1

Teema: Kass üksi kodus

Tere smile

Oleme päeval tööl ning armas kassike peab üksi kodus olema. Toidu- ja veekauss täis, mõned mänguasjad. Kui paljudel on kass päeval üksinda kodus ning mida te teete, et tal igav ei oleks?

Ja huvitav oleks lugeda muljeid sellest, mida tegi kass kui esmakordselt koju tuli.

Meie tõime oma esimese kassi koju eile. Leidsimie suure, toreda ja ülisõbraliku kassi Kassiabi.ee kaudu. On paksuke ja tõeline hellik, ka mitte väga fotogeeniline:

Link

Igatahes tõime ta koju ning kohanemisega tundus, et probleeme ei olnud. Tatsas terve õhtu ringi ja muudkui jutustas. Aga öösel ta küll magada ei lasnud, üritas oma kohta leida. Tunnikeseks jäi magama alles siis kui kaissu võtta. Tundub, et ülemäära hellik. Ei tea kas on õige sellist koju jätta üksinda terveks päevaks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Arvan, et paljudel on kass üksi kodus päeval:).
Kass magab enamuse ajast või siis mängib (oleneb kassist, mõned teevad pahandusi kui kedagi kodus ei ole).
Mis siis ikka teha kui pererahvas tööl käib, küll kass üksiolemisega ära harjub.
Õhtuti peaks siis kassiga kindlasti tegelema, mängima ja rääkima.

Marius, kui saabus meile, nuusutas kaks päeva korterit, tegi kõik nurgatagused endale tuttavaks- ühesõnaga tutvus täiega.

Vanapoiss on armas!!!
Panite talle oma nime ka või jäi selle nimega, mis ta Kassiabis oli?

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass üksi kodus

Me Vanapoisi nime ei tahaks jätta, sest kuigi täpset vanust me ei tea tundub, et ta on siiski üsna noor. Hinnanguliselt 2 aastane, on teine parajalt totu ja mänguline. Hambad, vurrud, karv ja muu olemine reedab ära, et ta on lihtsalt suurt kasvu noor isane.

Nimega on raskusi smile mõtlesime, et igaljuhul peaks "s" täht sees olema.

Meil ka, nuusutas kõik augud ja praug ja nurgatagused läbi. Palju on veel avastada ka. Aga seda ta ei salli, kui uks kinni on või kui keegi näiteks vetsu läheb. Siis on mäugumine lahti. Kardab vist üksi olla.

Aga kassidest ei saa ju aru. Vähemasti kassidega koos ei olevat talle meeldinud. Võibolla ta lihtsalt on natuke paanikas. Inimese lähedal on rahulik ja ülisõbralik. Lausa kummaline, sest võõrast kassi on esimesel öösel kohe imelik voodis ja näo juures hoida.

Kas teil ka oli need paar päeva natuke segaduses ja öösel tatsas ringi?

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Ikka oli natuke segaduses, aga mul oli parajalt pisike kui ta meile tuli (2- kuud ja natuke üle selle), et ta väsis pidevalt ära ja siis jäi magama sinna, kuhu jumal juhatas parasjagu:D.
Jutustas päris palju, aga öösiti magas meie voodi kõrval oma pesas (tol ajal ta ei saanud veel nii kõrgele voodile hüpatud).

Öine ringitatsamine on täiesti normaalne tegevus kasside puhul, hiljem on nõnda, et Sa ei pane seda enam ise tähele, kui see kassil ära ei kao.
Kindlasti ta otsib praegu lähedust- tahab tuttavaks saada ja usaldust võita:wink:, eks tal võib hirm ka olla, et peab jälle tänavale konutama minema äkki.
Andke talle lihtsalt natuke aega harjumiseks.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass üksi kodus

Jah, sai käidud vahepeal kodus. Poiss täitsa rahulik, oli vanni all käinud, seal märjaks saanud, kassiliiva sees käinud ning terve põrand oli suuri käpajälgi täis :s6ps:

Ja tundub, et kui kass omaette jätta, siis ta rahuneb ja koduneb paremini.

Kass on ettearvamatu tegelane, igaüks on isesuguse iseloomuga. Ja hoolitseda tuleb nagu väikese lapse eest, sellepärast on küsimusi palju. Eriti veel, kui sa tema kõnest aru ei saa ja ta vaatab sulle jube kurbade silmadega otsa.

Aga tänud abi eest. Tänuväärne koht see Kass.ee

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Ootame siis nüüd ka kiisu tutvustusteemat:wink:.

