1

Teema: Meeletu varganägu

Meie probleem on selles, et igal viimasel kui võimalusel käib kõige söödava näppamine. Isegi nina alt taldriku pealt on võileib minema vinnatud ja näpu vahelt juustu varastatud. Pidevalt kolab köögis kappide ja laua peal. täna üritas isegi võikarpi lahti teha. Aga oleks siis, et kass on näljas. Süüa saab kenasti, kuid ikka kolab ja näppab. Oleme sellega täitsa hädas kohe. Poiss saab kohe poole aastaseks ja toas on ta käinud-olnud pidevalt alates sellest ajast, kui oli umbes kuune. Praegu on aga juba täitsa toakiisu. Kahjuks ei ole varem eriti kassidega kokkupuudet olnud ja seega ei mõista midagi ette võtta. Kas on olemas mõni eriti ebameeldivalt lõhnavat asja või midgi muud, mis teda lauast ja kappidest köögis eemale hoiaks? Kuidas lõpetada sõrmede vahelt näppamine, kui tahan toas kasvõi võileiba süüa?

Olen väga mures ega suuda leida lahendust.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Meeletu varganägu

Ma arvan, et selles saate süüdistada vaid iseennast. Kassile jäävad halvad kombed külge siis kui teda ei keelata - nimelt ta ei saa aru, et midagi valesti. Loogiline ju. Minu Sir ei roni söögilauale, rääkimata toidu näppamisest või minu käest võileiva söömisest. Sest talle on algusest peale õpetatud, et söögilaual ei käida ja huvitaval kombel ei tiku ta sinna ka mitte. Kohe väiksest peale oleks pidanud kassile selgeks tegema, mida tohib ja mida mitte. Keelamiseks on mitmeid mooduseid:  veeprits, väike nips vastu nina või puhuda õhku näkku. Viimast kasutavad ju ka kassiemmed oma poegade peal, kui tahavad neid keelata. Mina näiteks teen ka tugeva plaksu kui kass hakkab tegema midagi, mis mulle ei meeldi (näiteks lille kiskuma või tõesti tahab käpa lauale panna). Plaksu peale ta ehmatab ja jätab kohe järgi. Mingisugust löömist küll ei tohi olla. See ei õpeta midagi.
Nii et edu teile ja olge järjekindel!

- Kassid on täielikud isiksused, kellel on arvamus iga asja kohta -

Thumbs up Thumbs down

Keelanud puhumise susistamise ja nipsuga oleme me teda kohe väikesest peale. Korra tõmbub eemale, kuid siis uue hooga. Eriti, ku ise läheduses pole.

Täna katsetasin fooliumiga. Panin selle laua äärtele, akvaariumi ette ja ühte kohta kardina all servas. Laulalt lendas sama kiiresti alla kui sinna läks. (Vähemalt kuulda oli nii.) Kalu veel ei ole täna avastanud, kuid kardina all servas see riba on vist liiga kitsas, sest selle vaikne krabin talle meeldib.

Thumbs up Thumbs down

Kas toidad oma kassi ka käest ja oma taldrikust? Ka see võib olla üks põhjus miks ta arvab, et selline käitumine ka omavoliliselt lubatud on. Kui nii on lood, siis võiksid seada ranged reeglid, et kass sööb ainult oma kausist, ka maiuseid ja igasugune käest/oma nõudest toitmine välistada.

kassid on võrratud

Thumbs up Thumbs down

Käest ja taldrikust on ta siiani ikka ainult näpanud. Sõrme vahel ei julgekski talle midagi anda, sest pisaks vist koos sõrmedega nahka. Isegi ülimaitsvad krevetid viskasin ükshaaval maha.
Hakkan juba kahtlustama, et asi on geenides. Tal ema ja  poolvend on harjund sellise eluga, et kes ees, see mees, ja alati pidanud tublide õuekassidena võitlust söödava pärast koertega. (Ta siis pärit sellisest tüüpilisest maaelamisest, kus kassi ja koera koht on õues ja kus loom saab süüa seda, mis üle ukse välja läheb. Ema on tal tegelikult üks väga tubli hiire- ja linnupüüdja.) Alguses, kui tast toakass sai, õgis ka tema kõik ühe hingetõmbega sisse (s.o. umbes kuu vanuselt), kuid see olukord muutus kiiresti ja õppis kenasti rahulikult sööma. saaks nüüd veel sellest varastamisest ka lahti.:vs:

Äkki tuleks tal pidevalt kõht oksendamiseni täis hoida? (Ma lihtsalt ei suuda enam muud välja mõelda.)

