1

Teema: Kes on sinu arvates lemmikloom?

Tere lugupeetud kaasfoorumlased.
Enne magama minekut nagu ikka tekivad alati mõtted ja ideed, nii ka mul. Tekkis selline iseenesest mõistetav ja lihtne küsimus: "Kes on minu arust lemmikloom?". Mina kui loomaarmastaja ja rohelise maailmavaatega inimene, mõtlesin natuke ja panin omad järeldused paberile kirja. Panin kõik olulise ja oma vaated kirja ja tuleb tõdeda, et selle pika arutelu taga seisab iva, iva mis teeb must loomaarmastaja. Tekkisid mitmed küsimused millele leitsin ajapikku vastuse ja tuleb tõdeda, et hakkasin hoolima ja armastama oma lemmikuid veelgi rohkem. Nüüd tean kuidas ja miks ma armastan oma lemmikuid. See paneb tõsiselt elu järgi mõtlema. Mõtlesin, et küsiks ka teilt, et kes on teie arvates lemmikloom?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kes on sinu arvates lemmikloom?

Minu kass on minu Perekonnaliige:).
Aga räägi enda mõtetest ka siis, kes on Sinule lemmikloom?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Minu jaoks on lemmikloom kah nagu pereliige, ehk keegi, kellega olen nõus jagama oma elu päevast päeva, muresid ja rõõme; kellele tahaks koguaeg anda kõige paremat toitu ja asju ja emotsioone; kelle haiguse puhul läheb südame alt külmaks samamoodi, nagu lähedase inimese või hea sõbra puhul. Lemmikloom on see, kelle pisikesi iseärasusi ma olen nõus mõistma ja aktsepteerima (pisut ära kriimustatud kardinad või toapõrandal vedelevad puidugraanulid), mis ei tähenda, et ma ei õpeta teda muidugi tublim olema ja küüsi õiges kohas teritama. Lemmikloom võib olla ka parim sõber, kellega on ilma sõnadetagi väga tugev hingeline side.

lemmiklooma mõiste võib erinevatele inimestele tähendada erinevaid asju. Minu jaoks on lemmikloom sõber ja perekonnaliige.

paljude jaoks tundub ta aga olevat lihtsalt moeröögatus või nipsasjake (nt nagu väikesed sülekoerad, keda käekotis kaasa tassitakse) või staatuse sümbolid (nt hobune, kelle rikkur muretseb endale siis kui edev auto ja maja juba olemas, aga millegagi tahaks ikka nagu veel oma rahakoti suurust näidata)

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Mulle tuli tegelikult see mõte, et eesti keeles tähistatakse sõnaga "lemmikloom" kahte sisuliselt erinevalt mõistet, mille sisud võivad, aga ei pruugi kattuda. Nimelt:

lemmikloom=pet
lemmikloom=favorite animal

Ühesõga üks on loomaliik, kes sulle teistest rohkem meeldib, teine on isend (kes ei pruugi sinna liiki kuuluda), keda sa kodus pead.

Kes on lemmikloom? Raske öelda, arvatavsti on selle olemus seotud sellega, et inimene on ainuke liik, kes on võimeline empaatiaks teiste liikide suhtes. Minu meelest tähendab see ka seda, et inimene kannab moraalset vastutust teiste liikide ees.

Mina defineeriks lemmiklooma isendina, kelle heaolu eest sa oled vabatahtlikult vastutuse võtnud, eeldamata sellest mingit majanduslikku kasu (näteks lehmad farmis ei ole lemmikloomad).

Thumbs up Thumbs down

Pereliige :wink:

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Lemmikloom-mis ka ei juhtuks,tema jääb alati meie kõrvale....
(inimestelt seda alati oodata ei saa):kal:

Thumbs up Thumbs down

Loomulikult on iga lemmikloom pere jaoks nendele kallis ja lahutamatu. meie jaoks on Sir kui kullavara. Kindlasti pereliige, kellega tuleb pidevalt arvestada ja tähelepanu pöörata - just nagu teiste pereliikmetega. Selline see elu ju lemmikloomaga on- palju väärtuslikum ning täiuslikum.

