1

Teema: Tartus - Tähtveres tänavakassikesed

Maja, kuhu hiljuti Tartus - täpsemalt Tähtveres elama asusin, ees elab päris suur seltskond tänavakasse. Tegelased paistavad üsna noored välja ning ka elurõõmsad ning väga ilusate kasukatega. Üks on isegi trikolor! Keegi nende eest siin paistab ka hoolitsevat (ma nimetaks seda poolikuks) ja neile on tänava äärde sätitud väike kuut, kus nad ilmselt üksteist soojendades keras magavad. Kas see on minu poolt eetiline siia abi kutsuda, äkki see kes neid söödab peabki neid oma isiklikeks kiisudeks?
Samas ei tundu see usutav – tänalugesin neid kokku 8. Jooksevad sabad püsti vastu ja nuruvad pai ning süüa.
Ma ei saa seda seltskonda kahjuks endale koju külla kutsuda kuna mul on endal mitu kassi ja hetkel isegi väikesed kassipojad. Aga ma teeks nii palju kui võimalik, et nende tänavapoiste elujärge parandada. Inimesed, kes te otsite endale üht toredat karvakera, siis nendes on see potentsiaal olemas. Mõned protseduurid arstionu juures ning mõnus vahune kasukapesu ;-) Nii esmapilgul paistavad tüübid terved olema aga külm on ja tänava elu pole ikka see....

Lühikarvaliste Orientaalide kassikasvandus \"Keisei Neko\"

\"Vesta\", \"Felix\" ja FIFE liige

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Tartus - Tähtveres tänavakassikesed

kui teeksid neist ka pildid ja lisaksid siia, sellest oleks suur abi. Teaks ka soovitada sealt vaadata, kui Tartu inimesed kassi otsivad.

Thumbs up Thumbs down

Käisin neid kasse nüüd pildistamas, kahjuks seda eriti ilusa värvikombinatsiooniga kassi hetkel ei näinud. Pildid on ilmselt siin liiga suure formaadiga aga mul ei ole hetkel sellist programm käepärast, et neid vähendada.

Thumbs up Thumbs down

Janpu, kirjutasin sulle U2U.

Thumbs up Thumbs down

Tegin pildi korda.

punane pikakarvaline ja halli-oranžiga suitsune pikakarvaline on juba Kassiabi Tartu inimese juures ja homme jõuavad Tallinna. Korraga rohkem ei saa. Katsume ka Tartut jõudumööda aidata smile

Thumbs up Thumbs down

kaks kassikest jõudsid siis täna Tallinna ja on Kassiabi hoiukodus. Arstid tunnistasid nad terveks ja said vaktsineeritud. Väga kaunid kassikesed.

Thumbs up Thumbs down

See on tore uudis
Suured tänud abi eest

Thumbs up Thumbs down

Siin nad on:

Angela
http://www.kassiabi.ee/index.php?1021122710531953

Ludvig
http://www.kassiabi.ee/index.php?1021122710531950

Kuni vaktsiin mõjub on kiisukesed puuris, et pisutki teistest eraldada. Selle nädala lõpus saab viia nad opile. Pisut on ujedad, kuid pai saab ikka teha.

Thumbs up Thumbs down

nad on jah ilusa kasukaga ja tundub et on olnud perekassid :murelik: :para: nii kahju on neist sad

-

nad ei ole kohe kindlasti olnud kodukassid. Usun, et nad on seal koosluses sündinud. Nad ei ole käitumiselt kodukassi moodigi. Neid on seal kenasti toidetud ja inimestega  on nad harjunud, kuid kodukassina nad ei käitu. Arad ikka ruumis ja pelgavad ümbrust. Üldiselt on juba julgemad.

