1

Teema: kass teise kassiga

Küsimus selline:
Endal on juba 8-sa kuune kass aga nüüd tekib vaikselt soov tema kõrvale teinegi kassike muretseda! tongue
Kuidas kujuneks välja nende läbisaamine, kui see teine kass oleks paari kuune?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass teise kassiga

Nonoh. Et on siis kiisulisa oodata? tongue
Mina arvan et kokkuvõttes on 2 kassiga kergem kui ühega. Neil on üksteisega palju mõnusam - saavad mängida, jahti pidada jne. Noor kass ja kassipoeg peaksid omavahel küll hästi klappima, peaasi et suurem väiksemale liiga ei tee.
Samas mõnikord kui olemasolev kass on väga inimestekeskne ning \'omandihimuline\', võib uue kassiga leppimine päris kaua aega võtta. Muidugi võib ka mitte, see oleneb täiesti nende kiisude iseloomudest. Kiisude läbisaamist ei oska ette ennustada. Seda näeb alles siis kui uus kass juba koju toodud ja mõni nädal on mööda saadetud.
Küll on mõned targad nipid, kuidas kiisude lepitamist ja harjumisprotsessi kiirendada. wink
Kuna kassid on territoriaalsed loomad, põhjustab uue eluka toomine sinu kiisu territooriumile parasjagu segadust ja pahandust. Seda hoopi saab mitmet moodi pehmendada.
*Kui sul on enne kiisu kojutoomist piisavalt aega et teda külastada, siis võid proovida uue kiisu lõhnaga esemeid - näiteks paberit või mõnda riidetükki oma koju tuua. Siis saab su kass juba enne uue loomaga kohtumist tema lõhnaga harjuda.
*Kui võimalik palu mõnda sõpra, et tema oleks see, kes uue kassi korterisse tooks. Siis ei tunneks su kass end nii reedetuna.
*Uue kassi jaoks võiks esialgu sisse seada teisest kassist eraldi tuppa, et ta oleks oma ajutine territoorium. Sinna siis panna liivakasti, aseme ja söögiikausid. Uks peaks esialgu jääma suletuks. Sel ajal kui sõber uue kassi tema tuppa viib, juhi oma teise kassi tähelepanu millelegi muule, näiteks mängimisele. Kui sõber on lõpetanud, palu tal lahkuda ning käitu nagu midagi suurt poleks lahti. Lase oma kassil uue kiisu toa ust nuusutada ja ära verest välja löö kui ta selle peale puhta hulluks läheb.. See on normaalne. smile Hoia uut kassi teisest kassist paar päeva täiesti eraldi. Selle aja jooksul saab ta uue keskkonnaga kohaneda ja vana kass harjub mõttega, et tema territooriumil on teine kass. Kui uus kass on alles poeg, tuleks teda sel üleminekuperioodil toetada ja temaga palju tegeleda, kuid ära unusta et teine kass peaks saama sama palju tähelepanu. Järgmine etapp (näiteks 2. päeval) oleks kohtade vahetus. Tõsta oma kass uue kassi tuppa ning uus kass sealt välja maja peale jalutama. Mõne aja pärast tõsta nad jälle oma kohtadesse tagasi. Kui asjalood paistavad rahulikud, võid juba järgmine päev nii muuseas ukse avada. Ise jälgi kaugemalt. Vahele sega ainult siis kui nad kaklema hakkavad. Susisemine, küürutamine ja käpalöögid on normaalsed. Kuigi uuel kassil on nüüd vaba ligipääs tervele korterile, võiks aseme ja liivakasti veel tema endisesse tuppa jätta, et talle jääks üks turvaline koht kuhu vajadusel ka põgeneda. Selleks ajaks on ka vana kass õppinud, et sellest toast lõppeb tema territooriumi piir.
*Söötmise koha pealt üks nipp. Et alguses kui neile süüa annad, siis hoia kiisude kausse eraldi tubades. Iga päevaga tõsta aga kausse üksteise lähemale (nii 5cm kaupa) kuni lõpuks toidukausid ühes toas on. Seejärel tee endale saavutuse eest suur pai. Edasi liiguta kausse vaid pooleteist cm kaupa. See on nüüd veidi pikem protsess. Lõpptulemus oleks see, et toidukausid on üksteise kõrval ja kassid on ka nõus sealt korraga sööma.

Loodan et ma väga pikale ei läinud. Lihtsalt see uus raamat, mille hiljaaegu sain on lihtsalt parim! Olen nii palju targemaks saanud et vaja kohe tervele maailmale kuulutada. Pean sellest vist lausa eraldi teema tegema. tongue
Sulle aga soovin uue kiisu leidmisel ja kojutoomisel parimat! Ohh. Te nakatate veel mindki kassivõtmispisikuga. Olen juba unistama hakanud. smile

Beware! When least expected, a cat will sneak up and steal your heart.

Thumbs up +1 Thumbs down

Vasta: kass teise kassiga

hehee, ma ei kujutagi ette, kuidas on vanem kass noorema kassiga, aga ühevanused on küll super wink

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass teise kassiga

tänan, üritan siit siis üksjagu kõrva taha panna!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: kass teise kassiga

me just soetasime suuremale kassile ( emane 2a) väiksema ( 2 kuuse) kõrvale. esimesed päevad tahtis kallele minna, aga nüüd mängib suurt ema talle. peseb, õpetab, magavad ja mängivad koos. pidevalt kutsub teda nagu oleks tema enda poeg.
edu sulle:)

Thumbs up Thumbs down