Teema: Suur probleem - kolimine

Tere! Kuskil siin mul juba enam-vähem sama teemaga postitus on, aga kuna ei õnnestunud seda enne kuidagi ära kustutada, siis kurdan uuesti oma muret teile.

Mu emal seisab ees Soome kolimine. Niisiis on probleemiks meie kass, kes ei talu mitte mingisugust reisimist mitte üheski pikkuses. Emale kass ka väga meeldib, aga ütles mu suureks kurvastuseks, et kui ei saa muud moodi, siis tuleb kass ära anda, kuna teda ei saa mitte kuidagi transportida. Eluaeg on ta kartnud autoga sõita. Hakkasime teda uue puuriga treenima, aga see ei ole palju edenenud, kuna ta on ikka väga kartlik. Lemmik on aga meie juures olnud 3,5 aastat, ja ma ei lase kuidagi ära anda. Kuna ei saa teda ka enda juurde võtta, siis ei tea, mida edasi teha. Ehk oskab keegi öelda, kuidas saaks sõpra kurvast saatusest päästa - tahaks ta ikka kuidagi Soome saada. Oleks väga tänulik!!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Suur probleem - kolimine

mul on kass peaaegu 10 aastane ja ma kolisin ta alles hiljuti 160 km kaugusele eelmisest elukohast. Seda ei anna küll võrrelda Soome reisiga, aga peaaegu.
Mul polnud õrna aimugi, kuidas kass transporti talub. Panin igaks juhuks transpordipuuri mõned ajalehed alla, nii igaks juhuks. Ja õieti tegin. Kass kräunus terve tee, ja kui pidaski vahet, siis tegi asju sinna kasti. Kõike tegi. Oksendas õnneks puuri ukse ette. Pidasin aga kinni ja koristasin ära. sellest sain ka aru, et sooja õhku ta ei talunud (sõitsin talvel). Panin siis jahedamat õhku puhuma, ise külmetasin, aga kass oli rahulikum. Kui möödasõitu tegin (kiirendasin), siis hakkas ka hullemini kräunuma. 90km/h oli enam-vähem.

Laevareisi kohta ei oska öelda, aga miskipärast arvan, et see ei ole nii suur trauma, kui autosõit. Kui kass rahuneb, saab ta puurist välja ka võtta ju. Parem, kui paneksite traksid peale. Iial ei tea, kas ta tahab minema joosta, või ei, aga parem ikka, kui koguaeg puuris passida.

Ja süüa ma ei soovita anda vahetult enne reisi, ja parem, kui olete kindel, et ta on äsja "potil" käinud. kassil endal parem, kui magu täis pole ja kui ta kakab puuri, pole seda just meeldiv koristada, aga kassil ei saa lasta seal olla ka ju...

Kuskilt olen veel kuulsin (pärast seda traumeerivat tallinna sõitu), et on olemas tabletid, mis nö rahustavad looma. Ma ei ole 100% kindel ,et sellised asjad olemas on, aga võid küsida loomaarstilt. Võib-olla pole ka, aga küsija suu pihta ei lööda. Ma veel rõhutan, et ma KUULSIN seda juttu. ise otsind, või teaduslikku teksti lugenud selle kohta pole...

See on kõik mis ma isiklikust kogemusest oskan rääkida täiskasvand kassi transportimise kohta. Ehk leiad miskit kasulikku siit.
Loodan, et kiisu jõuab ilusti Soome!!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Suur probleem - kolimine

On olemas loomade reisitabletid, soovitaks neid kasutada ning tõesti, nagu eelpool juba öeldi, see laevareis ei ole nii hull, ma arvan.

Kui elate Tallinnas, siis pole ju ülde pikke tee sadamasse sõita ka.
Laevas saad ju teda sülle võtta või rihma otsas jalutada näiteks (kui see muidugi lubatud on, aga ma kaldun arvama, et on).

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg