1

Teema: Liisu ja Ruudi

Iseenda tutvustuseks võin öelda, et olen 23 aastane Tallinna tüdruk, kes on alati loomi armastanud. Pool aastat tagasi sain oma korteri ja sellest ajast peale olen mõelnud kassi võtmisele.
Minu kiisujutt pidi algama kahest pisikesest kiisupoisist ja umbes kuu aja pärast.
Asi sai alguse  sellest, kui lugesin lemmik.ee portaalist kuulutust kolmest õnnetust kiisupojast, kes omaniku mitte leidmisel magama pannakse. Kuna kiisuvõtmise soov oli juba tükk aega peas küpsenud, otsustasin kuulutusele vastata. Algul plaanisin küll võtta ühe kiisupoisi, kuid lõpuks otsustasin võtta kaks – seltsis segasem. Poisid on hetkel veel liiga pisikesed, et neid ema juurest ära tuua, nii ma siis ootangi neid umbes kuu pärast.

Tänane jutt on aga hoopis teine. Paar päeva tagasi tädile külla minnes leidsin maja eest pisikese kirju kassipreili (kasuka järgi otsustades). Viisin talle piima ja tükikese ribadeks kistud sinki ning jätsin ta  valutava südamega õue sööma. Tädi jätkas kassi toitmist iga päev. Kiisu patseeris kogu aeg kuskil ukseläheduses, tihti koos suuremate sõpradega. Kuna tädi maja ümber tehakse remonti, on kiisu veidi määrdunud – kasukas on tsemendi tükke, kuid muidi igati asjalik kirju kasukaga preili. Liisu (nii otsusasime preili ristida) on veidi arglik, kuid muidu sõbralik. Eile õhtul jälle tädi juurde minnes, hakkas pisikesest külma käes värisevast Liisust liiga hale ja tõin ta tuppa. Süllemeelitamine võttis vaid viisteist minutit. Veidi rabeles, kui ta salli sisse mässisin, aga küüsi ei näidanud. Toas põgenes ruttu sülest kõige pimedamasse riiulinurka. Öösel uudistas siiski toas ringi ja sõi ning jõi. Oma hädasid Liisu kuskile ei teinud, selle pärast isegi veidi mure, et miks nii. Ta on minuga koos olnud juba eile õhtul kella 6-st saadik, kuid pole minu teada kuskile pissinud või kakanud. Veel on preilil kõht imelikult punnis – tiinuseks tundub ta veidi noor olema, kuid kes teab. Suu natu katki ja silm rähmane.  Täna lähen käin Liisuga arsti juures. Liisut päris endale jätta kahjuks ei saa, kuid plaan on kiisuke terveks ravida, steriliseerida, kui aeg küps, inimestega veidi harjutada ning lida Liisule uus armastav kodu. Ise oma kiisupoistest loobuda ei saa ega taha ning kolme kassiga kahetoalises korteris läheb veidi kitsaks, ka tädi ei ole kahjuks eriline kassiinimene. Ta lubas Liisu ravikulud katta, kuid kiisut päris endale võtta ta ei soovi. Ehk viime ta maale või leiab mojal mõne loomasõbra, kuid eelkõige tuleb kontrollida, kas tal tervis korras. Kõht teeb mulle kõige rohkem muret, on siis tegu varase tiinusega või muude probleemidega... kuid eks täna arsti juures paistab.  Kui kiisu tervis kontrollitud, panen ka foorumisse kodu otsimise kuulutuse üles, seniks aga...loodan parimat

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Liisu ja Ruudi

Tore, et kiisut aitad:) Kõht võib olla punnis ka ussidest. Eks arst vaatab ta üle ja teeb, mis vaja. Kui kassil väga palju usse on, siis võib tal pärast ussirohu andmist surevatest ussidest mürgistus tekkida. Siis anna talle paari tunni pärast pool teelusikatäit vaseliinõli, see viib surnud ussid kiiresti kehast välja. Tee kiisust pildid ja asu aktiivselt kuulutama, küllap leiad talle kodu:) Jõudu!

Thumbs up Thumbs down

Aitähh Kiisumemm! loodan isegi, et tegu usside, gaaside vms "tavalise" tänavakiisu probleemiga
Panin esimesele postitusele juurde ka ühe pildi Liisust laua all - seal ta praegu keras pikutab ning ootab arsti juurde minemist. Pärast arstivisiiti läheme võimalusel vanni ja teeme uusi pilte.

Thumbs up Thumbs down

:clap: väga hea ja tubli oled, et õnnetut kassi aitad ja neile kahele kiisupoisile kodu pakud. Paljud edu sulle :py:

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

Liisuga arsti juurest tagasi:
Igasugu parasiite palju küljes ja suu on arvatavasti mingi trauma tagajärjel katki, aga muidu kõik korras. Igati tubli kass. Arst kiitis ka Liisu rahulikku meelt. Liisu peab paar päeva antibiootikume võtma ja mõne päeva pärast ussirohtu ja eelkõige harjuma toakassi eluga. Vanni teda enne 4-5 päeva ei soovitatud panna, aga siis küll. Pissimise-kakamise pärast oli mure vist ennatlik. Arsti sõnul tänavakass algul lihtsalt ei oska toas kohta leida...ning lisaks siristas Liisu mul arsti juurest tagasi tulles püksid märjaks big_smile

Thumbs up Thumbs down

Väga lahe, et kassi aidata otsustasid. Lugu meenutab väga minu Chassiuse leidmise ja ravi lugu (kirjas samas alamfoorumis teema "Mina ja Chassius" all), ainult Chassius oli veel väiksem, kui ta leidsime.

Meie Chassiusel oli ka algul hädade tegemisega probleeme, mitu päeva ei pissinud, sest oli vedelikupuuduses olnud ja keha ei tahtnud midagi väljutada. Kõht oli ka kinni, selle vastu aitas gefiluse maitsestamata jogurt ja spetsiaalsed Hillsi krõbunad.

:pai: minu poolt sulle ja Liisule.

Thumbs up Thumbs down

Tänud pai eest ja pai vastu ka

Kuna Liisu esimene modellitöö tuli natuke karvane lisan õhtuse uue pildi :Liisu söömas

Thumbs up Thumbs down

Oi kui tore, et Sa ta leidsid ja aitad!
Vaeseke, paistab jah páris kurnatud olevat....

Joudu Sulle ja tervist kiisukesele!

Alexa ja Ben (ka ex-tänavakiisu)

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Liisu on tohutult tubli! Täiesti omaalgatuslikult läks ja tegi ta õhtul oma esimesed hädad eile ostetud kassi wc-majja. arvasin ise, et pean tänavalt tulnud kiisut sellega kaua harjutama, kuid tema sai kohe aru, mis majake see on.
Tableti andmine on natuke raske protsess - vaesekesel on suu alumine pool katki, kuid üritame hakkama saadad. Kuigi tegin talle eile sellega vist natuke haiget, ei protesteerinud Liisu millegi vastu. Ta istus pärast veel natuke rahulikult minu süles ja lõi sügamise peale kurisevalt nurru. Eile õhtul julges ka laua alt välja uudistama tulla- mind ta veel rahulikult ligi ei lase, tõmbub veidi eemale aga ise juba mängib paelaotsa seotud suletutiga. Täna hommikul avastas enda jaoks uue lemmiku - oranzi keerdunud pabernööri tüki.

Liisu sarnast kiisut soovitan küll igale algajale kiisupidajale, kas ma ise ta enam ära annan on iseasi wink

Thumbs up Thumbs down

Nii tore teie edusammudest lugeda:)
Isegi mõtlen, et mina ei suudaks enam kiisut äraanda, ta ju kasvab südamekülge...

