Võib-olla harjumuse asi?

Oleme üritanud ka tabletti anda, aga see on vaat et veel koledam. Tablett teeb tal ka suu kohe vahuseks ja lisaks sülitab ta selle alati mingi valemiga välja (muid tablette ei sülita?!) Nii et lõppkokkuvõttes on see traumeeriv nii meile kui ka kiisukale ja midagi kasulikku see endaga kaasa ei too.

Aga selle eest praamiga sõites ei tee ta teist nägugi vaid magab ja teeb puuri ümber väikeseid jalutuskäike ning mõnuleb nooremate kaasreisijate imetleva pilgu soojuses wink

Thumbs up Thumbs down

Nu te võite ju vaikselt hakata teda autosõiduga harjutama...et näiteks nädalavahetusel võtate kiisu peale ja teete väikse ringi ja nii aina suurema ringi. Minu kass harjus niiviisi autosõiduga ja nüüd magab enamus ajast, kui sõidame. varusta kindlasti end ka veega, sest kiisu kui autosõidu ajal palju kräunub, hakkab hingeldama ning tahab juua.
Aga kui see ei aita, on ka loomakliinikutes müügil tablette, mis uinutavad looma, nii et sõiduks muret ei ole. Ma ise ei tahaks küll oma kassile mingeid rohte anda ega vägisi magama panna aga kui muu ei aita, siis kassile on see vähem stressirikas ja ka teile :wink:
Laevaga sõites soovitan ikka kass ülesse võtta ega mitte jätta teda autotekile (kuhu sõidate?). Saate siis istuda looma juures (vastavad kohad loomade jaoks). Ärge kindlasti jätke teda üksinda.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

ma olen seda siin kusagil varem juba rääkinud ka, et oma kassidega tulime tlnast tartu, mis 180 km teeb, ja üks oli täiesti rahulik, kui välja arvata see, et neil hakkas palav ja hingeldasid, aga siis sai joogipeatus tehtud.
teine läks paanikasse kohe alguses, kui liftiga tlna vanas korteris alla sõitsime ja pissis puuri, see oli küll õudselt ebameeldiv, talle endale muidugi ka, nii et kuni pooletunniste pausidega võttis kräunumisseansse ette.

aga mul on küll nii läinud, et pärast seda korda on nad arstil käies ja igal pool mujal ka puuris täiesti vaguralt, vist on sellest pikast sõidust meeles, et ei juhtu hullu midagi lõpptulemusena.

muidu looduslikud rahustitabletid on täiesti variant minu meelest, andsin oma kassile siis, kui tal esimene jooksukas oli ja ta ikka TÄIESTI võimatult käitus ja kellelgi elada ei lasknud - üpris rahulikuks võttis. pikalt see ei mõju küll, nii neli-viis tundi ehk.

ja kui suudad, siis võid teha seda ka, et ei anna neile mingi aeg enne sõitu vett, seda pead siis kindlasti loomaarstilt täpsustama, kui pikk aeg see täpselt oli, mis lubatud on. see väldib õnnetusi wink

Thumbs up Thumbs down

Ja sama siis ka toidu kohta, kui näiteks kass üldse sõitu ei kannata, võib oksendama hakata (mu õe kassiga on niiviisi). siis lihtsalt too hommik (enne ärasõitu) ei tasuks süüa anda või siis õige väheke smile

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

tänud neile, kes siiani juba vastanud on. räägiks ühe juhtumi, mis oli eriti meeldejääv ja suht kole.
sai kunagi siis mindud kassiga arsti juurde, et ta steriliseerida. enne oli ta autoga sõitnud lühiotse (3 km umbes) mõned korrad. arsti juurde oli 33 km umbes. sinna jõudsime suuremate probleemideta, nuttis ainult hullult. tagasitulles oli ta poolenisti narkoosi mõju all veel, aga oksendas, tegi end täis ja näugus ka natuke.. see oli tõesti jube. just sellepärast tahakski teda natuke "treenima" hakata, et autoga oleks võimalik sõita kunagi. tohutult igatsen, et ei saa koos kassiga reisida.

Thumbs up Thumbs down

see, et pärast oppi pissib ja oksendab, on täiesti normaalne. mina tegin enda omadele spetsiaalselt kilega vooderdatud pesa, kui nad kliinikust koju said, kus nad siis terve õhtu pikutasid ja kõik, mis tuli, tuligi sinna kilele, pealmisi riidest katteid siis vahetasin vastavalt vajadusele.
oksendamist minu kassidel vist ei olnud, ei mäleta küll, aga olen kuulnud, et see täiesti normaalne on.
nii et autosõiduhirmust see kogemus teil kindlasti polnud smile

Thumbs up Thumbs down

Tere!

Tahaksin teada kuidas teie kiisukesed auto sõitu taluvad?Minu kassi nina läheb tume roosaks ja tal läheb karv lahti nii et terve auto on karvutäis ja me peame valge riide alla panema.Vahel ta väriseb ja ma lasen ka vahel aknast välja vaadata.Muidu on päris rahulik!

Appi,appi kass läks kappi...!!!

Thumbs up Thumbs down

Ega me eriti ei ole autoga sõitnud - vaid 3 korda. Esimene kord oli siis kui me ta tõime ja siis oli see tema jaoks kõik nii uus ja huvitav, et sõidu ajal ta ainult uudistas. Vaid siis kui seisma jäime, hakkas mjäuguma.
Teine kord sõitsime mõne km kaugusele arsti juurde ja siis ta njäugus küll kõvasti ja rahunes veidi vaid siis kui mehe turjale end sisse sättis (siis meil veel puuri ei olnud).

