1

Teema: Millist toitu teie kiisu sööb?

Meie 3-kuune kassipõnn sõi varem royal canini pisitittede toitu, nüüd ostsime prooviks pronature kassipoegade sööki. Midagi selle kohta öelda küll veel ei oska, kass sööb heameelega, aga pikemaajaline mõju pole veel teada smile

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Millist toitu teie kiisu sööb?

Kerri on mul söögiga alati pirtsutanud. Nüüd oleme pidama jäänud whiskas\'i kassipoegadele mõeldud konservidele. Sheebat ja \'kiisueinet\' sööb ka nii vahelduva eduga.. Kõrvale saab natuke kodutoitu ka. Lemmikud on juba tutvustuses mainitud krevetid ja punane kala. cool Neid ta väga tihti ei saa - ainult siis kui midagi tähistada on big_smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up Thumbs down

Muska sööb sellist kassitoitu nagu whiskas:D

whiskas-seda kassid ostaksid!

Thumbs up Thumbs down

Sossu sööb Kitekati, Whiskasi ja Royal Canini krõbinaid. Kuid kõige enam armastab ta vahukoort ja lumekrabipulki  wink

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Minu Axel sõi Royalit, Purina Pro Plani ja koertele mõeldud Lamb and rice´i Hillsilt. Vahelduseks ka konserve, hakkliha, kiisueineid.

http://devonrex.onepagefree.com/

minu Alfa ja Urr ja Sass söövad Friskiest enamasti,ja toorest neeru ja südant,see on nende meelistoit.siis veel pakieineid ja konserve,suvalist sorti.Mjau on tegelikult nende lemmik,just kalamaitselised eelkõige. vahel on viineripidu ja vahetevahel lekib piima ka.

Froti sõi edukalt whiskasi beebidele mõeldud krõbinaid ja erinevaid konserve. Siis ükskord mõtlesin, et toon nats vaheldust oma kassi söögilauale ja ostan Friskise krõbinaid ja konservi. Kassil läks kõht nii lahti, et appi! ja karv läks ka lahti. Läksime arsti juurde kõrvu puhastama ja ühtlasi rääkisin ka kõhuprobleemi ära. Arst ütles, et see on sooltenakkus, osad kassid ei kannata poekrõbinaid. Pärast seda sööb Royal Canini krõbinaid ja erinevaid konserve v.a. Friskise kkonservi. aga kõige paremini maitsevad talle erinevad asjad minu leiva pealt (nt juustu ta kausist üldse ei söö, aga kui minu leiva pealt saab ära varastada, siis maitseb ülihästi)
tongue

Kassid on maailma kõige armsamad loomad!

Thumbs up Thumbs down

Me nüüd ka Royal Canini tubastele kassidele mõeldud krõbinate peal. Eelmiseid ta lihtsalt ei söönud enam. Siis 1päev ostsin prooviks selle kõige väiksema kotikese ja see lihtsalt kadus kassi kõhtu. Ta pisut kosunud ka - enne oli selline kleenuke modellimõõtudega, nüüd teine tsipa volüümikam.. big_smile

Thumbs up Thumbs down

Royal Canin ongi vist veits rammusam kui poekrõbinad. Minu kiisu kosus ka algul väga jõudsalt. Aga tegelt on neil mingid omad kogused, palju päevas anda võib, mul müüja andis topsiku kaasa ja näitas ära, mis ja kuidas.
Kui ta sul väga suureks läheb, siis see pole ka hea, siis hakka vähe lahjemat andma, RCl on igasugu variante.

Thumbs up Thumbs down

Opaa, vot seda ma ei vaadanudki, et seal mingid teatud kogused on. Whiskasiga oli lihtsalt nii, et krõbinad koguaeg ees ja siis ta tasapisi krõbistas neid. Rohkem oli ta konservisõber. A need krõbinad ikka rohkem põhitoidu eest eks ja siis konservi nii lisandiks kõrvale? Sest whiskasiga oli mul risti vastupidi.. yikes Konservi sõi kahe suupoolega ja krõbuskeid nokitses harvem.

Nüüd siis vaatasin RC pakendi üle ja ikka leidsin selle toidu \'kogus/kassi kg kohta\' tabeli üles - see oli topitud venekeelsesse teksti, seepärast ei näinudki seda ennem.

Hea, et ütlesid Mannu, muidu oleks kiisu ära nuumanud veel.. tongue

Thumbs up Thumbs down

Mina manustan oma kassile Darling\'u konserve ja whiskas\'i krõbinaid. Vahest saab KiteKat\'i ka ostetud. Sheeba\'sid sööb ta nii ja naa. Erilistel tähtpäevadel(või siis kui tuleb tuju kassi hellitada).

2bOrNoT2b

Thumbs up Thumbs down

Kas keegi oma kassile ka kodutoitu pakub?

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Mina annan. Põhitoiduks ikka kassisöök, aga kui ise midagi head sööd peab sõbrale ikka ka andma:) - juustu, lumekrabipulka, kala, vahukoort - ainult et kõike mõõdukalt.

A cat, a rat and us smile

Thumbs up Thumbs down

Minu kiisu saab ka vahel. Kooritud krevetid ja punane kala (küpsetatud peast) on lemmikud aga vahel saab ka hakkliha, muna ja piima. Põhiliselt sööb ta siiski kiisutoitu.

