1

Teema: Kas võtta emane või isane??

Kas siis võtta emane scottish fold või isane scottish fold.
Plaanis muretseda koju kiisu suvel:)

Kas osta kinnine liivakast või lahtine liivakast?
Mis mänguasju tasub osta kiisule?
Millist ronimispuud te soovitaksite kassile?:D Et tal ikka hea möllata seal oleks!:)
Ja kas on võimalik kass nii õpetada, et ta on nagu ainult teisel korrusel? Enamjaolt minu toas siis nagu, kus 15 m2 rõdu, suur koridor ja veel 4 tuba. Kuidas õpetada siis et ta trepist alla ei kipu?
Seda kõike sellepärast, et tuleb koju beebi. Kas kass ei hüppa rõdu tõkete peale vms, et oht alla kukkuda? sad

Loodan, et suudate vastata minu küsimustele.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kas võtta emane või isane??

Mina arvan, et sool ei ole küll mingit erilist vahet.
Emased on rohkem isepäisemad tavaliselt kui isased (isased kipuvad natuke memmekamad olema), aga see pole ka reegel, iga loom on ikka oma iseloomuga.
Kinnine liivakast meeldib mulle rohkem, kassil on hea seal peidus toimetada, aga kõik on maitseasi.
Kassidele meeldivad igasugused pulga otsas olevad jullad, pallid, misiganes.
Kratsipuud soovitaks sellist, kus ta saab püstiasendis küüsi kraapida.
Kui kassil on võimalus rõdul käia, siis tuleks see ikka kuidagi ära kindlustada, et tal poleks sealt võimalust alla kukkuda.
Kindlasti hakkab ta ka trepist käima.
Ma arvan, et teatud tubadest eemalhoidmine on võimalik.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Okei. Suured Tänud Rachelle.
Aga äkki kirjeldaksid veel seda kraapimispuud?
Kas on äkki mingi lehekülg olemas, kus kraapimispuud on. Eesti lehekülg oleks parem:)
Ja kuidas kindlustada rõdu?
Kas siis nagu alt ära kindlustada? Aga ülevalt ei saa kindlustada, sest rõdu on nagu hästi suur...

Thumbs up Thumbs down

Ning kuhu kassi liivakast panna?:P
Rõdule ma ei paneks...Kui siis ainult suvel.
Aga enamasti ikka vannituppa?:)

Thumbs up Thumbs down

Aga kui loomapoodidesse satud, siis viska pilk kratsikatele peale, neid on väga palju erinevaid.
Üks võimalus on ka ise teha, siis on veel eriti suur valikuvõimalus, saab täpselt enda maitse järgi teha.
Uuri ka foorumis selliseid teemasid, siin on ka päris palju erinevatest kratsikatest räägitud:).

Rõdu saab kindlustada näiteks kõvema kalamehevõrguga vms.
Minul tuleb see kevadel ette võtta, aga siis tuleb isa mulle appi, ta oma kassil selle kenasti ära teinud.

Minul on liivakast vannitoas ja täiesti normaalne on.
Võib ka rõdule panna.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Põhimõtteliselt on raske soovitada kas kindlasti on emane või hoopiski isane kassipoeg parem.  Minul endal on mõlemad. Üks täiendab teist. Kui isasele kassile meeldib mängida mänguasjadega neid mööda tuba laiali loopides, siis emane kiisu mäng seisneb nende asjade diivani peale kokku korjamises. See on lihtsalt 1 näide paljudest. Samas pidades silmas, et tegemist on siiski kodustatud loomadega, kellel esinevad ka füüsilisest vajadusest tingitud instinktid, siis võib juhtuda, et näiteks isane kass tunneb vajadust hakata oma kodu piire märgistama. Emase kassi puhul aga jooksuaegadega seoses ette tulevad ebamugavad (vahel ka lärmakad) eluperioodid. Selliseid võimalusi tuleks ka ette näha ja läbi mõelda.

Kraapimispuuga seoses meenub mulle, et hiljuti võeti Eestis vastu lausa seadus, et kassiomanik peab oma kassile kraapimispuu kohaldama. Isiklikust tähelepanekust arvan, et kõige lemmikumad puud, on sellised, mis on maast laeni. Super....Kass saab oma ronimisvajadused sellel absoluutselt rahuldatud lisaks küünte kraapimisele. Selliseid ilmselt poes kohapeal näha ei saagi. Aga loomatarvete poodides on olemas kataloogid, mille järgi tellivad nad vajaliku puu kohale ilma mingi lisatasuta. Mina meisterdasin ise ja minu kassid on sellega väga rahul. Lae alla on tehtud veel platvorm, millel neile lesimas käia meeldib

Lühikarvaliste Orientaalide kassikasvandus \"Keisei Neko\"

\"Vesta\", \"Felix\" ja FIFE liige

Thumbs up Thumbs down

No samas kui on on soov veel kiisudele järelkasvu saada (ruumi ja kõike muud nagu on), siis vist sobiks emane rohkem. S.t. et kui ei ole raha või ei taheta kiisu tiineks saamise võimalusi nullida. Endal on emane, maal jookseb ringi, talveks linna. Muidu sai kogu aeg rohtu antud, väike vahe tuli sisse ja tiine vaene loomake oligi (vaene seetõttu, et ta vana kass juba)
Isased kassid samas ei pruugi nii kodu hoida. Aga ka see on suhteline, oleneb täiesti.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: Janpu
Põhimõtteliselt on raske soovitada kas kindlasti on emane või hoopiski isane kassipoeg parem.  Minul endal on mõlemad. Üks täiendab teist. Kui isasele kassile meeldib mängida mänguasjadega neid mööda tuba laiali loopides, siis emane kiisu mäng seisneb nende asjade diivani peale kokku korjamises. See on lihtsalt 1 näide paljudest. Samas pidades silmas, et tegemist on siiski kodustatud loomadega, kellel esinevad ka füüsilisest vajadusest tingitud instinktid, siis võib juhtuda, et näiteks isane kass tunneb vajadust hakata oma kodu piire märgistama. Emase kassi puhul aga jooksuaegadega seoses ette tulevad ebamugavad (vahel ka lärmakad) eluperioodid. Selliseid võimalusi tuleks ka ette näha ja läbi mõelda.

Kraapimispuuga seoses meenub mulle, et hiljuti võeti Eestis vastu lausa seadus, et kassiomanik peab oma kassile kraapimispuu kohaldama. Isiklikust tähelepanekust arvan, et kõige lemmikumad puud, on sellised, mis on maast laeni. Super....Kass saab oma ronimisvajadused sellel absoluutselt rahuldatud lisaks küünte kraapimisele. Selliseid ilmselt poes kohapeal näha ei saagi. Aga loomatarvete poodides on olemas kataloogid, mille järgi tellivad nad vajaliku puu kohale ilma mingi lisatasuta. Mina meisterdasin ise ja minu kassid on sellega väga rahul. Lae alla on tehtud veel platvorm, millel neile lesimas käia meeldib

Näiteks Tartu Lõunakeskuses on üks suur, maast laeni kraapimispuu..:) Selle hind 3500.- umbes.
Aga on olemas mingi lehekülg kus näeks neid kraapimispuid?:)

Thumbs up Thumbs down