Thumbs up Thumbs down

Olen nende kasside kohta siin nüüdseks rohkem uurinud. Alguses, nagu selliste lugude puhul ikka, oli olnud 1 kass. Siis eelmise suve alguses sündisid pojad. Nii et need kassikesed ei ole veel aastasedki. Üks vanamutike siit majast söödab neid. Aga kohe kindlasti ei kuulu nad kellelegi. Seesama mutike ka eitas, et need kassid kellelegi kuuluksid. Kassid paistavad elurõõmsad ning terved - esialgu. Nad on inimeste suhtes sõbralikud, võibolla ehk natuke arglikud aga võites nende usalduse, tulevad kiiresti pai ja süüa küsima. See suurte roheliste silmadega triibu meenutab mulle oma olekult Huckleberry Finn´i. Selline väike heatahtlik organisaator ja tõsise pilguga silmad. Nii nad siin elavad...

Thumbs up Thumbs down

kas see kolmas karvane ka on seal alles, kes pildil.

Thumbs up Thumbs down

Jah on küll

Thumbs up Thumbs down

kas ta on iseloomult samasugune kui Ludvig ja Angela? Või julgem, sõbralikum või vastupidi.

Thumbs up Thumbs down

Ma kaldun arvama, et samasugune. Julgem ja sõbralikum on see Finn. Hämmastusega tõdesin, et siia on veel 1 kolmevärviline tekkinud või ma ei ole teda varem tähele pannud. See küll hüppas püsti kui kohtusime, tegi juttu ja hakkas mul jalgades käima ehk siis end silitama.
Kuigi nende kasukad on üldjuhul erineva värvi ja mustriga, siis kõikidel on suhteliselt sarnane armsate joontega nägu ning ilusad rohelised silmad

Thumbs up Thumbs down

See Finn on ülemise pildirea keskmine või? Soovitasin ühtedel Tartu inimestel sinna minna jalutama ja neid kauneid kasse vaadata. Otsivad endale halli pikakarvalist.

Thumbs up Thumbs down

Jah, see on Finn - ta pasitab väga huvitava iseloomuga kass olema :s6ps:

Thumbs up Thumbs down

vaatame, kui veidi ruumi vabaneb saame äkki ka halli pikakarvalise ja Finni ära tuua. Küll mitte enne järgmist nädalat ehk.

Thumbs up Thumbs down

Angela ja Ludvig on uues kodus.

Thumbs up Thumbs down

Täna majast väljudes ehmatasin tõsiselt - nimelt need maja juurde alles jäänud kiisud istusid reas keras lume peal ning kohas, kus oli nende kuut, valitses tühjus.

Keegi on otsustavalt tegutsema hakanud aga hoopis vastupidises suunas.

Märkasin ja kahtlustasin, et nende kasside seltskonnas on hakanud aset leidma paaritusriitused, kuid kui selline asi tõesti juhtunud on, ega siis pole muud kui tulemus ära oodata ning sellele võimalikult kõiki pooli rahuldav lahendus leida. Kuid ilmselt on majaelanikest keegi otsustanud ise ka see probleem ja ennetavalt lahendada, võttes nendelt tänavakassidelt koht, kus nad end üksteise kaisus soojas said hoida. Ma loodan tõsiselt, et sündmuste areng vägivaldseid toone võtma ei hakka.

Seetõttu kallid kassiarmastajad kutsun teid veelkord üles, kes te otsite veel endale koju kassi ja olete valmis päästma õnnetukese tänavaelust, palun tulge vaatama, äkki just see SINU kiisu, ongi just siin Tartus Tähtveres.
Alles on nii triibulisi, kui ka pikemakarvalisi suitsuste kreemi tooni kasukatega. Kõigil neil on väga ilusad näojooned ja rohelised suured silmad.

Thumbs up Thumbs down

Kas Kassiabi piirdus ainult kolme pikakarvalise abistamisega? Äkki nad siiski viivad oma ürituse lõpule ja aitavad need ülejäänud ka sealt ära, et keegi neid jälle ainult ilusate kasside abiks ei saaks nimetada? Ka vanalinna kiisude teema lõppes miskipärast ainult kahe kassi (sini-valge ja siiamilaadse) päästmisoperatsiooniga, aga tiined ja sõbralikud mustad  ja teised sealsed kassid enam tähelepanu ei pälvinud:( Või on see mul lihtsalt kahe silma vahele jäänud? Keegi pole isegi vaevunud lastele vastama, kes neid söötmas käisid ja kirjutasid, et kasside elupaigaks olnud kuur põlema läks:roll:

Thumbs up Thumbs down

Kiisumemm. Ka meie võimalustel on piirid. Jah sealt on plaanis veel ära tuua, aga siis kui selleks kohta on ja see on seal kirjas üleval. Kaunis pikakarvaline, kes pildil ootab - mine too ära! Tõime ära vaid kaks. Pealegi käis meie inimene neid kasse vaatamas. Me ei valinud välimuse järgi, vaid need kes olid kõige sõbralikumad ja kes ennast kätte andsid. Miks nii palju õelust. Vanalinnast ei võtnud me kassiabisse kedagi, sest polnud kohti. Hoiukodu pakkus sealne inimene, keda aitasime rahaliselt ja transaga ja leidsime neile kodud. Need kassid olid tema valik. Ta on jälle ühe välja valinud ja sealt saab ära veel üks kass, keda aitame transaga ja rahaga opi tegemisel ja kodu leidmisel.. Meil pole keldrit kuhu Viimsist 16 kassi tuua hunnikusse ja siis lokku lüüa, kui tublid me oleme.
Pole võimalik kunagi võtta korraga vastu üle kahe kolme kassi, sest meie ruumid ei võimalda seda ja seda järjekorra alusel. Miks sa küll nii õel oled Kiisumemm sad  Mis sul ometi viga on, me ei korja kasse kokku puntrasse, et neil eluks tingimusi ei oleks. Aita ise, meil pole suuremaid kohustusi, kui sinul. Kas sinu arvates ei või ühelegi kassile võimalust pakkuda, kui kusagil on neid 10-15, kui kõiki aidata ei saa või kui nende hulgas on üks sõbralik. Vaata meie kodulehte - silmad on sul peas - 3/4 on kõige tavalisemad triibikud. Ainukesed kaunimad on pärit varjukast, kuhu ju keegi peale Kassiabi ei julge abistavat kätt ulatada. Mine võta ka sealt´- kas tõesti sulle ei jätku, et nii õel oled. Olen alati arvanud, et loomasõbrad on heatahtlikud inimesed. AGA nüüd ?????????
Vastata pole vaja, sest ma sel teemal rohkem sõna ei võta.

Thumbs up Thumbs down

Ronja, ma ei ole õel, aga aeg-ajalt tekib küsimusi ja mul on kombeks siis küsida. See on küll off topic, aga: kui oled ehk tähele pannud, siis aitan kah, just nii palju kui saan ja veel natuke rohkem. Sinu lohutuseks võin täie vastutustundega öelda, et neil Viimsi kiisudel on minu soojasõlmes märksa paremad elutingimused kui seal, kus nad elasid:) Ja nad peavad seal olema just niikaua, et neid saaks edasi viia hoiukodusse. Kui leiavad varem kodud, siis seda parem. Aga minu meelest oleks olnud häbematu minna hädas inimese juurde ja öelda, et me võtame ära need ilusad ja ülisõbralikud ja pikakarvalised ja muidu erilise välimusega kiisud, sest nende jaoks meil on ruumi, aga ülejäänutega vaata ise, kuidas saad. Niipalju siis kommentaariks Viimsi aktsioonile. Aga edu siis teile nende ülejäänute abistamisel!

Thumbs up Thumbs down

Siin on jah natuke see kriitika kaldu läinud. Me seisame siiski kõik ma loodan õigete väärtuste eest.

Minu üleskutse on mõeldud inimestele, kes tõesti saaksid ja soovivad oma koju kassi pereliikmeks võtta. Siinkohal ilmselgelt ma kordan end aga veelkord: ei ole mõtet anda tööd millerile ja soetada ebard-tõuesindaja. Ei soovi raha kulutada - võta see, kelle tasuta saad ja kes juba olemas on ning kes oma kallist inimest külma trotsides lootusrikkalt ootab. See kass on kass sõna tõelises tähenduses ja tema kiindumus on võrdselt siiras.

Thumbs up Thumbs down