Teema: kuidas aru saada, palju on veel jäänud?

tänavalt üles korjatud tiined kassid. kuidas aru saada, millal pojad tulema hakkavad? ühe kassi kohta ütles arst nt, et nädala jooksul, aga nüüd 3 nädalat hiljem - ikka ei midagi.

Vasta: kuidas aru saada, palju on veel jäänud?

kui kass just kohe sünnitama ei hakka, vaevalt sa siis ise aru saad. Kui vähegi võimalik, küsi teise arsti arvamust.
Väga loodan, et kõik on muidu ok.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kuidas aru saada, palju on veel jäänud?

Igaks juhuks ütlen, et kui arvad, et kass peaks olema poeginud, aga aeg juba pikalt üle läinud, siis jälgi, ega ta näiteks pole hakanud kõhuli või selili lesima, või äkki oled märganud, et looteveed on tulnud või et kass ei söö või et kassi tagumik haiseb halvasti? Mul ühe tänavalt püütud hoiukassiga juhtus nii, et pojad surid sisse ära. Ma muidugi ka ei teadnud, et asi paha, kuni üks meie õue kassitädi nagu muuseas mainis, et tal on kaks kassi niimoodi surnud, et pojad läksid sees mädanema ja kass sai veremürgituse. Noh, siin pole koht, kus seda kassitädi kommenteerida, seega ütlen lihtsalt, et kui sulle tundub, et kass peaks olema sünnitanud, aga ei ole, siis peaksid suht tähelepanelik olema. Mina sain veel õigel ajal jaole, tehti raske opp ja kass pääses eluga, aga kui poleks arsti juurde läinud, oleksin ilmselt paari päeva pärast oma köögist surnud kassiema leidnud:( Noh ja üldiselt, kui kõik on OK, siis hakkab ta enne sünnitust mööda nurgataguseid ja kapi ja voodialuseid endale pesakohta otsima ja enamasti lesib selja peal, kui kõht juba väga ümmargune on:) Öeldakse ka, et enne sünnitust ajab nisade ümbert karva maha, nii et seda võid ka kontrollida. Piim tuleb küll alles pärast sünnitust (vähemasti minu kogemuse kohaselt).

Thumbs up Thumbs down