1

Teema: minu kass käib laua peal

Mul on selline mure, et kass käib ja kontrollib õhtul, siis kui meie kõik juba magama oleme läinud, üle kõik köögi kapi pealsed, laua kraanikausi ümbruse ja nüüd ka külmkapipealse. Sööb ta kui loom ja näljas ei ole, aga kõik kohad nuusib üle. Oleme proovinud teda teolt tabada, aga püüa tuult väljal - nii kui ta ainult mingit krõbinat kuuleb, nii ta kaob kui tuul. Ja kui sa ise elutoas oled, siis on ta kõige korralikum ja tavalisem kass, ei mingit nuusimist. Panin talle kellukesega kaelarihma kaela, sellepärast teangi, et ta käib köögis kolamas. Ära hakkab see asi tüütama - andke nõu mida teha, kui karistada, siis kuidas, sest teot tabada on teda üsna võimatu...:s6ps:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: minu kass käib laua peal

umm.. ma kyll ei tea t2pselt mida soovitada aga jah kui teolt ei taba kohe siis pole jah m6tet karistada sest muidu ta ei saa aru. aga karistamsieks soovitatav on veeprits big_smile yldislet mul omal kassid teevad samamoodi ja poel ka mignit head lahendust leidnud.. sest 88l6bi jah passida ei saa.. ja nii kui kodust 2ra l2hed siis nad nagunii k2ivad ja vaatavad laual ringi. ja siis  kui vahele j22vad.. siis ei hyppa nad kohe maha laualt.. vaid l2hevad kiiremini yle laua.. et nagu siis ma ei tea mida nad ise m6tlevad, et kaua ei tohi laual olla? eheheh   tahaks ise ka selle kohta infot saada et kas on v6imalik seda ydlse neil kyljest 2ra harjutada

Olen sama probleemiga kimpus, ilus köögilaud on jubedaid küünte jälgi täis, aga ükski meetod ei tööta ka, et kassi lauast eemal hoida.
Mina olen igatahes alla andnud ja lasknud kassil endale pähe istuda :puna:

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

Mina olen ka juba loobunud tema keelamisest, ta nii isepäine kiska mul, et teeb nagunii mis ise tahab:)

see ongi nii, et kui näed siis keelad ja siis ta saab aru, aga nii kui sa ei vaata siis ta läheb tatsab sul terves elamsies kõik lauad läbi:S

ma ei keelagi, ainult siis kui ise sööme ei tohi laua peal olla! Aknalauad, arvutilaud need nagunii tema päralt (ainult põrandal oleks tal kurb ja üksildane ju). Kraanist käib vett ka joomas, kui kuulen, et kõpsti kraanikausi kõrvale hüppas (külmkapi pealt) lähen teen talle kraani lahti. Külmkapi peal ka tema päralt, sealt meeldib talle vaadata, kuidas mina köögis toimetan!

Thumbs up Thumbs down

no on loomad,ei saagi sellest asjast jagu vä?? mul tegelikult "hea meel" et ma selles mures üksi pole  aga mulle pakuti sellist lahendust et kui panna lauale tükk vorsti mis on üle "maitsestatud" näiteks musta või punase pipraga ja las sööb siis ja järgmine päev prooviks tavalise vorstiga et kas läheb veel võtma... kuigi eriti lootust mul pole sest kui koer oli pool kaussi pärmitainast ära söönud ,peaaegu päeva oksendanud siis kaks päeva hiljem läks ta ikka rõõmsalt vaatama ,mis selles kausis nüüd on.

Thumbs up Thumbs down

Minu kass laua peal ei käi, aga kui ta meile tuli, siis meeldis talle minu öökapil olevat puust kujukest närida, vaeseke ongi nyyd sellise lutsutatud olemisega.... Aga jagu sain nii, et panin mehikesele sinepit peale. Sellest ajast saadik jättis kass mehikese sinnapaika.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Kusagilt targast kassiraamatust jäi meelde selline lause:"Arvatakse, et hästikasvatatud kassid ei käi laual, kuid nad käivad siiski, ainult et salaja."