Ma usun ka, et tal on lihtsam üksinda seal kohaneda, saab ju rahus igalpool ringi käia jne, ei ole pererahvast segamas:D.
...ja hoolitseda tuleb tõesti nagu väikese lapse eest! Aga see on ju tore, eks.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass üksi kodus

ihii nii tore, et Vanapoiss nüüd teil ringi tatsab. Kusjuures, meie teine kiisu Silver on ka Kassiabist ja täpselt samaoodi ei meeldinud talle kui uksed olid kinni ja kui keegi wc-s oli- kohe oli kisa lahti:P Aja jooksul kadus see komme ära, kui ta juba meie kodu  oma koduks pidas. Ta on ka suht hellik. Muidu ta meie magamistoas ei maga kui meid seal pole aga nii kui üks meist kasvõi pikali viskab voodisse, siis on kohe Sillu platsis- kohe jooksuga tuleb. Teine kass on meil suht iseseisev ja eriline sülekass pole. Suured isased on mõnusad, eks?   Igavuse kohta ma ei saa kaasa rääkida, sest meil on teine kass veel- ju nad päeval siis seal toimetavad, kuigi kui töötan kodus nt päeval, siis enamuse ajast nad lihtsalt magavad ja õhtul on aktiivsemad- ikkagi öö loomad.

meie kiisul kriimud silmad...

Vasta: Kass üksi kodus

Tervitused meie Vanapoisile. Päris täpselt ma ei mäletagi miks ta selle nime just sai. Egas me teda vanaks pidanud. Üldiselt talle meeldis ikka enamuse ajast lihtsalt pikutada ja elust mõnu tunda. Selline kohanemine võtab aega uues kohas olenevalt kassist mõnest minutist kuni mitme kuuni.
Kirjelduse järgi tundub, et Vanapoiss kohaneb hästi. Tüüpiline on kodu kaotanud kiisudele helluse otsimine ja inimese sabas käimine. Seda kirjeldavad paljud, kes kiisule kodu pakkunud. Kardavad jälle kaotatud saada. Kui pelgad teda kaissu võtta, siis võta ette üks pesupäev ja pese kiisuke korralikult vannis puhtaks. Tundub kindlasti paremini siis. Kui mingeid probleeme tekib, siis olen alati nõus aitama ja nii kõik meie inimesed.
Pikad paid kiisule. Ta on tõeliselt suur ja mõnus. Paide varjuka viimaseid mohikaanlasi on ta.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Vanapoiss sai peale pikka mõtlemist endale nimeks Oskar, kutsume teda Ossuks.

Tänud vastuste eest wink

Ossu hakkab ennast juba päris mõnusalt tundma. Ei salli ühisvara ja eile õhtul omastas suure ja kõige mugavama osa diivanist.

Õhtul magama minnes mõtles aga, et nüüd on aeg mängima hakata. Sain just pooleks tunniks magama jääda, kui tema klõpsti kohal ja vaatab oma suurte ümmarguste silmadega otsa ja tegi "kurrnjau". Noh, ajasin ennast üles ja hakkasime väikesi pallikesi loopima. Energia oli vaja kuidagi suurest ja kohmakast kerest välja saada.

Aga selline ümar kere väsib ruttu ning juba 20 minuti pärast, kell pool kaksteist saime magama. Kusagil kella 3 ajal öösel tuli uus kange mängutuju, seekord voodis.

Äkki ei tohiks talle õhtul väga palju toitu anda, annab liigset energiat, mis on vaja välja elada öösel. Aga võibolla mitte, sest kassid jäävad ju peale söömist kohe magama.

Aga väga tore on, varsti peaks kuhugi pildid üles riputama.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Kuidas Ossul läheb ? kas endiselt hästi?

Kaks kassi on alati parem kui üks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Minul on ka kass päeval üksi kodus. Hommikul kui tööle mehega lähme, siis viskab kass ennast ukse ette mati peale pikali ja siis on jube raske kodust ära minna ja teda sinna üksi terveks päevaks jätta:(. Aga samas kui õhtul koju lähme, siis on kass alati ukse peal vastas ja nurub pai.

Cats are just little people in cheap fur coats

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Rõõm kuulda, et Oskaril on poolehoidjaid :s6ps:

Oskaril saab siis täna õhtul kella seitsme ajal kaks nädalat. Üsna põnev aeg on olnud. Täna ööseks kinkis ta koguni 6 järestikuse tunni pikkuse magamisaja.

Ossu on jätkuvalt armas, kuid teeb ka pisut pahandust. Eks elu tuleb ju kuidagi paika saada ning uus koht on põnevaid üllatusi täis.

Tänane öö oli niisiis üle pika aja erand. Oleme analüüsinud kassi käitumist nii ja naapidi ning mõned asjad on andnud isegi tulemust. Nagu igal normaalsel kassil on ka Oskaril kaks kõige ebamugavat harjumust. Diivani kratsimine ning öised vallatused. Aga see on ka loomulik. Peale tugevat hommikusööki jäetakse ta ju üksinda koju, ning nagu liivakasti-toidukausi test wink on näidanud, põõnab ta kuni õhtuni. Mõnikord tuleme koju alles kell 20:00 ning tema unised silmad ja 15 minutiline sirutusseeria erinevates poosides reedab, et ta on mõnuga üksiolemist nautinud.

Seega, öösel tuleb ju kuidagi energia välja elada. Ka juhul, kui õhtul hilja kõvasti mängida.

