1

Teema: Palve kõikidele kassisõpradele Pärnust (ja mujalt)

Pärnu kodutute loomade varjupaiga seis on minu kui kõrvaltvaataja pilgu läbi vägagi nigel.
Seetõttu tekkis mul idee luua Pärnu Kodutute Loomade Varjupaiga "sõbraklubi". Asja mõte on järgmine - olen MTÜ KS Paaebl juhataja ning selle vahendusel oleks plaan kokku koguda inimesed, kes oleks nõus toetama ja aitama  Pärnu Kodutute Looamde varjupaika.
Loomulikult saaks ka igaüks ise teha midagi varjupaiga jaoks, kuid oleks hea, kui sellest oleks ka mingi ülevaade.
Aja mõte on selles, et iga liige annetab iga kuu  mingi teatud summa varjupaiga heaks, mis siis iga kuu lõpus varjupaigale üle antakse. Igakuine kokkuvõte koos inimeste nimedega ilmuks klubi kodulehel.
Samuti võiks kokku koguda kõik  vajalikud mitterahalised annetused (liivakastid, toit jne).
Miks pakun välja just ennast ning oma MTÜ´d ?
Esiteks oleks inimestel turvalisem, kui asjaga tegeleks juriidiline isik, mitte keegi suvaline eraisik. Teiseks elan varjupaigale väga lähedal ja külastan seda niigi suht sageli.

Ühesõnaga - kõik ideed ja mõtted on teretulnud.

Minupoolne idee on selline, et kõik liitunud liiknmed maksavad teatud summa ulatuses kuumaksu (summas tuleks koos kokku leppida), ning see kogunenud summa annetatakse iga kuu lõpus bvarjupaigale. Kes tahab annetada rohkem, on alati teretulnud.

Kes on asjast huvitatud, võtke palun
ühendust minuga aadressil kiisu@paabel.ee
Toomas Toimeta
või telefonil 55 593 667

Vasta: Palve kõikidele kassisõpradele Pärnust (ja mujalt)

Kuidas kontrollida vairjupaika jõudnud rahaliste vahendite sihipärast kasutamist? Ja omavalitsuse kohus peaks olema eraldada piisavalt raha, et jätkuks personali kiisude eest hoolitsema nagu seadus ette näeb. Keegi võiks kohalikuomavalitsuse südametunnistusele koputada ses suhtes.

Thumbs up Thumbs down

Küsiks ka autoalla jäänud kassi tervise kohta varjupaigas.

Thumbs up Thumbs down

Veidi siis infot Pärnu Kodutute loomade varjupaiga kohta, mida täna sain.

Varjupaik on avatud esmaspäevast laupäevani ning on pühapäeval suletud. Võimaluse korral käib keegi siiski pühapäeval läbi, et vaadata, kas kõik on korras.
Varjupaigal on olemas mobiilinumber ning vajadusel ning võimalusel saab inimene välja tulla ka siis, kui varjupaik on kinni. Täna näiteks helistati, et on vaja ühele koerale järgi minna, kuid varjupaigas oli tööl vaid üks inimene ja samal ajal olid seal ka külastajad, mistõttu loomale järgmininek venis selle taga....
Ehk siis operatiivsust ei ole.

Töötajaid on kokku kolm. Teoorias peaks linnavalitsus varjupaika toetama, praktikas ta aga seda ei tee, mistõttu neile ainsatelegi töötajate on juba keks kuud palk maksmata !!!

Raha sihtotstarbelise kasutamise osas on Sinu küsimus õigustatud. Samas saab seda kontrollide selmoel, et raha ei anta varjupaigale mitte rahana, vaid ostame selle eest ise vajalikke asu - toit, toidunõud, liivakastid, mänguasjad, uued puurid jne.
Kui näiteks #sõprade klubi" kuutasu oleks 25 EEK (mis ei ole sugugi palju) teeks see 100 inimese puhul juba 2500 EEK ja see oleks loomakestele vägagi abiks.

