1

Teema: Kuidas kiisu uksega WCsse saada?

Kiisu on meie juures teist päeva, eelmise kodus oli tal lhtine WC, meie ostsime aga kinnise. Nüüd ongi küsimus kuidas saada ta käima kinnises wc? Praegu jätsime ukse lahti, nii on ta nõus sinna minema, kardan, et kui kinni panen, siis ta sinna ei lähe sad

Thumbs up Thumbs down

Vasta: Kuidas kiisu uksega WCsse saada?

Kass harjub tavaliselt väga hästi selle uhke majakesega ära.
Mul oli ka algul luuk eest ära, siis ühel hetkel (kui kass sai suuremaks juba) panin uuesti ette, alguses küll oli pahane selle peale, aga õppis kiiresti ära sealt sisse-väljakäimise.
Praegu ei olegi meil näiteks majakesel ust ees, sest meil on majake vannitaos/wc-s ja sel pole mõtet hetkel- las siis käib vabalt edai tagasi.

VIC- Very Important Cats
VIP- Very Important Persians

http://www.youtube.com/user/MariusBoy - videod
http://www.pildialbum.org/user/MariusBoy - pildid
http://www.freewebs.com/mariusboy/ - kodulehekülg

ma olen ka mõelnud, et võiks talle selle maja osta, aga olen peljanud, et äkki ta ei hakkagi seal käima.

Kindlasti hakkab meeldima, enamus kasse tahab just oma "asja" eraldatud ja varjulisemas kohas ajada:D, mille puhul on kassimaja-wc väga hea variant.

VIC- Very Important Cats

võtke uks ära, see ju tegelikult ei pea seal ees olema.

Thumbs up Thumbs down

Minu kassile meeldib oma asju ajada liivakasti serval kõikudes.Samas abiks oleks see uksega kast küll....Poleks liiva ja lõhna vähem....Aga ma ei kujuta ette, et kui ta enam kõikuda ei saa,kuidas siis ta sellega harjub...

cool

Thumbs up Thumbs down

kui kastil uks ära võtta saab kass väga edukalt kõikuda. Siiski liiva laialikandmise vastu uksega kast ei aita, soovitan panna kasti ette vaiba.

Thumbs up Thumbs down

Ma ka ei usu, et probleeme sellega tuleb, et kas kass kinnisesse wcsse läheb.

Aga uksega on meil siiani probleeme, kui uks on ees, siis ei lähe kass sinna sisse sad , käib ümber kasti ja otsib ust..., kui ust ei leia, tahab häda maha teha sad...

ma ei teagi mida teha, on kellelgi ideid?

Thumbs up Thumbs down

Minul on jällegi selle uksega wc-ga selline mure, et vahetasin eile kassil liiva ja tundub, nagu ta ei oskaks või ei leiaks enam wc-d üles :roll:
Kass on minu juures olnud 4 päeva ja selle aja jooksul on ta ilusti kastis käinud, aga eile õhtul peale liiva vahetamist kella 21 kuni täna hommikul kella 8-ni polnud ta kordagi kasti astunud, ma ei kujuta muidugi ette, kui tihti käib kassipoeg oma häda tegemas smile aga kui ma täna hommikul ta ise lõpuks kasti tõstsin, hakkas kohe liiva kraapima ja häda tegema. Ma hakkasin mõtlema, et äkki ta on kuskile tuppa teinud, aga ei, ühtegi loiku polnud ja lõhna ka ninna ei hakanud :roll:
On see reaalne, et peale liiva vahetamist ta enam ei tea, kus hädal käima peaks?

Thumbs up Thumbs down

Kassipoja puhul on vast ka see, et ta vahel mänguhoos unustab ära.
Mina tõstisin oma kassi tillukesena ise aeg-ajalt kasti.
Liiva vahetus võis kiisule küll nõnda mõjuda (eriit kui kogu kastis olev liiv välja vahetada, siis kaovad tema lõhnad ka sealt ära).
Järgmine kord soovitan vahetada liiva nõnda, et natuke jätad kasti vana liiva alles.

VIC- Very Important Cats

seda ma arvasin ise ka, et ta ei tunne enam lõhna järgi ära, kuhu minema peab, sest ümber kasti ta keerutas, aga sisse ei läinud ...

Thumbs up Thumbs down

Ta ei läinid sisse võibolla sellepärast , et uks ikkagi häirib teda. Kui ta ümber kasti tiirutas , siis ikkagi tahtis kasti minna ja teab õiget kohta. Ma ei ole isegi väiksematel pojakestel jätnud vana liiva kasti, minu meelest ei ole see vajalik , kassil on instinkt teha oma häda võimalusel ikka liiva sisse. Kassipoeg käib pissil päris tihti , olenevalt vanusest iga paari , kolme , nelja tunni tagant.

Thumbs up Thumbs down

Algselt postitas: nurrunuffi
Ta ei läinid sisse võibolla sellepärast , et uks ikkagi häirib teda. Kui ta ümber kasti tiirutas , siis ikkagi tahtis kasti minna ja teab õiget kohta. Ma ei ole isegi väiksematel pojakestel jätnud vana liiva kasti, minu meelest ei ole see vajalik , kassil on instinkt teha oma häda võimalusel ikka liiva sisse. Kassipoeg käib pissil päris tihti , olenevalt vanusest iga paari , kolme , nelja tunni tagant.