Gingeri ja Pacino pildid: http://pilt.delfi.ee/album/16365/

Thumbs up Thumbs down

See on  naljakas kuidas Liisu iga tunniga julgemaks muutub - hakkab juba vaikselt pättusigi tegema: ronib lillepottidesse ja näksib palmi, ajab asju riiulilt maha jne, see kõik tundub hetkel aga väga armas, kuna nii on tunda, et ta hakkab oma uue koduga ära harjuma ja esialgul piisab vaid "Ei tohi, Liisu" ütlemisest natu kõvema häälega ja pättus jäetakse pooleli.
Eile käis juba korraks kogu korterit uudistamas, kuigi peamiselt meeldib talle suur tuba, kus palju madalaid laua aluseid, kuhu vajadusel peitu pugeda. Minu iga liigutuse peale Liisu enam ei võpata. Eile õhtul sain talle isegi mõned korrad pai teha - kuigi, ega see talle väga ei meeldi veel. Aga mängida meeldib küll, nii minuga koos kui üksi: suletutt nööri otsas, oranz pabernööri tükk ja fooliumi känkrad ja rohkem pole vajagi wink Peab ainult meeles pidama, et mänguhoos liiga ülemeelikuks ei lähe, sest nii võib suu taas veriseks tõmmata. Kuivi krõbinaid ei saa ka sel põhjusel süüa. Tabletid peidan nüüd aga purustatult toidu sisse, vähem stressi mulle ja Liisule.
Praegu aga vaatan kuidas pisike suletutiga mängib, jalad põnts ja põnts mööda põrandat siblimas, ja mõtlen kahetsustundega, et vabad päevad on selleks korraks läbi ja pean tööle minema :terv:

Thumbs up Thumbs down

Väga armas, et pisike edusamme teeb, Sa oled nagu My Fair Ladys see dzentelman, kes tänavaplikast daami teeb....:)

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Loodan, et olen Liisu vastu vähem karm kui Henry Higgins ja et tal võtab minu armastama hakkamine vähem aega kui Elizal wink
Hetkel Liisu vaid lepib mu kohaloluga, paitamine ja sülesolemine on veel välistatud. Loodan, et kunagi tuleb aeg kui Liisu mulle töölt tulles vastu jookseb, öösel voodisse kaissu üritab pugeda ja ennast paitada lubab.
Seniks aga mängime heegeldatud hiirega, mis paela otsas ripub ja üritame teineteisega harjuda.
Tore on ju seegi, kui ta mind hommikuti kaugelt pilguga tervitab, silmis küsimus: kas süüa ka saab ja äkki pärast seda mängiks ka veidi? smile

...aga nende kahe kassipoisi asemel, kellest esimeses postituses juttu oli, tuleb kuu pärast Liisule seltsiks vist hoopis sama pesakonna hall kiisuplika.

Thumbs up Thumbs down

Siis on neil koos lõbusam ja ehk võtab ka sinuga harjumine vähem aega. Kahekesi ikka julgem ju smile

Thumbs up Thumbs down

Tere, tere.

Väga tore oli lugeda, kuidas üks tänavakiisuke nii tublisti ja agaralt tubase elu ja kommetega harjub!
Liisu tundub väga leplik ja heasüdamlik kiisu olevat:).
Paid ja kallid Talle!

Lehvitavad,
Pärsia kass Marius BOY Diask ja Rahel

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Tõesti vahva lugemine. Ja tore on see, et otsustasid Liisu endale jätta. Mina ei suudaks ka enam loobuda. Ja ka 3 kassi mahub vajadusel 2-toalisse korterisse ära;)
Kuid Liisu seisukohast on ilmselt tõesti parem variant see hall tüdruk talle seltsiks tuua ja ainult üks korraga:)
Edu teile ja paid Liisule:pai:

Muhvi
pildid: http://www.ringo.com/explore/member.html?memberId=132807181
videod: http://www.youtube.com/user/kunksmoor

Tänud kõigi paide eest ja palju paisid vastu ka smile
Liisul oli vahepeal palju uusi elamusi - mu õelapsed tulid külla. 5 aastane poiss ja 9-ne plika. ehmatasid Liisu päris ära - põgenes teine magamistuppa ja keeldus sealt kohe tükil ajal välja tulemast. Õelapsed üritasid küll igati Liisuga sõbraks saada, aga nende kõva hääle ja kassisilmis kaootiline käitumine jäid lõpuni Liisu jaoks hirmutavaks. Hetkel jälle elu rahulik - kahekesi kodus. Mängisime ja sõime ja oleme eluga suht rahul smile Paitamise ja voodisse pugemisega teeme üldiselt edusamme: Liisu lubas mul täna end natuke kõrvatagant kratsida ja paar ööd on ta nii öelda voodisse ka pugenud, kuigi vaid vahepeatusena magamistoa aknale pääsemiseks tongue Küllap mõistis ta isegi, et suuretoa aknal käpaga vehkides tuvisid ja kajakaid kätte ei saa, nüüd vaja kõik teised aknad üle kontrollida - kuidagi peab need linnud ju ometigi kätte saama.

