Teema: teie kogemused emastega

kuidas siis nende emaste kasside jooksuajaga on, osad räägivad, et need on hirmus lärmakad ja osad isendid ka sirtsutavad (nagu isased). kuna mina kassi teine perenaine (eelmises peres lapsel allergia), siis mul nüüd pea 4 kuuseks saav kassipreili, mingi hetk pean otsustama kas kass lasta steriliseerida või mitte.
maasikavaht ja britlane sindy:roll:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: teie kogemused emastega

Minu kassil algas jooksuaeg 10-kuuselt. Sirtsutanud pole kordagi, kräunub aga suhteliselt kõvasti.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

meri hallak jooksukas ka umbes 10-11 kuuselt. kräaunub kohutavalt, kuid ei sirtsuta. aga peale meri poegasid lasen kindlalt ära lõigata. aga samas ka isastel on ju jooksuaeg smile

Thumbs up Thumbs down

isastel nn jooksuaega tegelikult ei ole. neil tekib kihk indleva emase lõhna peale. samas ei ole aga ka toakassid väljaspool ohtu. indleva emase lõhn levib väga kaugele ja selle võib ka ise tänaval käies koju kaasa tuua.

vähemalt nii sain ma veterinaari jutust aru

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

kui poegi ei taha soovitan steriliseerida, parem ja kergem elu kõigile!

Thumbs up Thumbs down

Meie Chassiust tabas jooksuaeg 8 kuuselt. Oh seda tantsu ja tralli ja kräunumist!:vs: Nädal aega ei saanud magada öösel korralikult. :vs::vs::vs:Ei sirtsutanud ta õnneks kuhugi, aga steriliseerimine teeb elu inimestel kergemaks küll. Chassius ise paistab ka rahul ja ei saa vist aru, et nüüd natuke teistsugune on.

Thumbs up Thumbs down

Kõik sõltub inimesest, st kassist. Mu praegustest kahest kassist vanem, Käbe-Katti, oli päris pöörane jooskuaegadeta käis peaaegu laes nagu kärbes, ma ei räägigi raamaturiuulitest, nende ja muu mööbli otsas, ka kardinapuudel, käib ta praegugi, aga siis käis lakkmatu marsruut raamaturiiu-kardinapuu, sektsioonkapp, diiva, raanmaturiiul jne, hirmsa kraunumise saatel. Ja paraku ta ka sirtsutas. Esimese jooksuaja järel lasksin süsti teha, ja kui selle mõju kadus, oli veel 2 jooksuaeg - ei tabanud aega, aga selge oli, et operatsioon on vältimatu. Saigi see siis tehtud. Teine, Muru-Mustu, on väga vagur, ja tal jõudis olla õige mitu jooksuaega, need polnud väga häirivad, ta ei sirtsutanud, ainult vähkres aeg-ajalt maas ja häälitses vaikselt. Ometi on ka tema nüüdseks steriliseeritud, sest jah, ta põgenes jooksuajal, mis näis juba lõppenud olema, teise korruse rõdult alla hüpates. Ta jäi kadunuks, kuni ta möödunud juulis viie pojaga ühest oma linnaosa kuuristn leidsin. Oli tegu, kuni pojad said kinni püütud ja neile said uue d kodud, kuid jah, lasksin ka Muru-Mustukesele opi teha, sest kartsin, et looduse kutse võib meid lõplikult lahutada. Aga kui kass välja ei saa ja ta pole väga pöörane, võiksid ju oodata. Pean tunnistama, et kuigi terve puhkus läks kassipoegade peale - viiele lisandus veel samst kuurist leitud veidi vanem kassipoeg - on mul praegu hetkiti kahju, kui Murukest vaatan. Ta oli ka väga hea ja rahulik kassimamma. Ja Sul ju veel tõukass, peenike britlane!

Thumbs up Thumbs down

Lähe 24.03 Sindyga näitusele, eks näis mis hinnangu eksperdid annavad, mõni ei saagi paaritusluba. Samas ma ei tea, kui palju 4 kuuselt seda hinnata saab, kuna olen suht võhik alles sellel alal.
Päikest smile

Thumbs up Thumbs down

4-kuune kass on ju alles kassipoegade rühmas, paarituseks vajaliku hinde saamiseks on ta veel liiga väike. Kuigi Jessyl on vist teistsugused reeglid. Soovitan klubisse minna ja sealt uurida.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"