1

Teema: Kassiomaniku kokaraamat

käisin paar päeva tagasi raamatukogust üht raamatut otsimas, kuid komistasin hoopis sellise raamtu otsa.
Esmapilgul tundub päris huvitav.
Raamatus on äratoodud järmised teemad :

* erinevate kasside energiavajadused
* toorained
* kassi söögiajad
* joogid
* kassipoegade toit
* toit näljastele kassidele
* toit väikese isuga kassidele
* toit jässakatele kassidele
* kas kass võib olla ka taimetoitlane
* pidupäevatoit ja kassimaiustused
* toidust keeldumine
* allergiad
* kassi seedimine
* toitumisõpetus
* koosta ise oma kassile toiduretseptid
* tööstuslik kassitoit ja selel ajalugu

Vasta: Kassiomaniku kokaraamat

siia juurde mõned lühiväljavõtted sellest raamtust:

* kassid söövad 10-20 korda ööpäevas. Seda loomulikult siis, kui neil on selleks võimalus. See on tngitud sellest, et algselt õnnestus kaslastel kätte saada vaid väikseid saakloomi, millest jäi aga üheks söögikorraks väheks.

* kass, kes kaalub 3,5 kilo ning toitub vaid hiirtest, peab oma energiavajduste rahuldamiseks sööma vähemalt 10 hiirt pöevas.

* Kui toit on koguaeg kättesaadav, pole kassid sugugi aplad. Pigem söövad nad paraja portsjoni ning jätavad ülejäänu järele.

* Kassile süüa andes ei pea sa mõtlema mitte ainult sellest, milliseid toitaineid toit sisladab, vaid ka sellele, kas  sinu kass saab sellest omale vajalikus koguses  energiat ning toitaineid.

Toorained :

Liha (õigemini loomne lihaskude)

Liha on kassi jaoks väga kergesti seeditav ning seejuures ei ole erilist tähtsust, kas liha on toores või töödeldud. Töödeldud liha on kassile isegi kasulikum. Seda hügieeni mõttes, kuna toores liha võib sisaldda erinevaid parasiite. Kindlasti tuleks töödeldud liha kassile serveerida jahutatult. Kuigi kass on oma loomult kiskja, ei mõju talle hästi ainult liha söömine. Seda eelkõige mineraalide ning kuidainete vähesuse tõttu.

10 korda päevas! Selle peale poleks ma iialgi tulnud. Kui kiiresti on kassidel see evolutsioon toimunud. Kodukass (st korteri kass), kes mul on, sööb 2 korda päevas (isegi siis ei söó koike ära...) ja on oma 3 kilolt paari kuuga 5, 5 joudnud. Aga ega ta ka midagi muud peale magamise ja puhkamise eriti ei tee ka.... big_smile

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Arvan, et krõbinad näiteks võivad tõesti kogu aeg ees olla, juhul kui kass ei ole ülekaaluline ja see talle probleeme ei tekitaks.
Minu ühel sõbrannal on kaks kassi, kes on pigem õueskäijad kui toakassid ja siis nad nõnda traavivad edasi-tagasi tuppa, tõesti väga väikeste vahedega.
Seda muidugi juhul kui keegi kodus on.
Aga mind pani imestama see, kui tihti nad krõbinaid krõbistavad (see nende peamine toit), see tundus lausa imelik, aga siis ma panin tähele, et need kogused olid tõesti väikesed, mida nad tarbisid.
Pole nad paksud ega midagi.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg