1

Teema: mida teha kassiga kes pirtsutab ja hammustab koguaeg

`nimelt on mul kass umbes 3-aastane ja ainult hammustab ja küünistab magab arvuti toolil ja kui tuled arvutisse siis tuleb kallale? Väiksena oli hästi armasja ei hammmustanud.Nüüd on nagu segane ei saa isegi toas ringi käia tuleb kallale kohe ja ei söö isegi kala enam vanasti sõi.Eriti siis kui tahad magama minna tuleb kallale ja tõmbab vere lahti mida temaga peale hakata karistada ei julge ka siis tõmbab veel hullemini vere lahti:(

-

Vasta: mida teha kassiga kes pirtsutab ja hammustab koguaeg

vee prits 2kki aitab? kassidega on nii jah et nad kipuvad p2he istuma erinevalt enamus koertest. kassidel on ika see et nad tahavad ise bossid olla aga ei tohi lasta tegelikult. ega niiei saa p2ris et su elu seisneb l2htuvalt kassist. kord peab majas olema. ma arvan  et veepritsist v6iks abi olla. ega jah muidu karistada poel ilus aga samas p2ris k6ike ei tohi lasta teha ka. ja oluline on see et sul on kassiga ikkagi eriline suhe ka, et ta tahab t2hele panu. kas sisi m2ngida v6i  pai. et kui ta oma  vajalikud v2rgid k2tte saab siis ta ka ei n2e p6hjust hammustada v6i nii. ja toidu suhtes v6ibolla on tal ylevisanud see kala. erinevaid asju tuleks ikka pakkuda. ise ka ei suudaks ju   3 aastat jutti turbonuudleid syya, 2ra tyytab. muidugi on v6imalik et keegi on teda kunagi liiga palju kiusanud vms, et ta niimodi  v2givaldselt/inetult k2itub.

Nagu meff ütles, võibolla on kassi kiusatud, haiget tehtud, ülekohtuselt karistatud. Ühe mu tuttava peres juhtus nii. Lapsed tegid kassiga mida tahtsid. Lõpuks õppis kass ära, et kui küünistab ja hammustab, siis jäetakse ta rahule. Ka pai ei lasknud enam teha ega sülle võtta. Kas teie kiisuga ei ole samamoodi?
Muidugi võib selliseks muutumisel olla ka muid põhjusi, aga kõrvalistel isikutel on seda raske ära arvata.

Thumbs up Thumbs down

aitäh abi eest aga teda vägivaltselt ei ole koheldud.Toiduga on ära hellitatud:(.Proovin veepritsi.

-

aga jah, sele veepritsiga on see asi, et nagu yle ei tohi pingutada.. et kui sa migni 5 mintsa peale juhtunut teda pritsid alles, siis ta ei saa aru mille eest see nyyd kyll oli. et seda tuleb koheselt teha. yldislet tuleks ka j2lgida et need hetked kus ta sylle tahab v6i nii, et teda sisi 2ra ei lykata. et ta ei hakakks arvama et tast ei hoolita, tuleb n2idata et ta on ikka tore ja armas. aga vahel on ka nii et ei aitagi midagi. see s6ltub iseloomust ka. mu isal on ka selline kass, et ta ei lase end puutuda ega midagi ja kyynistab ikka nii et veri voolab. ja pole ka nagu kiusatud ega midagi, et ei teagi millest see on.  aga samas vahel ikak tuleb sylle ja on nii rahul paitamsiega.

Üks hea asi oleks veel see, kui Sa tal küüned hästi lühikeseks lõikad;), siis vast ei tule verd välja ja vähe ohutum ka.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

see on ka hea m6te:D aga jah.. sellise kiisu kyynte l6ikamine ei saa kerge olema.

ei ole ennem kassi küüni lõiganud:(.võibolla peaks temaga rohkem siis tegelema.Arvan et siis võtab Krõps lõpuks mõistuse pähe ja on parem kiisu:).Aga kas kaassi küünte lõikamiseks tuleb mingid spets käärid osta?Peaks proovima neid asju siis.Aitäh abi eest!:)

-

jah, ikka spets asjad on kyynte l6ikamiseks. neid on ka erinevaid..  ma arvan et v6id loomapoest kysida, et millised paremini sobiks. ja foorumis siin peaks kuskil ka mingi teema olema kyynte l6ikamisest, et loe seda kuids kiisust ilusti jagu saada. mu kassid ka vihkavad kyynte l6ikamist ja nii.. aga tehtud saab ikka igast nippidega.

