1

Teema: Tablettidega jooksuaja katkestamine ja siis operatsioon?

Mure selline, et Bibi jooksuajad võtavad järjest inim- ja keskkonnavaenulikumaid tuure. Kuna ta toakass (1,5 a) ja seni polnud vajadust ega tahtmist nii lõplikku asja nagu steriliseerimine ette võtta, siis lootsin, et ehk elame need perioodid niisama üle. Eelmine aasta oligi võrdlemisi vaikne, aga praegu teeb mul siin päris märulit. Operatsiooni otsus sai 2 kuud tagasi tehtud, ent jooksuaeg kestab ning ei teki võimalustki operatsiooniks.
Küsimus - olen lugenud foorumitest ja küsinud kliinikutest erinevate võimaluste kohta olukorda lahendada ilma suve lõpuni ootamata ja R-Kliinik pakub sellist varianti, et anda kassile tablette, katkestada jooksuaeg ja siis paari nädala pärast teha op. EMPÜ kliinik sellist varianti ei tunnistanud, ei teadnud sellest midagi ega soovitanud. Miks? Oskate ütleda, kas selline asi võib ohtlik olla? On keegi samas olukorras olnud ja mida ette võtnud? Väga oleks nõu vaja, sest ma ei taha teha  midagi, mis Bibit ohtu seaks,  ent võiks juba inimese moodi elama hakata... : )

Vasta: Tablettidega jooksuaja katkestamine ja siis operatsioon?

Minul sama probleem, käisin Farmaxi kliinikus ja seal öeldi ka, et jooksuaja saab tablettidega korraks maha võtta ja opi ära teha. Kassile ei pidanud see halba tegema.

Bibi lugu on mulle väga tuttav (pildi järgi vaadates ka siiam?). Miaga oli sama häda. Jooksukas muutus juba nii väljakannatamatuks ja hakkas igale poole kusema. Küll sai voodit ja diivanit nühitud ja kõik tekidki ära pestud tema kusemise pärast. Otsustasin siis ka, et tuleb op ära teha. Kliinikust öeldi, et ideaalne oleks teha nädal pärast jooksuaega. Nii, panin siis mina mitu korda aega kinni, aga Mia jooksukate vahe oli kõigest paar päeva.  Kurtsin siis arstile ka seda muret, et mis siis ikkagi teha. Aga nad võtsid seda arvesse ja tegid op-i ikkagi ära siis, kui tal jooksukas päris täistuuridel polnud. Ses mõttes, et ikkagi kräunus, aga nagu polnud päris tipphetk. Mulle öeldi, et verejooksu oht on sel ajal suurem. Aga Mial tehti op ära, kõik läks hästi, mingeid tüsistusi ei tekkinud ja toibus ka väga normaalselt sellest. Siin on räägitud, et mõned kassid on mitu päeva uimased, aga Mia hakkas juba kohe sööma, kui koju jõudis ja õhtuks jooksis juba ringi.

Dogs have owners, cats have staff.

Veel seda, et tablettide andmist ma ei mõelnudki, sest Mial tekkis nooremana sellest emakapõletik.

Tableti või süsti abil jooksuaja edasilükkamine ongi õiges kasutuses ainult lühiajaline abinõu. Paari nädala jooksul tablettide manustamisest suurt kahju ei sünni. Mädaemaka tekke oht on suurem ja kiirem, kui ilma igasuguse ettevalmistuseta ja suvalisel ajal süstitakse innavastast preparaati - sellisel juhul võib mädaemakas välja kujuneda 1 kuuga! Pikaajaline tablettide või süstide kasutamine suurendab piimanäärmekasvajate ohtu ja loob soodsa pinnase mädaemaka tekkeks. Selle pärast soovitataksegi pigem loom steriliseerida, kui terve elu ravimitega inda ära hoida. Operatsioon pole muidugi ohutu - peamiselt peitub oht anesteesias, sest seda ei talu mitte kõik loomad.
Kassile kõige parem on muidugi olla nii nagu ta on smile Iseasi, kui lärmakaks ja tülikaks inimesele tema innaajad kujunevad wink
Väga tähtis on arstilt küsida, millist operatsioonimeetodit ta viljeleb, sest munajuhade läbilõikamisel või kinnisidumisel ei saa kass küll tiinestuda, kuid jooksuajad käivad samadel tuuridel edasi.