Thumbs up Thumbs down

minu kass sööb ihasugu erinevaid kuivtoite, konserve ja annan vahest ka kodutoitu;)

Inimesed, kes vihkavad kasse on järgmises elus hiired.
Tuhandeid aastaid tagasi kummardati kasse.Kassid pole seda unustanud

Minu kass sööb tavalist poetoitu.Kitekat läheb peale....darling ka vahel...krõbinatest olen ostnud whiskasi omi,kuidagi kõige paremad näevad välja.Aga üsna sageli sööb kass ainult krõbinaid...ette pandud pehme toit lihtsalt rändab paar korda päevas prügikasti.Ei tea millest need krõbinate hood tulevad...

cool

Thumbs up Thumbs down

ei soovita neid poekrõbinaod üldse, igasugu põiehädasid tekitavad. anna siis juba parem kodutoitu, igasugu lihasid. need poekrõbinad on täis igasugu keemiat, toortuhka ja vähe toitvad(peab palju sööma). pärast kassil tervis tuksis ja arstiarve sööb rahakoti tühjaks.

Olen ka kuulnud ,et poekrõbinad pidid halvad olema.Meie kiisu sööb nüüdsest Royal Canini krõbinaid kassipoegadele ja kui ta nelja kuuseks saab siis ostame talle spetsiaalselt pärsia kassipoegadele mõeldud toitu.Krõbinate kõrvalt anname talle ka Whiskas Juniori  ja vahel ka kodutoitu (hakkliha,natuke jogurtit jne)

meie kass on nii pirtsakaks muutunud, et peale kooritud krevettide ta suurt ei söögi.
ja siis muidugi krõbinaid.

Thumbs up Thumbs down

Ei tahaks hästi uskuda, et tänapäeval eriti keegi ainult kodutoitu kassile annaks - krõbinaid ja konserve on ikka palju kergem pakkuda. Kodutoidu puhul pead vaatama, et oleks ikka mitmekülgne ja et poleks liiga soolane (endale teen suhteliselt maitsekaid toitusid)... Poetoidu kõrvale ikka annan ka mina vorsti ja liha ja silku ja...
Aga poekrõbinatest niipalju, et ma ei usu, et nad nüüd kohe päris halvasti kassile mõjuvad, sest päris paljud kassid on ilmselt Whiskasi krõbinate peal ja ei juhtu nendega midagi. Minu kiisu, kes praegu minu vanemate juures pesitseb, "suvitab", sööb vaheldumisi Whiskasi krõbinaid, konservi ja RC krõbinaid. Whiskasi ta kannatab hästi, kõhulahtisust pole olnud ja seega leian, et las sööb.

Thumbs up Thumbs down

Poetoitu on tõesti mugavam pakkuda.Seal on kõik vajalikud toitained kassi jaoks olemas ja endal on ka palju mugavam.Poe konservid on ka minuarust päris head,sest minu kiisu sööb küll meelsasti Whiskas Juniori konservi.:)Aga krõbinad ei ole väga head.Vähemalt nii palju olen kuulnud.
Ühel kassi kasvanduse lehel oli kirjas ,kuidas tõu kassi toita.Ja seal oli  öeldud nii:
Keelatud toidud:Whiskas,Kitekat;Darling ja muud poe kuivtoidud.
Tekibki küsimus:Miks siis lausa keelatud?

No ma\'i tea... huvitav jah, et miks just keelatud... Samas olen mina ise seda meelt, et tõukassid ongi natuke nõrgema tervisega (tean-tean, see on alusetu eelarvamus lihtsalt), et võib-olla seetõttu. Pealegi peavad tõukassid olema ka näitusekassid, seega peavad saama ERITI tasakaalustatud toitu, ma arvan. Aga tavalised "triibikud" nagu minu kodukassid on, on vanasti ka ainult rottidest ja piimast ning vähestest kaladest elanud, seega ei tohiks neile ka poekrõbin midagi erilist halba teha. Mina end vähemalt süüdi ei tunne, kui oma kassidele vaheldumisi RCga poekrõbinat annan.

Thumbs up Thumbs down

Tegelikult ma ise olen ka samal arvamusel,et tõukassid on natuke õrnemad.Ja kui veel näitustel ka käia,siis peab ju karv lausa läikima:) ja sellepärast oleks vist tõesti parem anda RC toite.
Aga tavalise kodutriibiku jaoks on poe kuivtoidud sobilikud ja veel eriti hea ,kui antakse vahel ka Royal Caninit.Kui anda kiisule vaheldumisi nii konserve kui ka kuivtoitu ,siis pole mingit probleemi.Ainult kuivtoidu peal pole  kiisut siiski väga hea hoida.
Tean ka näiteks inimesi,kes ei osta kunagi oma kiisule poest toitu.Kass sööb sama,mis nemadki.

ma leidisn paar päeva tagsi kassipoja umbes 1 kuune.ta oli ka kehas,ei söönud midagi.käisin arstil seal raviti teda ja anti kasssitoitu Hill;s kaasa aga see ei meeldi talle sugugi.nüüd pean midagi muud proovima.võiolla ei söö ta seetõttu,et on veel haige aga nii väiksele ei tohi ju kõiki toite anda.vähemalt makrapulka sööb.;)loodan,et hakkab varsti sööma korralikult

Thumbs up Thumbs down

Mina läheksin uuesti arsti juurde selle jutuga, et kass ei söö. Just sellepärast, et ta oli ju haige. Võib-olle (ja loodetavasti) on asi selles, et talle lihtsalt ei maitse. Aga võib ka olla, et asi on milleski muus. Helista samale arstile, kelle juures käisid ja küsi üle. Endal saab ka süda rahu, ma arvan.

Thumbs up Thumbs down