1

Teema: Ussirohi

Nii, sellised küsimused, et kui väljaheitest pole näha, kas kiisul on ussid või mitte, siis kas rohtu tuleb anda ikka kõik kolm korda?
Ja kui ühel kassil on kõht lahti ja teisel mitte, kas see siis tähendab, et teisel kassil pole usse?
Ja kui kaua pärast rohu andmist kõht lahti võib olla? Mitu päeva, ma mõtlen.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Ussirohi

Thumbs up Thumbs down

mul on kaks 2kuust kassipoega ja ühel neist on pärast ussirohu (pasta) andmist kõht kolmandat päeva lahti.

Thumbs up Thumbs down

Kui meie võtsime kassi endale ja käisime kontrollis, siis öeldi, et tänapäeval tuleb see ussirohu kuur ikkagi kõikide kasside puhul ära teha, kuna võib olla nii, et ussid on ikkagi päritavad ja juba ema võib need oma poegadele edasi anda.

Thumbs up Thumbs down

Esimeste küsimuste kohta niipalju, et mina pole kolmandat korda ussirohtu andnud, kui väljaheites usse näha pole. Kõhulahtisust ma sellega seostada ei oska, kuna oma kassidel pole nii olnud. Viimasele küsimusele ei oska hästi vastata - tean ainult seda et kui üle kahe päeva kiisul kõht lahti, võib veepuudus ja nõrkus tekkida ja siis tuleks midagi ette võtta. Söetablett abiks.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Johannaga on nüüd arsti juures käidud ja täpselt jällegi keegi öelda ei oska, mis viga on. igal juhul sai ta oma tagumise otsa jaoks, mis tal täiesti hellaks on lakutud, mingi salvi, kaela krae, mingit eritoitu ja lahustatavaid tablette kõhulahtisuse vastu ja 7päevase antibiootikumikuuri.
mulle tundub seda kõike küll hirmutavalt palju ja seejuures tundub totter, et arst oli öelnud, et ega tegelikult tõenäoliselt hullu ei ole midagi. aga samas oli tema meelest midagi nii palju siiski halvasti, et ta kassi läbivaatusele tuua palus. ise ma temaga kaasas ei käinud ja veel päris täpselt ei tea, mis seal räägiti jne, aga üks variant on see, et ta on sellele ussirohu pastale ülitundlik, teine, aga vähetõenäolisem variant on viirus ja siis pidavat olema veel mingeid variante.
ja väidetavalt ei pea me neile kummalegi enam kordagi ussirohtu andma... phh, maidea ka.

Thumbs up Thumbs down

Teema hargnes - tableti andmisest edaspidi juba siin.

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Kas ussirohtu ei soovitata mitte anda iga 4 kuu tagant? Eriti kui on mitu kassi ja väljas ka käivad jne.

Thumbs up Thumbs down

Võibolla siis küll. Ma lähtusin ühest toakassist.

Dogs have owners, cats have staff.

Mu mäletamist mööda sai ussirohtu retseptita. Tablettidena ja ka pasta süstlas. Ise proovisin viimati pastat anda, aga isegi see ei õnnestunud hästi, sest kass hakkab kohe rabelema, kui üritan tal suud lahti teha.

Dogs have owners, cats have staff.

ostsin ussirohtu oma uuele pisikesele kiisule ja öeldi, et anda 1/4 tabletti, aga millal veel annan? apteegis öeldi, et kord kvartalis, aga ma varasemast mäletan, et sai 1/4 antud järgmine päev. nii et kas annan homme ka või ootan kolm kuud?

Esimest korda andes, siis tuleks 10 päeva möödudes uuesti anda!
Hiljem, kui kass sööb toorest liha/kala, siis tuleks anda kolme kuu tagant, teisel juhul kord poole aasta jooksul.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

ma sain šoki! kui liivakasti koristasin olid seal ussidega junnid! vähemalt on kiisukesel nüüd parem olla vast. 10 päeva pärast siis veel kord ja teisele kassile ka igaks juhuks, kuigi ta alles paar kuud tagasi sai.

Olen  suhteliselt algaja kassipidaja. Olen ussirohust küll kuulnud aga miks ja kui tihti seda tarbima peab ei kujuta ettegi? Siingi väga segaseid vastuseid ja tõesti ei saa aru kui tihti ja mis põhjusel kassile seda andma peab, ehk keegi aitaks?

Thumbs up Thumbs down

Ussidest saab aru nii: Kas veab enda tagmist osa mööda maad järgi, kass köhib koguaeg(ussid tulevad nagu kurku) Ja loogiliselt võttes käib ta nagu rohkem söömas(inimestel on vähemalt nii)..<-:roll:

Thumbs up Thumbs down

Kui see juba lausa näha on, et ussid, siis on kiisul juba väga paha olla. Minu meelest võiks ussiprobleemi ikka ennetada ja anda ussirohtu profülaktilises mõttes, oli vist nii, et õues kondavatele kassidele kord kvartalis ja tubastele kiisudele kord poolaasta jooksul.

minul ka üks küsimus ussirohu kohta. bruno sai nüüd kahe kuuseks ja andsin talle pastana ussirohtu (toidu sees, sõi ilusti ära), kas ma ootan nüüd vaktsineerimist või pean mingi aja pärast uuesti andma? suht segane asi, ravimi infolehel on öeldud et poole aasta tagant anda, kuid siin foorumis tundub, nagu oleks rohkem vaja??? ei saa nüüd hästi aru, ehk keegi annab nõu:cry:

Thumbs up Thumbs down

Ei teagi kuida pastaga on. Aga mina annan tabletikujul ja siis oleme 10 päeva peale ussirohu andmist vaktsineerima läinud.