Ülejäänud kaks korda on meil ka kenasti puur juba olnud ja selles tundis ta end küll juba turvalisemalt ja näugus vaid aeg ajalt, kui igav hakkas.

Terviseprobleeme Sissyl autosõiduga õnneks ei kaasne smile

Meie Liisu sõidab  autoga meeleldi,muidugi on ta oma puuris.Korra lasime lahti ka ,aga siis läks ise puuri tagasi,ju siis seal turvalisem.Aga õues talle küll ei meeldi,siis ikka kõht vastu maad ja madalam kui muru.

Thumbs up Thumbs down

Ega me ka eriti ei sõida aga kui ikka kauemaks ajaks maale sõidame peame kaasa võtma.Aga kas selleks on vaja kindlalt puuri?:?

Thumbs up Thumbs down

Minu kassile meeldib autoga sõita. Meil on puur ka kaasas, aga ta tavaliselt seal ei istu, ei meeldi lihtsalt ja hakkab näuguma. Ja siis istub ta hoopis puuri peal ja vaatab aknast välja. ;P

Jänkud ja kiisud. ^^

see teema on vist natuke valesse kohta sattunud

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Liigutasin õigesse kohta.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

palun vabandust!märkasin ise ka!:(

Thumbs up Thumbs down

Algul sõitsin ka nii, et kass oli autos lahtiselt aga siis hakkasin mõtlema ohutuse peale ja leidsin, et puuris on ikka kindlam. Mine tea, mis võib juhtuda. Muidu meeldib ühele kiisule hullult autoga sõita aga teisele jälle mitte.

meie kiisul kriimud silmad...

Minu omad taluvad.(Mul on 2 kassi).:s6ps::pai:

Thumbs up Thumbs down

Meil vastupidi ei kannata kiisu kohe kuidagi autosõitu. Kodust arsti juurde kestab sõit vaid 10-15, kuid ometigi jõuab selle aja jooksul kõht lahti minna. Pärast esimest sellist juhtumist reisime puuriga. Kuid olukorda see ei muutnud. Kassil on silmnähtavalt halb olla - nutab, suust tuleb vett ja isegi vahtu sad Ometigi püüame kogu aja rahustavalt rääkida. Vahest oskab keegi midagi abistavat soovitada?

Thumbs up Thumbs down

päevast kõigile karvastele ja sulelistele,
asi selline, et minu armas kõuts Miku kräunub autosõidu ajal kohutavalt. viimasel nädalavahetusel tulin ühe tuttavaga maalt ja Miku tegi meie kõigi margi nii täis, et enam ei julge paludagi, et meid koos temaga auto peale võetakse. oleme koos sõitnud juba päris pisikesest peale, Miku algul süles ja hiljem sai muretsetud transpordikast. Kuna tegemist on ikkagi täieõigusliku pereliikmega, siis ei taha teda rohkem kui üheks päevaks koju jätta ja nii on Miku meiega alati maal kaasas olnud. küll olen ma pead murdnud, et mis tal häda võiks olla, et nii jubedalt kräunuma ajab. tegelikult nagu polekski midagi viga - nurrub ja istub süles ja kräunub või nurrub ja ronib mööda masinat ringi ja kräunub. Minu esimene kass armastas autosõitu kohutavalt - sõitis suurte ja väikeste autodega, nurrus ja vahtis rahulikult aknast välja. Minu teine kass (õnnetult kaduma läinud Artur) käitus samamoodi nagu Miku, tema puhul  arvasin, et kuna ta oli esimesel autosõidul juba suhteliselt suur kass, siis ei harjunud ta lihtsalt ära auto ja sõitmisega. No aga Mikut olen ma juba päris pisikesest peale endaga kaasas tassinud, harjumisega ei peaks siin mingit pistmist olema :vs:. Kuidas teie kassidel autosõiduga lood on? Kas neid on üldse võimalik kuidag nii kasvatada, et autoga sõitmisest piinarikast reisi ei kujuneks?

Thumbs up Thumbs down

See teema juba olemas, läheb sellega kokku!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Meie jassu peab pidevalt autoga sõitma ja talle väga meedib see...Üldiselt kui mina kõrval istun siis ta on mul ilusti kotis ja kott minu süles... esikäppadega toetab küll koti peale et näeks väljas toimuvat ka.
kui ma aga temaga kahekesti sõidan siis ta mul nii rahulikult on auto tagaarmatuuri peal... sinna ta ronib ise oma kotist.
kuigi ei saa ka mainimata jätta et traktsid ja jalutusrihm on kiisul sõiduajal küljes ja rihm siis omakorda kinnitatud koti külge, et juhul kui kiisu peaks ehmuma millegi peale ei saaks ta mind või elukaaslast ehmatada ja ei tekitakse liiklusohtlikku seisunit.

Naerata, see paneb teised huvi tundma millele sa mõtled...

Thumbs up Thumbs down

Monale autosõit eriti ei meeldi. Alguses teeb kisa. Kui pikem sõit, siis vahepeal rahuneb maha, ronib kas sülle või turja peale magama (eelistatult muidugi juhile). Lõpuks hakkab jälle kisa peale. Aga õnneks ei oksenda ega tee ka muud pahandust. Kõnnib ringi ja nutab.

Thumbs up Thumbs down