Appii, ma kujutan ette, kuidas mu pisike terve öö jalad ristis kannatas oma häda smile

Thumbs up Thumbs down

Maasikas, aga ära näiteks kuu aega panegi kastile luuki ette, kas ta ilma luugita käib? Mina tegin oma kassiga nii, ja kui ta juba liivakasti ja uue koduga täiesti harjunud oli (vanas kohas oli tal ka tavaline kast, mitte kinnine), siis panin luugi ette ja esimesed korrad lükkasin ta ise läbi luugi, et ta aru saaks, et peaga lükates läheb see eest. Siis mingi aeg sai ta sisse, aga välja ei osanud tulla, siis pidi jälle ette näitama. Aga kindlasti harjub ta sul ära.

Dogs have owners, cats have staff.

ostsin ära. mina olen väga rahul, kass veel harjub;)

Minul On Ka Kass...
Algul oli meil lahtine liivakast,
siis mingi aasta hiljem ostsime kinnise...
Ta on sellega harjunud käib küll,
aga ainult et me peame selle ukse eest ära võtma...
kui uks on ees siis ta ei käi...

Thumbs up Thumbs down

Ostsime nüüd enda kassidele kah selle kinnise WC maja. Täpsemalt sai see siis ostetud Garfale sünnipäevaks (tal nimelt 08.märts "passi" järgi sünnipäev).
Uks on praegu ära võetud, kuna kassid ei osanud sisse minna. Garfa lihtsalt kraapis käpaga luuki, et tehke lahti wink

Mudeliks on Ferplasti  "Magix Deluxe" kahekordse põhja ja sõelaga ning õhufiltriga.

Hea mugav puhastada (tõstad sõela üles ja raputad veidi, siis paned sõela teise põhja sisse ja valad liiva tagasi) ja tõepoolest ei ole mingit lõhna ! Kui enne pidi kasti kohe ära koristama, kui kass oli paksemat häda teinud, siis nüüd ei ole midagi tunda...  Lisaks ei kraabi nad liiva üle äära maha. Ise rahul ja kassidele kah meeldib.

Välja näeb selline :

Täna on nüüd selles kassi vetsul teist päeva uks ees.
Esimesel päeval õpetasime kiskasid nii, et "aitasime" nad uksest siss ja välja. Murka sai asjale kohe pihta ja temaga probleeme ei ole. Garfa läks täna juba sisse kah ise, aga välja tulemise asemel  hakkas ust kraapima. Nagu väike laps, kes hõikab VALMIIIISSS !!! :-)
Aga usun et homseks on Garfa kah juba harjunud

Minu kass alguses väga võõrastas. Lahendasin olukorra nii, et võtsin ülemise uksega poole WC-lt  ära ja panin selle kassi toidunõule peale. Alguses polnud ust ees, hiljem juba oli uks ees, aga üles natuke tõstetud. Nädala või paariga sai ukse kasutamise ilusti selgeks ja võis kaane WC- le peale panna, ilma et kassi häiriks.

Thumbs up Thumbs down

Meie ostsime ka alguses kassile selle kinnise. Aga esimesel päeval võtsime katuse pealt ära, et äkki ei oska või ei lähe sinna (Kassiabis oli tal tavaline kast). Et las harjub esialgu kohaga lihtsalt.
Siis aga panin tähele, et meie kass ka häda tehes istub serva peal, kunagi pole ta üleni kastis sees.  Ja liiva hädale pale kraapides on ta ka kastist väljas kolme jala peal ja upitab siis üle serva ühe käpaga. Ja seetõttu ei olegi seda kaant peale pannud.
Kraabib suht jõuliselt ja peale wc-s käiku alati kasti ümbrus liiva täis, aga see pole probleem. Pühin harjaga ära ja korras;)

Thumbs up Thumbs down

sai meie sipsikule ka täna uksega WC ostetud smile.. ja uue asja kasutamine sai meil ka ülikähku selgeks tehtud.. kirjeldan, ehk on tulevikus kellelgi teisel ka sellest abi smile

1. tühjal kastil kaas pealt maha, kass sisse, kaas kinni.. natuke kraapis ust ja leidis väljapääsu nipi suht ruttu.
2. aitasin kassi uuesti kasti sisse minna, näitasin kuidas uks lahti käib ja sisse saab. väljatulekuga sai ta jälle kenasti ise hakkama. nii sai veel mitu korda proovitud.
3. võtsin kapist pool peotäit Sipsiku lemmikkrõbinaid, andsin neid talle nuusutada ja asetasin need tema silme all tühja kasti põrandale. seejärel lasin ukse kinni kukkuda ja tõstsin kassi wc ukse ette.. loomulikult tundis ta väikse ava kaudu oma lemmikkrõbuskite lõhna ja juba ta tügiski ust, et sisse saada.. ja õnnestuski, esimest korda omal jõul, ilma minu abita..
4. võtsin kassi kastist välja, et ta uuesti krõbuskite järgi "sukelduks" ja nii ka läks..
5. krõpsud otsas, tegin kasti pealt lahti ja kallasin kassi nähes tema liiva uude kasti ümber. kaas peale tagasi.
6. seejärel tõstsin väikse kausikesega kassi lemmikkrõpsud wc kõige tagumisse nurka, ikka tema nähes.. ja aitasin ta liivakasti sisse tagasi.. natuke kostus krõpsude söömist.. ja seejärel tavapärane liivakasti kasutamise heli - kraapimine.
7. eemaldasin toidukausi wc-st. kass käis korra vett joomas ja seejärel suundus uuesti wc sisemust kaema.

nii meie uue wc kasutamine selgeks saigi.. ilma ust eemaldamata. muide... uus wc jõudis meie koju vähem kui tund aega tagasi hetkest, mil ma seda lugu siin kirjutan smile