Julge loomaarsti rind on karvane wink

Hm, kummaline. Minu kassil tekkis mädaemakas juba peale 5 tableti manustamist. Kuna ma hakkasin kahtlustama, et kass on imelikult uimane ja loid ja tõmbas kõhtu krampi (hiljem hakkas erituma ka kollakas-rohekat eritist). Siis lõpetasin kohe tablettide andmise. Kindlasti ei andnud ma neid kuidagi suvaliselt või suvaliste vahedega.
Ma sain Bibi küsimusest aru, et kas nii tohib, et anda talle veidi tablette, sellega jooksukas maha suruda ja siis kohe op-ile. Samas mädaemaka ravi on ju ka op-ile minek (kui asi juba liiga kaugel on), nii et teeb vist sama välja.

MariM, kas parem variant oleks kogu kupatus välja lõigata, kui munajuhade kinni sidumine? Samas, arst ei rääkinud mulle sellest midagi, ei teagi, kumbat moodi siis omal kassil tehti. Küllap vist ikka kõik välja, sest jooksuaega pole tal küll enam olnud.

Meil oli Erniga (emane) selline lugu, et ka jooksuajal (toakass) käitus kuidagi kiuslikult selle oma kasti suhtes... ja ausalt öeldes, oli ta üldse selline väga tüütu siis... Aga lasime talle opi teha, et jooksuajad ära jääksid... Ei aidanud... Siis loomaarst tegi ühe süsti ja siis kadusid jooksuajad ära... seda tuleb iga kolme kuu tagant teha ja siis ei ole mingit probleemi. Ei ole Erni käitumises ka vahet. smile Ja kõik on rõõmsad, välja arvatud Erni, kui talle seda süsti tehakse smile

Thumbs up Thumbs down

Jama jah nii, et teed op\'i ja ikka jooksukas edasi.
Kusjuures mul tuli meelde, et Mia pissis isegi pliidi kuumaplaadile ju big_smile Praegu teeb see mulle nalja, aga siis olin ikka täiega vihane, sest keerasin tule alla ja kogu tuba oli seda rõvedat haisu täis. Ma ei saanud algul arugi, et mis jama see nüüd on, et kas ta on supipotti pissinud vms. No on ikka mõistus kassil. Kust ta võis teada, et kuumaplaadile pissimine ajab terve toa "isaste meelituslõhna" täis ja ta ei peagi kõiki kohti ise märgistama hakkama.

Kui kassil juba 5 tableti manustamisega ilmneb mädaemakas, siis oli probleem juba eelnevalt olemas. Küsiksin, kuidas need 5 anti? Järjestikustel päevadel või kohe alustuseks üle nädala?
Operatsiooniks soovitaks ikka kõik välja lõigata. Kõhuõõs avatakse mõlemal juhul, milleks seda üldse ette võtta, kui jooksuajad jäävad? Tavaliselt steriliseerimise põhjuseks ju ongi kassi hullumeelne käitumine inneldes. Munasarjade allesjätmisega säilivad ka jooksuajad. Vahel võib ka juhtuda, et operatsiooniga jääb alles väike tükike munasarja ja sellest piisab inna esilekutsumiseks.

Tabletid andsin 5 päeva järjest. Rohkem ei julgend edasi anda, sest kass muutus loiuks ja magas ainult.

Tõesti huvitav. Kas see oli tal esimene kord tablette saada? Igatahes see juhtum näitab veel valusamalt tablettide kasutamise ohtlikkust. Kui vähegi võimalik, ma neid ei kasutaks üldse. Vahel siiski lühiajaliselt on see vajalik.
To chry: loodan, et kassike nüüdseks parima tervise juures:cat:

Jah, esimest korda. Siis jätsin järele ja umbes nädala paari pärast läksin temaga arstile, sest asi tundus väga kahtlane. Ega niisama ikka tupest rohekat eritist ei tule. Aga nüüd on Mia juba ühe pesakonnagi saanud ja nüüd steriliseeritud ka. See tablettide asi juhtus umbes 1,5 aastat tagasi. Arst arvas, et ju need siis lihtsalt ei sobi talle ja keelas ka tulevikus nende kasutamise. Seepärast oli ka steriliseerimine ainus võimalus.