Arvan, et esimese nädala kohta oleme me mõlemad üpris tublid olnud - nii Liisu korteri eluga kui mina kassipidaja ametiga harjumises :s6ps: üritame samas vaimus jätkata

Lisan ka ühe portree pildi Liisust
Enne arsti lubatud vanni võtmist, pesi Liisu end ise täitsa puhtaks nii et hetkel ei hakanud teda sellega piinamagi- kassid on ikka tõesti puhtad ja korda pidavad loomad, lisaks sellele, et nad hirmarmsad on

Thumbs up Thumbs down

Nii armas kiisu:) Kolmevärviline pidavat rahaõnne tooma, nii et osta suurem rahakott siis valmis;) Ehk see ütlemine peab paika, eriti veel sellepärast, et ise sa aitasid tal enda juurde tulla ja lubasid veel päriseks jääda ka:)

Thumbs up Thumbs down

Nõnda armas portreepilt!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Jah, selles eas lapsed üldiselt võivad mürada suuremate koerakutsikatega, kuid kasside delikaatseks kohtlemiseks pole nad veel küllalt arukad - ehk olgu superrahulik kass ja vaikse iseloomuga laps.
Aga see on vist õige tuua talle seltsiliseks sookaaslane. Liisu on noor, aga siiski juba peaaegu kass, ning loodetavasti võtab ta selle väiksema poja omaks. Nii armas on vaadata teineteise kaisus magavaid kasse.
Kassid on kord kütid!
Ma ei räägigi, milliseid hääli toovad minu paid kiisud kuuldavale läbi akna linde vaadates. Aga eile lendas tuppa mingi hästi pikakoivaline sääsklane - ja milline jaht siis lahti läks! Sääsklase õnnetuseks lõppes küllalt kaua kestnud jaht - no kassid ju ei lenda, kuigi ronivad kõrgele - 1.0 kasside kasuks.

Thumbs up Thumbs down

Oi kui ilusaks on Liisu muutunud, toesti kena kiisupreili, iga foto peal ikka kenam ja kenam :terv:

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Nii ilus puhas kiisu big_smile Ei tunne äragi, võrreldes teiste piltidega.

Gingeri ja Pacino pildid: http://pilt.delfi.ee/album/16365/

Thumbs up Thumbs down

Täna hommikul sain väikese ehmatuse osaliseks. Liisu lamas diivanil ja vaatas mulle uimase pilguga otsa, endal nina mitu tooni heledam kui tavaliselt. Tema tavaliselt roosakad käpaalused olid samuti kuidagi kahvatud. Pärast natukest peasügamist ajas ta end diivanilt püsti ja liikus ringi nagu ta ikka teeb.
Ta ka sööb ja mängib ta samamoodi nagu ikka. Pärast poole kausitäie piima ära joomist läks ka nina jälle roosamaks. Läheme temaga nii ehk naa nädala pärast uuesti arsti juurde, loodan, et see nina asi tulenes lihtsalt minu aktiivsest kujutusvõimest ja Liisu väsinud olemisest, kui see aga jätkub, peame vist varem arsti külastama sad

Panen üles ka ühe pildi mängivast Liisust, et postitust natukene rõõmsamaks teha wink

Thumbs up Thumbs down

väga kift pilt! :py:

Heleda ninaotsa kohta ei oska eriti midagi kosta...
(peale selle, et minu Jassul on ka üpriski hele nina ja arst pole selle kohta midagi öelnud. Pole muidu ekstra küsinud ka, aga ma eeldan, et kui arst märkab midagi teistmoodi/valesti olevat, ju ta siis ütleks ka ikka...)

Aga anna teada, mis sulle arst ütles, kui lähete.

Thumbs up Thumbs down

Arsti juurde pole jõudnud ja kuna Liisu on ikka lõbus ja aktiivne edasi, siis enne järgmist nädalat vist ei lähe ka.
mulle teises teemas öeldi, võis tegu olla ka lihtsalt külma toaga, mis kiisu näo ja käpad tavapärasest heledamaks muutsid.
Eks küsin arsti käest ka järgi kui sinna läheme, aga ekstra selle pärast minema ei hakka...arvatavasti vastse kassiomaniku traagika ei muud tongue

Thumbs up Thumbs down