Välja näeb varjupaik hetkel selline :

http://www.paabel.ee/varju1.JPG

http://www.paabel.ee/varju2.JPG

Kasside maja on see keskmine, kuid akand on seestpoolt kinni kaetud ja puurid on seljaga vastu seda aknaga seina, nii et kui uks kinni panna, siis istuvad loomad 100% pimedas.
Majja sisse minnes lõik ohe vastu umbne ning ebameeldiv lõhn koos tugeva kassi uriini haisuga ja ega ruum ise kah puhtusega ei hiilanud. Ruumipuudusest rääkimata . Samas vedelesid mingid elektritrellid ja jupid ja muu kola.
See esimene maja, mille küljes on silt, on personalimaja ja kolmas, traadist taraga siis koerte maja. Koerte poolel olid kõik puurid täis (nende seas 10 vastsündinud kutsikat)  ning üks suurem koer ka õues, kasse hetkel 4

järgmine kord üritan ka sees pilti teha.

25? no sellisel juhul ei suuda keelduda:D  2kki paneks 50 ? lihtslat ettepanek.. see ei ole t2nap2eval enam mitemingi summa.. ma tahaks kyll toetada muidu. ja ma arvan et Manchoa\'t saab suht usaldada ka sellistes asjades.

Oleksin nõus panustama 25.-/kuus. Vähe või palju, aga annetan regulaarselt ka muude eesmärkide jaoks, seetõttu oleks see minu jaoks paras summa.

Eelistaksin ka seda, kui varjupaigale ei antaks mitte raha, vaid kaupu vastavalt sellele, mida kiisud vajavad. Äkki annaks mingi kohaliku loomapoega kokkuleppele saada, et kui nagunii kogu kogutud raha eest seal toitu ostetakse, võiks nad väikse allahindluse teha, võidaks nii nemad uue suure püsikliendi, kui kiisud suurema koguse hea toidu läbi sama raha eest.

Thumbs up Thumbs down

mul on praegu tegemisel kodulehekülg aadressiga www.paabel.ee (praegune Garfa ja Murka kodukas) kuhu kavatsen täpsema info üles riputada)

KS Paabel (millest eelnevalt mainisin) on mittetulundusühing, mis tegutseb aastast 2000. Olen selle asutajaliige ning alates 2002 ka juhatuse esimees.
Juriidilise isiku arvet kasutaksin meelsasti seetõttu, et asi oleks turvalisem ka annetajatele (mina isiklikult  kahtleks eraisiku arvele mingi raha kandmises).
Juriidile isiku  autentsust ja turvalisust saab aga alati kontrollida.
Meie põhiliseks tegevusalaks on muusika ja kultuur (Pärnu Väike Folk on näiteks meie korraldada, samuti ansamblite Catarsis ning Galaxy salvestused ja esinemsied).

Ma tegutsen nüüd veidi selle kodulehe ja infoiga ning arvan,et "sõpradeklubi" aktiivset tegevust alustaks järgmisest kuust. Plaanis on teha ka midagi listi sarnast liitunutele.

Pakun välja, et kuumaksuks oleks 25; 50 ning 100 EEK (vastavalt  iga inimese võimalustele). Vastavalt sellele määratleakse klubi liikme staatus (member, silver memeber ja gold memeber). Kogu liikmemaksu raha läheks 100% varjupaigale.

Mis veel.
Et asi oleks veelgi turvalisem, oleks kena, kui oleks veel Pärnakaid, kes aitaksid asja käima saada ning seda vedada.
Neile teen ka nimi@paabel.ee meilikontod
Ühiseks ning üldiseks meilikontoks jääb kiisu@paabel.ee , mis on ka juba töökorras.

Kui oleks veel mõnui inimene, kes oleks nõus asja modereerima, siis temale annaksin ka ligipääsu paabel.ee sefverile, et muuta kodulehe sisu, seda täiendada ning uuendada.

