1

Teema: Appi! Kassid purelevad.

Mu on kodus kolm kassi : poolsiiamist emane ja tema lapsed, isane ja emane. Pojad saavad peagi viieaastasteks, ema vast aastake vanem. Emased on steriliseeritud. Seni oli emal vahetevahel  probleeme domineerimisel pojaga, kuid peale väiksemaid hammustadasaamist tõmbus tagasi, aga eile lõunast saadik enam ei tee muud kui uriseb poja peale ja võimalusel kargab turja. Poeg on üsna arglik ja hoiab maadligi ja lõriseb. Pole aega ei süüa ega puhata. Tüdruk on ka ehmunud ja otsib kaugemat nurka. Kassid on koos ühes toas. Mida teha? Kas oodata, et ema rahuneb või pean neid kuigagi eraldama? Erilist võimalust pole. Siiani isegi magasid üksteise kaisus ja olid igati normaalsed... Mis teha?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Appi! Kassid purelevad.

emane ajab poega ära

Thumbs up Thumbs down

Mõistan, et see teeb murelikuks. Ka minu kahe kassi vahekord on pingeline sellest peale, kui teine pojast suuremaks sirgus. (Pole esimese poeg, vaid leitud, kuid alguses täiskasvanud kass nö lapsendas ta). Aga meil on asi mingil moel stabiilne, vanem on närvilisem, armukade jne - kuid teine, rahulik ja leebe, jälle tugevam. Ja vanem, kes on väga kerge ja liikuv, võib hüpata nii kõrgele näiteks, kuhu  teine järgi ei saakski. Nii pole seda ohtu vähemalt, et keegi tõsiselt kannatada saab. Äkki on põhjuseks kassi haigestumine?  Minu meelest tasub vähemalt helistada loomaarstile.

Thumbs up Thumbs down

Emane on haiget saanud või haige! Äkki?

Thumbs up Thumbs down

Õnneks nädalavahetusega asi rahunes. Algul püüdsin eraldada, et üksteist kogu aeg ei näe ja pritsisin emakassi veega nina pihta, pärast juba pritsi vaja ei läinud. Küllap olid märtsikuiselt jaburad, nagu jäneste ka kohta öeldakse. Naabri must vana isakass käitub ka naljakalt, istub kogu aeg meie aknalaual?!

Thumbs up Thumbs down

Üldiselt mina oleks lisanud selle kohta veel nii palju, et emakass tavaliselt ei taha, et pojad tema juurde jääksid. ( vähemalt mitte siis, kui pojad juba on täiskasvanud ).
Hea, et asi lahenes, muidu oleks olnud ainus võimalus veel eraldamine.

Ladie\'ga nurrumisest väsinud.

Marmalade, me igatseme Sind. Taevas vajas ingleid.. 02.06.2008. - 20.07.2009.

Thumbs up Thumbs down