Eks me proovisime siis erinevaid toite, toidukordi, portsjoneid jne. Kuid praegu on toiminud niigi paksukese Oskari puhul paremini "söön ennast nii täis, et ei jõua enam liigutada" strateegia.

Diivani vastu on ka üks meetod juba olemas, aga ei julge veel midagi kindlat öelda ja sõna võtta smile

Oskarist on juba mitmesaja megabaidi eest pildiseeriaid ja ühte neist on võimalik vaadata siit:

http://www.viziozone.com/photos/oskar/

:terv:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Ja see väike kriips nina juures, mille ta kassikodus enne ära toomist sai, on ka tänaseks täiesti paranenud.

Muuseas. Leidis kinnitust fakt, et kui kassil on stress, siis võib neil tekkida kõõm. Ning ime kähku.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Kui armas kiisuke on Oskar!
Ka meie kiisu tuli umbes sama vanalt meile, mitte küll hoiukodust, vaid otse tänavalt, kuid harjus imekiiresti ära.
Meie panime ta kööki magama, uksed on vahelt kinni, nii magamistoa kui ka köógi uks ja nii voib ta sealt mürada palju tahab, meie saame ikka uned täis.
Oskaril on nii vahvad käpakesed, see avatari pilt on nii nunnu!
:pai: tublile kiisule ja tervitused pererahvale ka!
Alexa ja Ben

PS: Äkki saakski selle teema Tutvustuse alla ümber tosta?

mjau!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Meil oli kunagi sama lugu, et kass mängis öösiti, ja sama lugu, et hommikul läksime ja alles õhtul tulime, ning kass oli ilmselt veetnud suurema osa päevast magades, mis tuli öösel või õhtul siis välja elada smile
käisime siis õhtuti jalutamas traksidega, mis väsitab ühe tubase kassi juba 15-20 minutiga täiesti ära, või siis mängisime iga õhtul nii pool tundi, ja kass magas terve öö:s6ps:
Kraapimiseks on meil suur puunott ja see on asetatud võimalikult kassidele käidavasse kohta, ehk siis otse välisukse vastu, ja kui koju tuleme siis kassid nii kenasti näitavad kuidas nad seda rõõmust kraabivad
smile

Kaks kassi on alati parem kui üks.

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Oskar on nüüd täieõiguslik perekonnaliige ning tunneb ennast tõeliselt hästi. Korralik toitumine ja dieet on tema kehakaalule hästi mõjunud. Endisest paksukesest on saanud üsna traks ja sileda karvaga kass.

Öised trallitamised on kõvasti vähemaks jäänud. Nüüd on tal uus hobi, rääkimine wink Aga see pole pooltki nii hull, kui täiskiirusel kurvide võtmine ning 5 kilose kere potsatused diivanilt või köögikappidelt.

Ma usun, et meie analüüsid ja katsetused on vilja kandnud. Skeem on selline, et õhtuti me kassile palju süüa ei anna. Pool mõõdutopsikest. Peamise söögikorra saab ta hommikul, siis on mida oodata. Pasteet ja krõbinad. Päeval põõnab ta enamuse ajast, liivakastis ei käi ning toidukauss on täis. Õhtul kui koju tuleme, hakkab nurr mjäu nurr mjäu sööki nõudma. Siis saab kõhutäie ning magab mõned tunnid. Paar tundi enne kui magama läheme üritame kassiga võimalikult palju mänguda, energia tuleb miskipärast siis kui ta kõhu täis sööb. Öösel me süüa ei andnud, mangugu kui palju tahes. Tänu sellisele režiimile õppis ta kenasti öösel voodisse tulema, enne miskipärast oli voodi suhtes kuidagi ettevaatlik. Ilmselt ei ole tal varem lubatud voodis põõnata. Aga mina arvan, et on igatahes mõistlikum kui ta kell 03:30 ööel ise voodisse tuleb ning jääb rahule paari suure paiga kui see, et ma pean teda mööda tube taga ajama ning magama rahustama.

Igatahes on vahva loom, seni ka üsna korralikult vetsukombeid pidanud. Parimaks lahenduseks olid need Cats Best Öko Plus saepuru tükid. Proovisime kõiksugu lahendusi, Natusan ajas toa tolmu täis, haises, muud kraanulid veeresid mööda tuba ringi ja jäid karvadesse kinni, Cats Best on aga hea. Natusani läks meil vaata et 3 pakki nädalas.

Oleme ka paariks päevaks ööks iseseisvalt koju jätnud. Seni ei ole ole hullu olnud. Ise elus ja asjad ka terved. Sellel nädalavahetusel peab Ossu jälle üksi jääma. Loodame kõige paremat.

Edu teile ja teie kassidele!

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kass üksi kodus

Kas sobib, kui ma tõstan selle teema "tutvusta ennast" alla?
Siis ei pea hakkama uut teemat tegema ja saab rahulikult kiisu tegemistest siin rääkida!

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

Vasta: Kass üksi kodus

mad Aga kas kass diivaneid ei kraabi?Ostsime just uue diivani ja kahleme kassis?

Thumbs up Thumbs down