Thumbs up Thumbs down

Kuna kassil on hirm nälja ees (võimalik et ta seda tunda sai, kui õueelu elas), siis loomulik et ta kugistab alla kõik, mis vähegi isuäratavalt lõhnab.  Mul õe kassiga oli sama lugu. Nüüd on ta jub aasta neil olnud ja suudab korralikult süüa (ei ahnitse ega kugista) ning ka halvad kombed (samuti laua pealt toidu varastamine) hakkavad kaduma. Vaja on tõesti vaid järjepidevat keelamist ja ise tuleb rangelt kinni pidada, mis lubatud ja mis mitte. Tehes ise järeleandmisi, et okei, täna annan sulle käest süüa, siis kass ju ei õpi ka.
Ja anna talle süüa regulaarselt, mitte igakord kui ta kräunuma hakkab mõttega et anna nüüd süüa. Süüa anna kolm korda päevas...hommikul, pealelõunat ja õhtul. Esialgu võid jätta talle ka päevaks krõbinaid, et kass saaks üle hirmust et süüa ei ole ja mõistaks et süüa on alati. Ta peab sind usaldama hakkama. Ma ei oska müüd öelda, kui et ära anna kassile järele ega ära premeeri teda singi või vorstiga. Samuti ära anna kassile süüa siis kui ise sööd. Anna vahetult enne. Siis on kõht täis ja huvi laual olevale ei tohiks ka nii suur olla.
Kassi kõhtu niiviisi täis hoides ei mõtle sa ju kassi tervisele? See koormaks magu ja pikapeale põhjustaks rasvumist ja ülekaalulisust. Kass peab ikka sööma regulaarselt ja pigem väikeste portsionite kaupa kui korraga teda oksendamiseni täis sööta.

Thumbs up Thumbs down

Suur tänu, Greenu.
Kuid tean, et koeri ei tohi sööta enne, kui ise söönud olen, sest see võib rikkuda hierarhia koera jaoks. Kas kassile see ei loe?
Kui palju koguseliselt peaks olema ühe mõne päeva pärast 6 kuuseks saava kassipoisi päevane reaalne sööda kogus (mitte kuivaine söömus).

Natuke teemast mööda: Millised on üldse kasside toitainete tarbed, kas nende kohta on kusagil ka rohkem? (Nagu näiteks sigade söödaratsioon ei tohi sisaldada rohkem kui 6% toorkiudu.)

Thumbs up Thumbs down

Ee..ma ei ole seda küll kuulnud, et kass peaks samal ajal sööma kui inimene, et hierharhiat säilitada. Huvitav.

Nu ma ei oska küll grammides öelda. Mul kass sööb kahe päevaga ühe gourmeti konservi (suurema) + krõbinaid.

Toiduaine sisalduse kohta ma ei usu et on rangelt määratud mida võib ja kui palju. Muidugi ei tohi sööta inimese toitu, mis on kassi jaoks soolane ega ka üleliia piimatooteid anda. Nii ei saa ju elada, kui mõõta igapäev kassile grammides kiudaineid, süsivesikuid, rasvasid jne... Lihtsalt tuleb mõelda, et ei tohi anda rasvast ega soolast ja kindlasti mitte magusat.

Thumbs up Thumbs down

Teie kassipoeg on praegu kõige paremas kasvueas, ning loomulikult on tal hea isu ja ka energiavajadus suur. Mina arvan, et kassipojal ei pea toidukogust piirama (kui ta just peale söömist liigset toitu välja ei oksenda). Krõbinad võiksid küll kassil olla koguaeg saadaval.
Öeldakse, et kui loomal on pojana toidupuudus olnud, siis on ta ka täiskasvanuna toidu peale ahne.
Täiskasvanuks saades võib ta teil maha rahuneda, olles harjunud sellega, et toidu pärast ta muretsema ei pea.

Thumbs up Thumbs down