Nii ongi. Minu lahendus on, et ei jäta midagi söödavat  lagedale. No puuvilju ainult. aga näiteks elutoas ei või ka komvekke hoida, ja parem ongi - ei sattu suhu ka. Komvekkidega nad hakkaksid mängima. Üldse pean jälgima, et midagi küllalt väikest söödavat või mittesöödavat asja lahtiselt poleks. See aetaks ümber jne. Aga mis siis. Ma ei kannata sellepärast.

Thumbs up Thumbs down

asi ongi tegelikult nii et köögilaual on ainult kohvimasin ja kõik kapipealsed on toidust puhtad,viimati panime pannkoogik külmkapi peale ja neid ta siis viskas sealt põrandale ja sõi .nüüd on külmikupealne ka puhas  aga miks ta ikkagi kontrollib ja uurib? kuna söödavat enam ei leia siis ühel ööl katsus ta kohvimasinat lahti kangutada... ma olen talle küll öelnud,et tead voldemar,see uudishimum tapab su kord,aga ta ei kuula... kass,kes kõnnib omapead ja tundub ,et vist jääbki käima...

Thumbs up Thumbs down

jah see juba on kasside iseloom:D sellega tuleb lihtsalt leppida, neile v6id 6elda kyll et mida v6ib ja mida ei v6i.. aga nemad teevad ikka oma tahtmist erinevalt koeradest. Aga minu meelest see ongi kasside v6lu, sa ei saa neid v6tta mittekuidagi kohe mingite omanditena.. vaid pigem oled sa ise nende omand.

meie kiisu käib ka laual. nt kui sööd, siis ta lendab sulle sülle, sealt lauale ja siis lunib seda, mida parasjagu sööd. üldse turnib igalpool, kuhu ulatub, kõikvõimalikud pinnad on tal jalutamiseks. teeb mis tahab. oleme teda pritsinud, aga ta käib ikka laual.

Thumbs up Thumbs down

Meil kass käib ka laual.Ainuke vahend teda sealt eemale hoida on köögiuks kinni panna,mida ma ka teen.

Thumbs up Thumbs down

meil mõlema kassiga sama lugu. Elukaaslane naljatas et ostab selle elektriga aiapiiramise asjanduse, et piirab traadiga pinnad ära ja kassidele kaelarihmad kaela ja kui lauale hüppavad, saavad surakat. Aga noh, nali naljaks...
Varem meil isane kass ei käinud köögi laual-kappide peal aga kui olime pikemat aega kodust ära, siis nüüd on see komme tulnud. Emane kass käib ainult köögilaual, sest sealt on hea aknast välja vaadata. Aga kui ma ikka näen ja kuulen ,et nad seal kondavad, teen korra valjemat häält ja kadund nad ongi. Seega ärge andke alla! wink

meie kiisul kriimud silmad...

Jaole saada on kindlasti väga raske, aga karistamiseks või eemale peletamiseks sobib hästi vett pritsida..nt selle pulverisaatoriga millega kodus lilli pritsitakse..hea ajastus peaks ka olema smile nii, et pulverisaatorid vööde vahele tongue

Time spent with cats is never wasted! :syda:

Thumbs up Thumbs down

Ma olen alati arvanud, et meil on erakordselt halvasti kasvatatud kass, aga selle olen talle suutnud sisse harjutada, et käia EI tohi söögilaual, köögi tööpinnal ja minu meigilaual. Ja ta ei käi ka, vahel üritab käppa lauale ajada, aga kui siis etteheitvalt "Chassius?!" hüüda, kaob nagu tuul. Kui keegi ei näe, siis ka ei käi (muidu oleks märgid näha).

Proovi värsket rohelist sibulat ja küüslaauku nende kohtade peale lõigata, kuhu ta laual esmalt hüppab, aga vaata, et need ikka värsked ja vänge lõhnaga oleks ja ära koonerda wink

Thumbs up Thumbs down

Minu kass käib ka igal pool, kuhu mina teda ei tahaks. Olen lootust kaotamas, sest olen proovinud veepritsi, eemale hoidvat spreid, fooliumi jne. Ta on juba nii ülbeks läinud, et läheb isegi minu silme all laua peale ja enam käratusest ei piisa. Alla hüppab ainult siis kui ma juba diivanilt püsti ja ta on kindel, et tema poole teel olen. Ei kujuta ette mida teha sad

Thumbs up Thumbs down