Teema: õde ja vend- kiisupojad

Olen kuulnud kahest loomakliinikust erinevat arvamust- ühest öeldi, et kassidel vahet pole, kas õde või vend, kassipojad tulevad normaalsed.
Teisest öeldi, et ei soovita.
Võta siis kinni, kas lubada kiisudel pojad saada või viia opile.
On kellelgi päris õiget ja ühest vastust öelda?
Igaljuhul minu vahvad pärslased hakkavad 3 kuuseks saama, pean ära otsustama.
Nad on juba sihukesed vahvad pontsikud ja mõnusalt karvased.
Ainult palju rõõmu on neist.:wink:

Thumbs up Thumbs down

Vasta: õde ja vend- kiisupojad

Eeh, mina küll ei soovitaks. Ja olen ka mitme kasvataja käest sama arvamust kuulnud. Võivad sündida väärarenguga/defektiga pojad. Tõukasside suguluspaaritusel tuleb taotleda eriluba kohtuniku käest. Samuti peab olema ka hea põhjendus.

Koer vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Sa oled vist jumal!\"
Kass vaatab inimesele otsa ja ütleb:
\"Sa annad mulle toitu ja peavarju! Ma olen vist jumal!\"

Teie kiisud on tõutunnistusteta , ning kohtuniku luba siia ei puutu. Minu meelest on see küll suur rumalus - paaritada teadlikult õde-venda. Ausalt öeldes , mina ei tahaks küll osta selliselt sigitatud kassipoega.

Thumbs up Thumbs down

kindlassti ei tohi lubada suguluspaaritust. Näha on see ka tänavakasside puhul väga ilmsekalt - ühes kinnisemas kassikoloonias on palju haigeid kassikesi, kel silmad kaega kaetud, kes muidu rääbakad. Paljud surevad kusagil 4-7 kuuselt valgeveresusse. Võib sattuda ka normaalsed, kuid risk on liiga suur. Pärslased on isegi väga õrnad ja neil käib kaasa palju haigusi niigi. Milleks siis veel teadlikult riske suurendada sellega, mis tõuaretuses on keelatud. Kui sa siis nad kõik endale jätaks- hea küll. Kuid on vastutustundetu laiali sellise riskiteguriga kassipoegi jagada.Ma ei ole veel kohanud loomaarsti, kes ütleks, et suguluspaaritus on väga hea ja lubatud. Oleks kohe huvi teada, millise kliiniku arst seda konkreetselt ütles, et edaspidi sellisest arstist hoiududa.
Loodan südamest, et inimene ei mõtle tõsiselt hakata tegelema millerdamisega ja tootma konveiril vigaseid kassipoegi. See teema ehmatas mind küll hingepõhjani.
Kui viitsid siis võid Kassiabi kodulehelt uurida, kui palju nn armsaid pontšikuid varjukasse viiakse ja mõne aasta pärast kodust välja visatakse, kui neil põied ja silmad haiged ja karvad täiesti pusasse lastud.

Thumbs up Thumbs down

Ronja - ka mind ehmatas see kiri. Poleks uskunud , et inimestel võib midagi sellist mõttesse tulla. Samuti on raske uskuda , et mõni arst võiks seda soosida.

Thumbs up Thumbs down

Suhteliselt jõhker mõte, peaks mainima.
Ma loodan, et Sa siiski taipad ja mõistad, et see mõte õe-venna paaritamisest pole nüüd küll hea.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

No selge, nüüd ma siis olen kindel.
Väga vabandan rumala küsimuse pärast, aga ma tõesti ei teadnud <- algaja kassikasvataja sad
Jaatavalt vastas loomakliinik ida-virumaalt..

Thumbs up Thumbs down

Väga hea. Teil on nii ilusad , armsad kiisud, et rõõmu ja rahulolu pakuvad nad teile kindlasti küllaldaselt.

Thumbs up Thumbs down