1

Teema: Kas keegi on võtnud kassi mõnest välisriigist?

Jagaks oma kogemusi, et kes on välismaalt osnud endale kiisu ja kuidas kiisu Eestisse sai, kaua pidi kasvatajaga läbi rääkima, kas paberitega oli kõik korras, mis muret valmistas jne.

http://devonrex.onepagefree.com/

Vasta: Kas keegi on võtnud kassi mõnest välisriigist?

Tuttav tõi Venemaalt ja pidi maksma käibemaksu piiril :roll: Kusjuures kõik õige, aga kui oleks ette valmistanud ja teadnud, oleks ostu-müügi lepingusse väiksema summa märkinud.

Käibemaks piiril? Vot sellega ma küll ei ole arvestanud. Mul praegu plaanis tuua Soomest ja Poolast.

Huvitav, millega põhjendati käibemaksu võtmist piiril? Minu teada on seadustes üsna konkreetne nimekiri asjadest, millele on kehtestatud üle piiri toomise normid. Üle normi oleva kauba väärtuselt tuleb siis maksta käibemaksu. Või siis juhul, kui mingi kaup tuuakse edasi müümiseks ja deklareeritakse. Kui tuua enda jaoks kass, siis piiril on teatud loetelu dokumentidest, mis tuleb esitada ja ostu-müügi leping küll nende hulka ei kuulu.
Tõin endale ka kaks nädalat tagasi Venemaalt kassi, probleeme polnud.
Vene toll tahtis venekeelset vet.sertifikaati ja lemmiklooma vaktsineerimise passi, Eesti tollile tuleb esitada EL veterinaarsertifikaat. Kasvataja oli kassi juba koduklubis kõigis dokumentides minu nimele vormistanud.
Soomest ja Poolast tuues on veel vähem vaja. Kui kassipoeg on vanem kui kolm kuud, siis peaks piiriületusel piisama kiibist, EL Lemmiklooma passist, kuhu on märgitud kõik vaktsineerimised. Tolli huvitab tegelikult ainult marutaudi vaktsiin, pass ja kiip (viimast nüüd piiril vaevalt keegi kontrollb), marutaudi vaktsiini süstist peab piiriületuse ajaks olema möödas 21 päeva. Soome puhul peaks uurima, kas ka riigist väljumisel on nõutav (sisenemisel on) ehhinokoki tõrje, mis peab olema tehtud mitte varem, kui 48 tundi enne piiriületust.
Kui kassipoeg on noorem, kui 3 kuud, siis võib ka vaktsineerimise nõue ära langeda (vähemalt Rootsist toomise puhul jäi nii meelde). Täpsem info veterinaarametist ( saab esitada infopäringu).

Mina tulin oma aastase kaasiga läbi mitme välisriigi Eesti (kaasa arvatud Poola),  passiga minu nimel koos vaktsiinidega ja märkega, et on kiibistatud ja koik oli korras.
  Aa, transpordipuur peab ka kindlasti olema. Kui autoga tuled, igatahes. Ja kui lennukiga, siis peab uurima iga kompaniid, mis puuri nad tahavad: seal on erinoudmised.

mjau!

Thumbs up Thumbs down

EL riikidest tuues ei pea kindlasti maksma käibemaksu. Venemaa nö. kolmas riik ja sealt kaupa ostes, kui kauba väärtus ületab mingi summa (ma enam täpselt ei mäleta, väga umbes võis olla 175 EUR), peab maksma impordi käibemaksu. Kuigi elus loom, on kass siiski "asi" ehk kaup. Kui kass on juba Venemaal vormistatud uue omaniku nimele, siis loetakse kaup tõenäoliselt tema omaks (mitte ostetuks) ning mingeid makse ei rakendata.

Olen nüüd niikaugel, et kuu lõpus lähen toon devoni Soomest ja Rootsist. Olemas peab olema  EU pass, marutaudi vaktsineering, millest peab olema möödas 21 päeva ning mikrokiip. Laevaga tuues peab kassile ostma eraldi pileti, Soomest oli vist 180 tiiburiga ja Rootsist 280. Tiiburis võib kassi võtta salongi, Tallinki laeval aga pidi olema spetsiaalne puur, kus hoitakse looma ning ta peab seal veetma kogu reisi.

