1

Teema: vaktsineerimised, steriliseerimine jms

Kuna olen algaja kassiomanik, siis palun andke teada, kui vanalt, mida peab kassile tegema. Millal ja mis kaitsesüstid ja millal steriliseerimise op. Tegemist okt. keskel saava 2 kuuse emase kodutriibikuga. 100% toakass. Või äkki on kuskil mingi kasulik link.
Tänud!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: vaktsineerimised, steriliseerimine jms

Alustuseks küsin, et kas kiisul on ussirohi antud? Kui pole siis tuleks vist sellest alustada. Ussirohtu on nii tableti kui pasta kujul.. Tablett on minu arust rohkem kindla peale minek. Seda antakse kaalu järgi - see vetapteegi tädi annab ka tavaliselt juhendeid et kuidas ja kui palju jne.
10 päeva pärast tuleks minna vaktsineerima. (kass peaks olema vähemalt 2 kuune ja enne ussikuuritatud) Siis tehakse 1. kompleksvaktsineerimine. Kuu aja pärast tuleb uuesti minna - siis on 2. kompleksvakts.+marutaud. Steriliseerimise kohta ei oska täpselt öelda, kuna oma kass sai steriliseeritud alles 8. aastaselt. Võibolla mingi 8-10. kuuselt umbes. Igastahes seda tean et jooksuajal ei saa oppi teha.
Parandage mind kui eksisin. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Meile nagu arst rääkis,et kuskil alates kuuendast kuust tehakse seda steriliseerimist ehk siis enne esimest jooksuaega.Samas, meie kassil tuli umbes 4 kuuselt esimene jooksuaeg ja tehti ka opp ära.Miski kaalu jutt on ka,et kui kass on 2kg siis võib avabalt juba tulla jooksuaeg ja oppis saab siis ka teha.

cool

Thumbs up Thumbs down

Et siis oppi võib teha sellest kaalust alates,mitte et jooksuajal võiks seda teha smile Vabandan segase lause pärast eelmises tekstis... smile

cool

Thumbs up Thumbs down

Mul on praktiliselt võimatu kassile ussirohu tablette anda. Ta ei neela neid ja hakkab närima, aga närides hakkab see tablett vahutama. Esimese korraga ehmatas kass ise ka nii ära, et ei andnud end enam kättegi, mul ka hirm, mõtlesin, et lämbub ära ka veel selle vahu kätte.
Üritasin nüüd pastaga, toidu sisse segatuna. Ja no ei söö ta seda toitu ka ära, kus pasta sees on, ainult natuke võttis sealt ja kõik. Täitsa hädas olen ikka.... sad

Dogs have owners, cats have staff.

Tableti andmine on jah üks paras tsirkus, aga minu meelest mõjub paremini kui pasta. Ühele hoiukodu kassile andsin kokku 3x pastat ja ikka tuli usse välja, tablett mõjus aga esimese korraga. Mina andsin pastat kassile otse suhu. See on muidu hästi paha maitsega, võibolla ta sellepärast ei söönudki? tongue

Thumbs up Thumbs down

Ma ei saanud üksinda ühe käega kassi suud lahti hoida ja teise käega seda keelele vajutada. Too hakkab kohe rabelema, ta üldse jube püsimatu.

Üksinda on tõesti raske, tean seda omast käest big_smile. Hea nipp on võtta kass niiviisi kaenlasse või kükitades jalad kassile ümber panna, et ta ära ei saaks põgeneda - kasvõi mässida kass teki sisse kui muudmoodi ei saa. Edasi juba katsuda tal pead paigal kuidagi hoida ja torgata see pastasüstla otsik külje pealt kihvade vahelt sisse lükata ja rohi suhu lasta.
Tabletti olen andnud tavaliselt nii, et hoian kassil pea kuklas, tablett kurku ja teelusikaga vett peale, et ta selle alla neelaks. Kui ikka pole läinud siis tasakesi lõua alt umbes selle kurgu-neelu koha pealt masseerida, siis peaks ka neelatama hakkama.
smile

Thumbs up Thumbs down

Kui mul tubane kass, siis kui tihti peab kassile ussirohtu andma? On sellel üldse vajalik mingi regulaarsus?

Kui esimene kord vaktsineerimas käisime, siis pandi üks sorts pastat ära, aga arst nagu rohkem ei öelnud ka...millal uuesti vaja.... ei taibanud kohe ise küsida ka

Thumbs up Thumbs down

Profülaktika mõttes tuli anda mu mäletamise järgi iga 6 kuu tagant. Aga mul oli probleeme isegi selle pasta andmisega talle. Tabletti ta ammugi ei neela (ilma närimata, aga närides hakkab see ussirohi ju hullumoodi vahutama). Täitsa probleem kohe.

Oi..oi...oi
pean siis kliiniku poole jalad seadma ikka tongue
Miskul nüüd juba 7 kuud möödas....mulle tundub et pastaga vist lihtsam.
Loomaarstil käis küll nii lipsti see asi...ei tea kuidas siis hakkama saan.
big_smile

Thumbs up Thumbs down

Steriliseerimise kohast võin öelda seda, et tehakse küll ka jooksu ajal op\'i ja ka siis juba, kui poegi ootab. Parem oleks muidugi, kui enne tehtud saaks, aga kui häda käes, siis tehakse ka nii. Võibolla küll mitte igalpool.

Tableti andmisest: mina tegin tableti 6-8 väikeseks tükiks ja peitsin kassile suupäraste vorsti tükikeste sisse ära. Mõne sülitas välja, siis panin uue vorsti sisse ja nii ta läks, kõik sai söödud. Tervet või ka poolikut tabletti kass kindlasti vabatahtlikult ära ei söö ja kui sundida, siis saaks vähemalt meie kass küll psüühhilise trauma sellest smile

Thumbs up Thumbs down

eks vist kokkuvõttes tuleb ikkagi arsti poole pöörduda, aga kas võib siis või ei või kassi jooksuajal opereerida lasta?
ja kui ei või, siis kuidas üldse ma aru saan, millal jooksuaeg läbi on? ja kuidas ma saan veenduda, et neil praegu üldse jooksuajaga tegemist on?
ma kusagil teemas küll juba küsisin seda, aga ei saanud konkreetset vastust vist.

Thumbs up Thumbs down

mu probleem on ikka lahendamata. käisin kliinikus ja sain tablette, et jooksukas kontrolli alla saada, aga ma ei oska aru saada, kas neil on jooksuaeg praegu pooleli või möödas või pole see ühel üldse alanudki. loomakliinikus ei osatud mulle ka öelda, kuidas sellest aru saada, kas on või mitte.
sest et iga kass käitub siis mõnevõrra erinevalt. meil üks ajas paitamise peale tükka aega tagumikku püsti, aga teine lihtsalt kräunub aeg-ajalt pikalt ja südantlõhestavalt...
ja mina ei tea, kuidas ja kui tihti neid tablette neile anda, aga kui ma neid ei anna, ei saa nendega ka operatsioonile minna. kas see on nüüd mingi surnud ring siis?

Thumbs up Thumbs down

Kas tablettidega mingit juhendit kaasa ei antud? Tavaliselt ikka antakse või vähemalt räägitakse kliinikus kuidas ja kui palju manustada. Tableti andmisest on selle sama teema alguses ka juttu olnud.

Vaata ka siia:
Perlutex

Muidu kui kassidel jooksuaeg on, siis saad sellest enamasti kohe aru, eriti kui neil mõlemal ühel ajal.. Kass kräunub kurgupõhjast väga jubeda häälega, roomab tagumikku upitades mööda põrandat ja aeleb ning püherdab. Minu kassil tekkis näiteks ka eriline sümpaatia meesisikute vastu, mis oli suht piinlik. :puna:
Paitamise peale ajavad nad ka tagumikku püsti jah aga samas olen näinud ka kasse, kes niisama heast meelest niimoodi teevad.. Igastahes seda võin küll öelda et loomupäraselt häälekal kassil ja jooksuajaga häälekal kassil teed iga kell vahet. tongue See on niivõrd jube heli et äratab karu ka talveunest üles. :roll:

Thumbs up Thumbs down

ahaa... siis neil veel ei ole vist ikka päris seda õiget olnud... või ehk ühel, aga seda ka siis mingi päev-poolteist.
peab ilmselt ootama veel.

ja mingi juhendi sain kliinikust küll, et jooksuajal tuleb anda viis tabletti järjest, et siis päevas üks tablett ja pärast seda nädalas üks.

Thumbs up Thumbs down

Mina annan ussirohtu nii, et teen tableti pulbriks ja sega natukese veega, siis see süstlasse ja soristan kurku, alla on neelanud ja mulle kallale pole ka just tulnud:)

Thumbs up Thumbs down

:? mõtlesin tükkaega kuidas seda nüüd kirjutada ja kuhu.. vast on kõige sobivam koht.. et siis mul järgmine mure tupsuga :
ta meil 11 kuune aga siiani vaktsineerimata..  antud sai 4 kuuselt ussirohtu et vaktsineerima minna.. aga kahjuks siis jäi kas rahalistel või ma ei mäletagi mis põhjustel vaktsineerimisele minemata.. nüüd siis tahtsin minna kassile aega panema steriliseerimisele.. aga tuli välja et vaktsineerimata kassi ei steriliseeritagi..ühesõnaga pean siis talle tegema uuesti selle ussirohu andmise.. ja 10 päeva pärast vaktsineerima minema. Edasi oli vaja vist kuu aja pärast minna teisele vaktsineerimisele?-nagu brazen on siin algul mainind.. aga miskipärast ma nagu ei mäleta et kui me sipsut vaktsineerisime siis oleks 2 korda käinud?! 1 kord ja siis tehti kohe kompleks+marutaud? ühesõnaga vaktsineerime ära.. ja niipea kui tohib viime steriliseerimisele.. Mure tegelikult iseenesest on selline et tupsu ei kontrolli oma pissimisi.. ei tohiks olla nagu enam jooksuaeg,ta nagu ei sirtsuta vaid pissib.. põrandale,toolile,lauale..täitsa suvalt kuhu viitsib... aga mitte ka koguaeg.. hästi tüütu :roll: no äkki on kellegil olnud taolist probleemi ja kes on kassi ära steriliseerinud.. Kas see pissimis mure kaob ära peale seda??????

Thumbs up Thumbs down

Kui ta tõepoolest ei tsirtsuta, vaid pissib, siis võib mingi tervisehäire olla. Tsirtsutamine kaob enamjaolt alati peale kastreerimist/steriliseerimist ära- mõnel kiiremini, mõnel võtab natuke rohkem aega.
Päris pissima (jooksuajal) ju ei peaks:?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

meil siin natuke asi paranenud.. kuna tegelen tupsuga viimasel ajal palju.. ja hellitan teda iga natukese aja tagant ikka..:) äkki tal lihtsalt suur tähelepanuvajdus on? sellpärast ka need pissimised??.. ja muretsesin veel teise pissikastikese juurde.. abi on ka sellest vist..

Thumbs up Thumbs down

Ju siis kodustele kassidele ei taheta teha vaktsineerimata ega ka jooksuajal...aga need arstid, kes tegelevad tänavakassidega, need ikka teevad hädaolukordades ka jooksuajaga või tiinele kassile opi, vaktsineertud ju ka otse tänavalt tulnud kassid ei ole. Minu enda kass oli vaid marutaudi vastu vaktsineeritud, kui opitud sai.

Thumbs up Thumbs down

Pissimise probleemidega on kokkupuude olnud ainult selline, et Miisu oli saanud poekrõpsudest põie või neerukivid ja käis hästi tihti pissil (õnneks ikka kastis). Järjest vähem tuli korraga ja lõpuks oli pissi sees verd. õnneks saime sellest spetstoidu ja põletikuvastaste tablettidega üle. Äkki tõesti on mingid tervisehädad ka Sinu kiisul..

Thumbs up Thumbs down

tupsut käisime täna vaktsineerimas siis arstitädi rääkis et see sirtsutamine ei olegi võibolla tingitud jooksuajast vaid sellest et meil on kaks kassi ja nad ei suuda omavahel paika panna kes on peremees.. ja siis käib võidu üksteise kohtade üle märgistamine... no ja selle vastu ei pidavat võibollagi kastreerimine aitama. no see oleks küll jama lugu sest niimoodi aastaid küll elada ei taha.. ja kummagist loobuda ammugi mitte.. täitsa jama kohe:(

Thumbs up Thumbs down

Tavaliselt ikka aitab kastreerimine.
Peale kastreerimist pole ju, millega märgistada:D.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

:murelik: no aga pissimine jääb ju ikka alles.. see on ka nende *oma* lõhnaga...

Thumbs up Thumbs down