Gingeri ja Pacino pildid: http://pilt.delfi.ee/album/16365/

Thumbs up Thumbs down

Ussirohtu (olgu see siis tablett, pasta või spot on - Profender) tuleks manustada kassipojale 6-kuuseks saamiseni iga kuu üks kord. Edaspidi vähemalt kord 3 kuu tagant. Kui on kass, kes käib õues, sööb hiiri ja toorest liha-kala, võiks ta iga 3 kuu järel saada 2 portsu ussirohtu 2-nädalase vahega. Kui ussirohu manustamise järel näete roojas või okses usse, tuleks ussirohtu 2 nädala pärast korrata.
Igal aastal tulekski sättida üks ussirohu manustamine vaktsineerimiseelsele ajale. Ussirohu manustamise ja vaktsineerimise vahele võib jääda minimaalselt 10, maksimaalselt 30 päeva.
Ainus ussirohi, mis jätab pikemaajalise kaitse (mõjub kõrvalestadele, solkmetele, kirpudele, täidele), on Stronghold, aga see on retseptiravim ja kasutatakse eelkõige nendel, kellel on vaja tõhusamat ravi parasiitide vastu.

Julge loomaarsti rind on karvane wink

Kust seda ussirohtu saab osta? smile

Thumbs up Thumbs down

Ussirohtu saab osta näiteks loomakliinikutest.

Siinkohal copy-paste ussirohujutust minu enda kliiniku kodulehelt (laisk olen, ei hakka ümber jutustama). Lisan juurde, et ussirohtu saab ilma retseptita veterinaarapteekidest ja kliinikutest, mille juures on ka müügiosakond.
Ussirohtu on võimalik loomale manustada neljal moel:
- Tablett
- Pasta
- Spot-on
- Süstitav
Tähtis on teada, et suukaudsed ussirohud ei jäta püsivat kaitset parasiitide eest, mistõttu pidev profülaktika on väga oluline. Parasiite võib teie lemmik saada kõikjalt, ka tubane loom pole kaitstud. Soovituslikult võiks ussirohtu manustada kutsikale ja kassipojale esimese 6 elukuu jooksul 1 kord kuus, vanemale loomale kord kolme kuu jooksul. Kui loomal on nähtud siseparasiite, peaks ussirohtu andma 2 korda 2-nädalase intervalliga.
Tablett on enamasti kõige lihtsam viis täiskasvanud koerale manustamiseks. Ka teatud hulga kassidega on võimalik hakkama saada. Tähtis on, et tablett libistatakse kindla liigutusega üle keelepära, sest keele peale sattudes on tablett väga mõru ja ei maitse loomale kindlasti. Kassi puhul on sageli tableti manustamine väga keeruline http://www.lap.ttu.ee/ilmar/naljad/kuidas_anda_kassile_tabletti.pl
Tabletti peaks manustama pärast kerget söömist, kindlasti mitte tühja mao peale!
Enamlevinud ussirohtude doosid: koerale 1 tbl 10 kg kehamassi kohta, on ka tablette 1 tbl 35 kg kehamassi kohta; kassile 1 tbl 4 kg kehamassi kohta. Alati peaks ussirohtu andma pigem veidi rohkem kui vähem.
Pasta sobib kõige paremini kutsikatele ja kassipoegadele, kuna ärritab magu vähem kui tablett, samuti maitseb see paremini ja enamus tabletist osavalt äraütlejaid on nõus selle ära sööma. Pastat müüakse süstla moodi tuubides, millest jätkub enamasti rohkem kui üheks korraks, ning doseerimistäpsus sõltuvalt tuubi suurusest on alates 0,5 kg-st.
Spot-on ehk nahale manustatav ussirohi on kõige suuremaks abiks neile kassiomanikele, kelle nurruv sõber põhimõtteliselt keeldub kõigist suukaudsetest ravimitest. Kassidele on olemas ravim, mis aitab nii pael- kui ümarusside vastu. Koeri on sellisel moel võimalik kaitsta vaid ümarusside eest. Spot-on preparaadid toimivad süsteemselt ehk hävitavad ka organismis rändavad parasiitide noorvormid ning soikevastsed sooleseinas.

Julge loomaarsti rind on karvane wink

Mm minu ussirohi-pasta infolehel oli järgnev jutt kassipoegade/koerakutikate kohta, et: kaks korda neljanädalase intervalliga 6. ja 12. elunädala vahel...

Thumbs up Thumbs down