Algselt postitas: Ivika
Tallinki laeval aga pidi olema spetsiaalne puur, kus hoitakse looma ning ta peab seal veetma kogu reisi.

Heh, ma soovitan nats reegleid painutada tongue Kui võtad kassile reisikoti, mitte traditsionaalse plastist puuri, ei näe keegi, et sul kass kaasas on.

Algselt postitas: Aime
[
Heh, ma soovitan nats reegleid painutada tongue Kui võtad kassile reisikoti, mitte traditsionaalse plastist puuri, ei näe keegi, et sul kass kaasas on.

Kuna ma toon kaks kassi, siis arvan, et nende peitmine kujuneb pisut keeruliseks, pealegi kassile peab ostma eraldi pileti ning riskida, et äkki saab niisama ma väga ei taha, sest kui läbi ei lähe siis on pisut jama...

Laevaga tuues on veel üks triik:

Jätad kassid reisi ajaks autosse (puurides või ilma) ja siis kindlasti ei pea midagi maksma (nt. Tallink, SuperSeaCat).

Lennukiga tuues on teoreetiliselt võimalik kassi tasuta tuua, kui sul muu käsibagaaži ei ole (kass kuni 5kg). Ta peab olema puuris/kotis, mis vastab lennufirma nõuetele.

Kui tõin kassid Soomest ja Poolast, siis piirivalvurid vaatasid ainult korra passi ja oligi kõik. Kuid marutaudi vaktsineering, mikrokiip ja vajalikud paberid peavad kindlasti olema.

Heart\'s Choice - Vene Sinised Kassid
http://www.hearts-choice.com

Algselt postitas: Sinisedkassid
Jätad kassid reisi ajaks autosse (puurides või ilma) ja siis kindlasti ei pea midagi maksma (nt. Tallink, SuperSeaCat).

Iial ei jäta ma enam kasse väiksema laeva autotekile autosse. Seal on jube lärm, autodel alarmid peal. Lisaks laev õõtsus mõnuga ja autosse tagasi jõudes olid kassid näost rohelised ja kõik olid oksendanud.

Roosiriina kirjutas:

Huvitav, millega põhjendati käibemaksu võtmist piiril? Minu teada on seadustes üsna konkreetne nimekiri asjadest, millele on kehtestatud üle piiri toomise normid. Üle normi oleva kauba väärtuselt tuleb siis maksta käibemaksu. Või siis juhul, kui mingi kaup tuuakse edasi müümiseks ja deklareeritakse. Kui tuua enda jaoks kass, siis piiril on teatud loetelu dokumentidest, mis tuleb esitada ja ostu-müügi leping küll nende hulka ei kuulu.
Tõin endale ka kaks nädalat tagasi Venemaalt kassi, probleeme polnud.
Vene toll tahtis venekeelset vet.sertifikaati ja lemmiklooma vaktsineerimise passi, Eesti tollile tuleb esitada EL veterinaarsertifikaat. Kasvataja oli kassi juba koduklubis kõigis dokumentides minu nimele vormistanud.
Soomest ja Poolast tuues on veel vähem vaja. Kui kassipoeg on vanem kui kolm kuud, siis peaks piiriületusel piisama kiibist, EL Lemmiklooma passist, kuhu on märgitud kõik vaktsineerimised. Tolli huvitab tegelikult ainult marutaudi vaktsiin, pass ja kiip (viimast nüüd piiril vaevalt keegi kontrollb), marutaudi vaktsiini süstist peab piiriületuse ajaks olema möödas 21 päeva. Soome puhul peaks uurima, kas ka riigist väljumisel on nõutav (sisenemisel on) ehhinokoki tõrje, mis peab olema tehtud mitte varem, kui 48 tundi enne piiriületust.
Kui kassipoeg on noorem, kui 3 kuud, siis võib ka vaktsineerimise nõue ära langeda (vähemalt Rootsist toomise puhul jäi nii meelde). Täpsem info veterinaarametist ( saab esitada infopäringu).

Thumbs up Thumbs down

Tere.Tahan Venemaalt kassiga Eestisse tulla.Kes ja kus selle sertifikaadi väljastab.Praegu puuduvad tal igasugused dokumendid, oli hüljatud kiisu.

Thumbs up Thumbs down

Soovitan kohaliku loomaarsti poole pöörduda, kuid valmis tuleb olla kaustikutäie paberi majanduseks.

Thumbs up Thumbs down