Kui läheb küünte lõikamiseks, ärge liiga palju ka ära lõigake, kassil on küüne sees veresooned ja kui sinna sisse lõigata, tuleb palju verd ja tal on väga valus, ning edaspidi ei laseks ta enam üldse kedagi küüsi lõikama.

Thumbs up Thumbs down

Esimest korda soovitaks arstil lasta seda teha ja siis saate ise täpselt vaadata, kust maalt lõikama peaks.
See on tõesõna väga ohtlik asi, kui kassile sisse lõigata, siis on suht kindel, et narkoosita enam seda teha ei saa- see on ikka megavalus kassile.

VIC- Very Important Cats

äkki su kass ründab sind igavusest? Meil kiisu läheb vastu kevadet alati rahutuks ja kipub naksama jalgu, kui taos ringi käin. Ma ise arvan, et tal on lihtsalt igav. sest talvel ta külma tõttu õues pikki ringe teha ei saa. suvel käib toas ainult söömas ja magamas ja on hoopis rahulikum.

Thumbs up Thumbs down

Minu vanem kass on ka väga pirtsakas ja kui talle midagi ei meeldi, siis hammustab lihtsalt niisama. Söögiga on ka väga pirtsakas ja mu emal on ikka tõsine peavalu, kuna ta ei oska enam kassile midagi süüa osta.

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

Kahjuks on Mia ka selliseks pirtsakaks muutunud. Ja ma võin väita, et teda pole üldse halvasti koheldud. Peale steriliseerimist on ta nüüd selline, et kui pai ei taha, siis kohe hammustab, võõrastel ei lase enam üldse puutuda, samuti lööb käpaga ja hammustab sad Mõned juba kardavad teda. Mu õele tahab üldse näkku hüpata ja teeb talle umbes sarnast häält nagu siis, kui akna taga linde näeb.

Dogs have owners, cats have staff.

mul ka peale kasteerimist

-

Aga minu kassist sai hoopis teine kass nii umbes 10 päeva tagasi. Perre tuli noor kiisu-leidlaps. Meie Mirri on 8 aastane. Seni olnud kodus ainuvalitseja. Terve pere lemmik, sabarakk, asjaosaline kõigis tegemistes. Vaat täpselt sellest hetkest, kui uustulnuk tuppa toodi, muutus Mirri tundmatuseni. Läks kapi otsa, sisises sealt, tuli tütrele kallale. Ka mind väldib. Kui Mirrit silitada, siis hakkav virisema, hädaldama, saba hakkab vänderdama juba siis, kui tema poole vaadata. Keeldub igasugusest suhtlemisest. Kui silitad, kannatab pisut aega kõrvad lidus ja siis äsab käpaga, ise kaeblikult vingatades. Hoidsime esialgu loomi lahus. Uustulnuk on väga sõbralik ja rõõmsameelne. Mirrigi oli seni mängulusti täis tegelane. Nüüd on temast saanud kuri, virisev ja pirtsakas õelusekott. Nii kahju on, tahaks kangesti päevapealt muutunud kassi endisena näha.:roll:

Thumbs up Thumbs down

Olen nagu kuulnud, et steriliseerimine/kastreerimine pidi just memmekamaks muutma, aga tundub siis, et võib ka vastupidi mõjuda.

Dogs have owners, cats have staff.

mul on kass natuke paremaks muutunud aga tuleb ikka kallale ja nagu Klli3 ütles et kui silma vaadata hakkab urisema ja saba vingerdama:(

-

ma arvan , et võibolal aitaks selline asi ka et kui selline olukord tekkib.. siis anna talle kiirelt midagi head, mis kassile meeldib. äkki siis tal läheb kurjus meelest ära ja see asendub positiivse elamusega eht  mingi maiusega. vahel aitavad ka mingid sellised naljakad ajuvabad nipid. Igaljuhul kylma n2rvi! ehehhe

okei peaks proovima:)

-

olen temaga väga palju tegelenud ja ta on paremaks muutunud:):hyp::s6ps:

-

rõõm kuulda. eks kassid jah kipuvad olema erinevate iseloomudega ka.

Väga hea.
Loom tahab ikka ka tähelepanu tegelemise näol.
Edu edaspidiseks ja mängi ikka edasi kiisuga:).

VIC- Very Important Cats

ta tahab hirmsasti mängida oma palliga:)

-

aga kas te teate mingit juttu et poekrõbinad tekitavad kassile usse?
ja nüüd on mu kass vägapalju tähelepanu saanud ja ta mängib koguaeg :hyp: smile

-