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

lemikloom? ega jah tihtipeale ei kipu sellele m6istele enam m6tlema. Mulle on ka nagu pereliige pigem siiski. Ei suuda  looma enam v6tta kui looma, mis ma eitea kas on halb v6i hea. Üldislet võtan oma kasse kui isiksusi, saan aru et nad ei ole alati perfektsed ja ei k2itu nii nagu mina tahan.. vaid nii nagu nad k2ituvad.. nagu ma isegi:) igaljuhul on tore et tuled t88lt koju ja sul on kaks karvast isiksust sind uksel ootamas: t6id ka meile midagi v2?

Mina võtan ka lemmilooma kui pereliiget. Oma kasse poputan ja nunnutan ikka kõvasti, vahel vist lähen liialegi, aga mis teha nad ju nii armsakesed. Kui tuju paha on, siis kass teeb alati tuju heaks no matter what.
:pai:

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

Muide, see kassifoorum on kohe päris kasulik, ma olen õppinud aru saama, et kassil on olems kõik õigused(va. kardinate kraapimine jms) kuigi, ka see on tal õigustatud, kui vajalikke asju olemas pole.
  Kass on minujaoks, nagu ka iga teine pereliige, õde, vend, isa, ema.

Mitte, et ma enne mingi õel bit*h oma kassi vastu oleksin olnud.

Thumbs up Thumbs down

Noh Printsess on mulle kui perekonna liigee smile

+  Kitty-Lotta Printsess. On Printsessi nimi
+  Armastan oma Printsessi üle kõige
Kitty-Lotta koduleht
http://www.kiisu.ee/kass/KitL
Printsessi Pildid http://www.pildialbum.org/user/Crysral

Thumbs up Thumbs down

Kassid on kallid. Nad on ilusad, osavad, iseloomuga, ma imetlen neid. Aga minu kodukasside jaoks olen ma vajalik: ma toon toitu. Ma meeldin neile ka millegipärast - nad tulevad mu sülle! Nad ootavad mu hellitusi! See teeb mind endaga rahulolevaks, samuti nagu see, et nad mind ootavad esiku ukse juures (vähemalt enamsti mõlemad, vahel küll ainult üks). Eriti siidise karvaga Muru-Mustu on tõeline teraapiakass, kui masendus kallale tikub.

Thumbs up Thumbs down

Mina ütlen ausalt, et mulle tundub, et Mia on mulle midagi enamat, kui lemmikloom. Ta on lausa nagu lapsuke mulle. Enamike arvates (eriti veel nende, kel üldse kodulooma pole) on see muidugi haiglane, aga ennegi on ju kirjutatud, et kassid peavad meid endi emaks smile Ja küll saab naljatamisi koju tulles öeldud, et Mia, kas toit on juba valmis ja toad koristatud. Ja enda asemel tööle on ka teda tore saata ja jääks ise tema asemel hommikul sooja teki alla põõnama. Seda on lihtsalt naljakas teha ja ma pole arust ära, et ma kassiga niimoodi räägin.

Dogs have owners, cats have staff.

Lemmikloom on keegi, kes vajab hoolilt ja armastust ning tähelepanu. Keegi, kes armastab sind tingimusteta ning on oma tunnetes siiras ja aus. Kaaslane ja perekonna liige terveks elus smile

Thumbs up Thumbs down

Minu jaoks tähendab loom eelkõige vastutust.Sõna lemmik ei meeldi mulle eriti,sest kõlab nagu:täna oled lemmik,homme mitte.Ta sõltub minust ja armastab alati.Ta tahab oma söögi saada iga päev ja teda ei huvita,kas mul on raha parajasti vähe või palju.Vastutasuks nurrud või sabaliputamised,karvad ja pahandused.Loomaga on vahest raske,aga ilma loomata on veel raskem.:wink:

Thumbs up Thumbs down