Loomulikult võiks teha ühiseid kokkusaamisi, külaskäike jne. Ühesõnaga - kõik ideed teretulnud, aga et mitte koormata sellega antud foorumit, kijutage palun tommy@paabel.ee või kiisu@paabel.ee

natukene siis infot Pärnu Loomade Varjupaiga Sõprade klubi kodulehe osas.
Koduleht ei tule ainult Pärnu keskne. Tahan sinna kokku koguda infi kõikide Eesti Loomade Varjupikade kohta (selahulgas ka nende kontaktandmed ning hädaabinumbrid). samtui kõikide Eesti loomakliinikute kohta. Lisaks varjupaigast kodu leidnud loomade kohta (üle Eesti, koos fotodega või viidetega kodulehe) ning hoikodude kohta (üle Eesti).
Lisaks tuleb sinna eraldi rubriik  Kasulik lugemine, kuhu kavatsen kokku koguda kõikvõimaliku info ning artiklid kasside kohta, alustades toidust, lõpetades karvahooldusega.

Ühesõnaga - kui Sa arvad, et Sul on midagi kasulikku edastada kassiomanikele, siis saada see info meile kiisu@paabel.ee

Lisaksin seda, et annetustelt MTÜle peaks tagasi saama ka käibemaksu, ehk ligi viiendiku annetuse summast, kui see tuludeklaratsioonis ära näidata.

Parandage palun mind, kui ma eksin smile

Thumbs up Thumbs down

käibemaksu ?????? Kui siis jutt saaks olla vaid tulumaksusoodustusest ja selleks peab olema MTÜ kantud vastavasse ühingute nimekirja Maksuametis. MTÜ Kassiabi on alates 01.01.07.

Thumbs up Thumbs down

Mina olen ka nõus liikmeks astuma ja maksma kas 25 või 50 eek-i(võibolla isegi olenevalt kuust).

Dogs have owners, cats have staff.

sooviks samuti liikmeks kuigi pole Pärnust...

Thumbs up Thumbs down

Nüüd siis on asjad sealmaal, et selle nädala jooksul saab valmis Pärnu Kodutute Loomade Varjupaiga Sõpradeklubi kodulehe esmaversioon ja teen selle ka teile nähtavaks. Aadress saab olema ikka seesama www.paabel.ee

Kuna MTÜ, mida juhin, tegeleb peamiselt rahvaste kultuuri, kunsti ning muusika vahendamisega, pean tegema põhikirja muudatuse, mis võtab veidikene aega. Seetõttu tegin praegu Hansa Panka lisaks oma isklikule arvele ka teise eraisiku arve ja olen sunnitud antud projekti juures kasutama seda.

Ühesõnaga - rahad ei laeku mitte MTÜ arvele, vaid eraisikuarvele, mis on tehtuid spetsiaalselt selleks otstarbeks. Et asi oleks turvaline (turvalisem) pakun omalt poolt välja järgneva :
igal kuul avaldatakse kodulehel üksikannetajate ning klubillimete nimed koos annetatud summaga. Püsiannetajad (näiteks klubiliikmed)  ilmuvad kodulehel järgnevalt :

Nimi, annetatud summa sellel kuul, annetatud summa kokku.

Kui kellelgi on aga keegi tunneb, et tahab ise varjupaigale midagi kinkida või osta, siis loomulikult avaldame ka selle meie kodulehel.

Loodan südamest, et see versioon Teile sobib...

Mina saan vaid omalt poolt ütelda, et teen seda mitte omakasust vaid seetõttu, et ma tõesti hoolin neist loomadest.

Päikest ja ilusat kevadet.

PS !

Kõik inimesed, kes on huvitatud  sõpradeklubiga liitumisest, palun saatke mulle oma Ees ning perekonnanimi aadressile kiisu@paabel.ee

Klubi ametlik käivitumine toimub 01.mai 2007 ja mai kuu on ka esimene kuu klubimaksu (ehk annetuse) laekumise aeg. Täpsema kuupäöeva peaks eelnevalt omavahel kokkuleppima...

Igati tubli ettevõtmine, loodan, et huvilisi ikka jätkub:) Minul on jälle selline mure, et Kasside Turvakodusse helistas üks naisterahvas Pärnust, kes oli mures Suur (või Väike:roll: ) Kuke tänaval elavate kasside pärast. Majja olevat kolinud uus elanik, kes kasse ei salli ja tahab neist vabaneda. Kuna Kasside Turvakodu asub Tallinnas, siis on meil suhteliselt raske Pärnu inimest nõustada, mida või kuidas ta peaks tegema. Ja et tegemist vanema inimesega, siis pole tal isegi võimalust neist kiisudest digipilte teha, et saaksime need oma kodukale üles riputada ja kassidele kodusid otsima hakata. Äkki saaksid siin Pärnu inimesed ise aidata? Annaksin hea meelega selle inimese telefoninumbri kellelegi, kes lähemal ja oskab ehk Pärnu olude kohta rohkem ja targemat infot anda. Minuga saab kontakti tel. 5170272 või meilil kiisumemm@gmail.com Oleksin väga tänulik, kui Pärnu kassisõbrad mind selles asjas natuke aitaksid:)

Thumbs up Thumbs down

Palju see klubimaks oleks:P?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Kui nüüd vana teemat natuke torkida siis kui keegi on huvitatud loomade varjupaiga kiisude toetamisest, kuid muret valmistab raha sihtotstarbeline kasutamine, siis on alati võimalik toetada mitte rahaga vaid osta selle eest juba midagi valmis. Ausalt, me ei osta selle eest endale uusi kingi wink aga mure on samas arusaadav. Võimalik on tuua lisaks toidule ka kassiliiva (kasutame Cats Best ÖkoPlusi- kujutage ette, et vaatamata oma üsna hingematvale hinnale on ta nii ökonoomne, et tasub ka sellises kohas end ära!), kasvõi ussi- või kirburohtu, mänguasju, toidukausse, kraapimislaudu (kiisude seas tohutult populaarsed!), pissikaste (väga suurtele ei ole kahjuks küll enamikes puurides ruumi) ja kõike muud. Suureks abiks on ka kõikvõimalik pesamaterjal tekkidest-patjadest vaipade ja vanade ja/või katkiste rõivaste ja rättide-linadeni.
Kel aga rohkem võimalusi ja ei karda ka otse raha annetada, kuid on mures selle kasutamise pärast, siis kokkuleppel on alati võimalik toetada ka konkreetseid protseduure nt. finantseerida mõne kiisu vakstiin või kastreerimis/steriliseerimisoperatsioon. Kuigi viimased ei ole küll eriti odavad siis tasub meeles pidada ka seda, et varjupaiga jaoks on hinnad ikkagi teised, kui nö. tavapidajale. Kui mõni loom konkreetselt on hinge läinud, saab kokku leppida ka just selle looma toetamise osas.

Suurepärane algatus Manchoa poolt! 12 punkti wink Ja ärge kartke helistada- mõnikord on meil ka mõni kiire hetk ja ei ole võimalik väga pikalt rääkida aga oleme alati rõõmsad, et on veel inimesi, kes nende kurba olukorda sattunud loomade saatusest hoolivad smile Sel aastal loodame kiisude maja soojustada ja kui hästi läheb siis muretseda juurde puure, et mahutada sinna rohkem kasse ja võimalikult väikese osa neist peaks hoidma koeramajas, kus puuride all haukuvad koerad on pidev stressiallikas ja olenevalt vihma tugevusest sajab osadesse puuridesse sisse...
parnu.varjupaik.ee ja 5246705 smile